جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض و تعمیر تاچ آیپد

تاکنون شده است که تاچ آیپدتان از کار بیافتد و دستتان توی پوست گردو بماند؟ از کار افتادن تاچ آیپد مشکلی است که برای اکثر کاربران این دستگاه پیش می‌آید. پس شما اولین و آخرین نفری نیستید که با چنین مشکلی در آیپد خود مواجه شده‌اید. اگر خیلی خوش شانس باشید و ضربه‌ای به نمایشگر آیپد شما وارد نشده باشد یا اینکه دچار آبخوردگی نشده باشد، علت اصلی از کار افتادن آن یکسری اختلالات نرم‌افزاری هستند که به راحتی می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. منتهی اگر تاچ آیپد شما در اثر ضربه یا آبخوردگی از کار افتاده باشد به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی نیاز دارد. در ادامه شما را با دلایل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خرابی تاچ آیپد و همچنین مرکز معتبری جهت تعویض یا تعمیر تاچ آیپد آشنا خواهیم کرد.

تعمیر تاچ آیپد

اگر به خدمات تعویض گلس آیپد نیاز دارید، با ما در تماس باشید. 

دلایل خرابی تاچ آیپد چیست؟ 

اکثر اوقات دلیل از کار افتادن تاچ آیپد و عمل نکردن آن در صورتی که نمایشگر این دستگاه دچار ضربه خوردگی یا آبخوردگی نشده باشد، نرم‌افزاری است. به گونه‌ای که پر شدن حافظه داخلی آیپد، ویروسی شدن آیپد، نصب بازی‌ها و نرم‌افزارهای سنگین بر روی آیپد و … همه موجب از کار افتادن تاچ این دستگاه می‌شوند.

گاهی اوقات هم آیپد به دلیل خرابی فایل‌های سیستم عامل فریز می‌شود و تاچ آن از کار می‌افتد که در این صورت با یک ریستارت ساده می‌توان مشکل این دستگاه را برطرف کرد. با این وجود در صورتی که علت کار نکردن آیپد نرم‌افزاری باشد یا اینکه ضربه وارد شده به آن آسیب جدی به تاچ آیپد وارد نکرده باشد امکان تعمیر تاچ آیپد وجود دارد. در غیر این صورت راهی جزء تعویض تاچ آیپد وجود ندارد.

زمان تعویض تاچ آیپد

در صورتی که تاچ آیپد در اثر وارد شدن ضربه به ال سی دی این دستگاه یا ریختن مایعات بر روی ال سی دی به صورت کامل از کار افتاده باشد باید آن را تعویض کرد. اگر ضربه‌ای که به ال سی دی آیپد وارد شده موجب شکستگی قسمتی از آن شده است باید ال سی دی و تاچ آیپد را با هم عوض کرد.

اگر برخی از قسمت‌های تاچ آیپد به خوبی کار می‌کنند و تنها بخشی از آن کار نمی‌کند نیازی به تعویض تاچ آیپد نیست و با تعمیر تاچ آیپد می‌توان مشکل آن را حل کرد. اما اگر هیچ یک از بخش‌های تاچ این دستگاه کار نمی‌کنند باید آن را به صورت کامل تعویض کرد.

خدمات تخصصی نمایندگی اپل: تعویض ال سی دی آیپد

هزینه تعمیر و تعویض تاچ آیپد چقدر است؟

هزینه تعمیر تاچ آیپد به دلیل از کار افتادن این قطعه و میزان آسیب‌دیدگی آن بستگی دارد. چرا که گاهی اوقات مشکلات نرم‌افزاری موجب کار نکردن تاچ آیپد می‌شوند و گاهی اوقات هم وارد شدن ضربه و آبخوردگی ال سی دی آیپد موجب کار نکردن تاچ آن می‌شوند. مطمئناً هزینه تعمیر تاچ این دستگاه زمانی که دلیل از کار افتادن آن نرم‌افزاری باشد کمتر از زمانی است که دلیل کار نکردن آن سخت‌افزاری باشد. هزینه تعویض تاچ آیپد نیز به مدل آیپد و قیمت تاچ آن بستگی دارد.

در کل جهت اطلاع از قیمت دقیق تعمیر و تعویض تاچ آیپد بهتر است این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات آیپد اپل بسپارید. تعمیرکاران این مرکز ضمن عیب‌یابی آیپد شما تشخیص خواهند داد که تاچ این دستگاه قابل تعمیر است یا باید تعویض شود؟ سپس هزینه تعویض یا تعمیر تاچ آیپد را برآورد کرده و به شما اطلاع می‌دهند تا در صورتی که تمایل داشتید پروسه تعمیر یا تعویض آن را آغاز کنند.

چگونه باید از خدمات تعمیر و تعویض تاچ آیپد توسط نمایندگی اپل استفاده کرد؟

برای استفاده از خدمات تعمیر تاچ آیپد توسط نمایندگی رسمی اپل می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. هم اکنون می‌توانید درخواست خود را مبنی بر استفاده از این سرویس در همین وب سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست شما، کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام می‌شود و آیپد معیوب شده را از شما تحویل می‌گیرد. سپس این دستگاه را به واحد تعمیرات نمایندگی اپل منتقل می‌کند تا تعمیرکاران این مرکز به تعمیرات تخصصی آن بپردازند. پس از اتمام پروسه عیب‌یابی، تعمیر و تست آیپد، این دستگاه توسط کارشناس در درب منزل به شما تحویل داده می‌شود.

اگر تمایلی به استفاده از این سرویس ندارید می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات اپل در کلان ‌شهرهای تهران و کرج مراجعه کنید. آدرس هر یک از شعبه‌های این مرکز در صفحه تماس با ما همین وب سایت قید شده است. اگر هم در شهرستان ساکن هستید می‌توانید آیپد معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی رسمی اپل در تهران ارسال کنید تا توسط تعمیرکاران نمایندگی اپل تحویل گرفته شده، تعمیر شود و به آدرس مورد نظر شما در شهرستان ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید