اشتراک گذاری

چطور دستگاه های متصل به اپل آیدی را حذف کنیم؟

حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی به شما کمک می کند که از دسترسی دیگران به اطلاعات حساب کاربری خود جلوگیری کنید. درواقع با این کار، هر گوشی یا لپ تاپ دیگری را که قبلا به حساب کاربری خود وصل کرده اید و یا دیگران آن را متصل کرده اند، شناسایی و حذف می کند. به عنوان مثال اگر دستگاه جدیدی خریداری کرده باشید، باید اتصال دستگاه قدیمی خود به اپل آیدی را پاک کنید.

در غیر این صورت فردی که دستگاه قدیمی را خریداری کند، به اطلاعات محرمانه شما دسترسی خواهد داشت. در ادامه این مطلب، روش ها و مراحل حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی در iOS و وب را به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتر نیاز داشتید، با نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی

روش های حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی

برای حذف کردن دستگاه های مرتبط با اپل آیدی در موبایل و رایانه، می توانید به دو شکل اقدام کنید. اول این که این کار را از طریق مرورگر انجام دهید که در ادامه مراحل آن را بررسی می کنیم. روش دوم، استفاده از قابلیت های سیستم عامل iOS است که در گوشی و تبلت های apple کاربرد دارد.

حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی در هردو روش، مراحل ساده ای دارد که با آنها آشنا می شوید. چنانچه در اجرای این مراحل با مشکل مواجه شدید، کارشناسان تعمیر موبایل اپل به شما مشاوره رایگان داده و در صورت نیاز، خدمات تخصصی تر را نیز به شما ارائه می دهند.

حذف دستگاه های مرتبط با Apple ID از طریق وب

برای حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی در روش وب، باید وارد سایت apple.com شوید. سپس مشخصات اپل آیدی خود را وارد کرده و در بخش Devices، به سمت پایین صفحه اسکرول کنید. دستگاه دلخواه خود را انتخاب کرده و Remove را بزنید. در ادامه باید مراحل طی شده را تایید کنید؛ برای این کار، روی Remove this Device کلیک کنید. مراحل 4 و 5 را تکرار نمایید تا همه دستگاه ها را از روی Apple ID خود حذف کنید.

حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی
پاک کردن دستگاه های متصل به اپل آیدی

پاک کردن دستگاه های متصل به اپل آیدی از طریق iOS

چنانچه از آیفون یا آیپد استفاده می کنید، می توانید برای حذف دستگاه های متصل به اپل آیدی از سیستم عامل انحصاری این شرکت، یعنی آی او اس کمک بگیرید. بدین منظور کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • به بخش Settings آیفون یا آیپد بروید.
  • روی بنر، Apple ID را که در بالای بخش Settings آمده است، انتخاب کنید.
  • در ادامه باید به سمت پایین صفحه اسکرول کنید.
  • فهرستی از دستگاه های متصل به اپل آیدی نمایش داده می شود؛ در این فهرست، دستگاه دلخواه خود را انتخاب نمایید.
  • در گام بعدی،Remove From Account را انتخاب کنید.
  • برای تائید فرآیند، روی گزینه Remove ضربه بزنید.

آیا می دانید : چگونه از دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی اطلاع پیدا کنیم؟

5/5 (2 امتیاز)