جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات ال سی دی آیفون

تعمیرات ال سی دی آیفون یکی دیگر از تخصصی ترین سرویس های انجام شده در نمایندگی تعمیرات اپل است که متقاضیان آن، می توانند با حضور در این مرکز آن را دریافت نمایند. در صورتی که به آیفون مورد استفاده‌تان، ضربه سنگینی وارد شده و صفحه نمایش آن دچار شکستگی و ترک‌های شدیدی گشته است، می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات آیفون سرویس های مرتبط با تعویض و تعمیرات LCD آیفون خود را دریافت نمایید.

در تعمیر ال سی دی آیفون آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد میزان خرابی پیش آمده در صفحه نمایش است. بدین معنا که اگر ضربه وارد شده به آیفون تنها منجر به شکستگی گلس شده است دیگر نیازی به تعمیرات ال سی دی آیفون نخواخد بود و تنها تعویض گلس آیفون انجام می شود. اما اگر ضربه وارد شده سنگین بوده و تاچ و ال سی دی دستگاه را نیز دچار خرابی و شکستگی کرده است لازم است تا تعمیرات ال سی دی آیفون نیز بر روی دستگاه پیاده گردد.

تعمیر ال سی دی آیفون

تعمیرات ال سی دی آیفون

تعویض ال سی دی آیفون زمانی ضروری است که ایراد وارد شده به  صفحه نمایش گوشی شدید بوده و تنها راه باقی مانده جهت بازیابی کیفیت دستگاه، همان تعویض LCD آیفون باشد. در این شرایط کارشناسان ما در مرکز تعمیر ال سی دی آیفون پس از بررسی دستگاه و شناسایی مدل آن، اقدام به تهیه ال سی دی سازگار با دستگاه در صورت امکان ال سی دی اورجینال دستگاه- نموده و اقدامات مورد نیاز جهت تعویض و تعمیرات ال سی دی آیفون را آغاز می نمایند.

شایان ذکر است اقدامات لازم جهت تعویض ال سی دی آیفون صرفاً پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه انجام خواهد شد. تلاش می شود تا حتی الامکان تعویض ال سی دی گوشی اپل، با استفاده از صفحات اورجینال شرکتی که به صورت جداگانه خریداری شده و یا از اوراق سایر دستگاههای معیوب تهیه شده اند- انجام می پذیرد. کارشناسان ما در مرکز تعمیرات ال سی دی آیفون پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان گذاشته و با اتمام تعمیرات، دستگاهی کامل و بی عیب و نقص به شما تحویل می دهند.

تعویض ال سی دی موبایل اپل

اگر شکستگی در صفحه نمایش آیفون به شکل بدی باشد، قطعا راه دیگری جز تعویض ال سی دی آیفون نمی‌ماند. با اینکه این راه گران تمام می‌شود، اما شاید در برخی موارد به تعویض کلی گوشی بیارزد. به هر حال اگر قرار به تعویض یا تعمیر شد بهترین کاری که می‌توان انجام داد مراجعه به یکی از مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیرات آیفون اپل است. اگر تصمیم دارید تلفن هوشمند خود را به جایی غیر از نمایندگی بسپارید حتما از معتبر بودن و کار بلد بودن آن مطمئنن شوید. توجه داشته باشید که مراجعه به مراکز مجاز و استانداردی که زیر نظر اتحادیه فعالیت دارند، خیال شما را از دریافت خدماتی مطمئن و استاندارد مطمئن می سازند.

مرکز تعمیرات آیفون یکی از مجموعه های مجاز و استانداردی است که تمامی خدمات خویش از جمله خدمات مرتبط با تعویض و تعمیرات ال سی دی آیفون را – به همراه گارانتی و ضمانت ارائه می نماید. در آخر به این نکته توجه کنید که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. در نگه داشتن تلفن هوشمند خود حداکثر تلاش لازم را به کار گیرید، زیرا با هر خط و خالی که روی آن می‌افتد از قیمت فروش آن (اگر روزی قصد فروشش را داشته باشید) کاسته می‌شود.

تعویض ال سی دی آیفون

هزینه تعویض ال سی دی آیفون اپل

هزینه تعویض ال سی دی موبایل اپل  ، با توجه به قیمت قطعه جدید متفاوت است. نمونه های اورجینال، کمیاب و البته گران قیمت هستند؛ اما بالاترین کیفیت را دارند و عملکرد بی نقص گوشی را تضمین می کنند. با توجه به حساسیت های محصولات این برند، به هیچ عنوان نمی توان از نمایشگرهای متفرقه در انواع iPad استفاده کرد. تیم تعمیر آیفون  در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران، تلاش خود را  روی تعمیر ال سی دی موبایل اپل   متمرکز می کنند. اما در صورت نیاز به تعویض این قطعه، حتما از نمونه اورجینال استفاده می کنند.

فیلم آموزش تعویض گلس ال سی دی موبایل اپل   

اگرچه تعمیر ال سی دی موبایل اپل  و تعویض این قطعه هزینه بر است، گاهی آنقدر خوش شانس هستید که این قطعه آسیب ندیده باشد! در این شرایط خود ال سی دی آسیب ندیده و تنها گلس شکسته است. گلس، لایه محافظی است که در کارخانه، روی  نمایشگر چسبانده شده است. زمانی که آیفون  ضربه خورده یا زمین می افتد، گلس جلوی شکستن صفحه نمایش را می گیرد.

در این صورت نیازی به تعویض ال سی دی موبایل اپل   نیست و تنها با تعویض گلس می توان با گوشی کار کرد. البته دقت کنید که با توجه به این که گلس لایه محافظ ال سی دی است، لازم است که تعویض آن با دستگاه ها و تجهیزات ویژه انجام شود. برای تعویض گلس نمایشگر موبایل اپل  ، باید از تجهیزاتی همچون سپراتور، سیم فولادی، دستگاه فریز (برای گوشی هایی با نمایشگر منحنی) چسب OCA برای نصب گلس جدید، حلال چسب ال سی دی، دستگاه لمینیتور، دستگاه فشار باد و دستگاه حباب گیر استفاده کرد.

چه موقع اقدام به تعویض نمایشگر موبایل اپل کنیم؟

در بیشتر موارد، امکان تعمیر ال سی دی موبایل اپل   وجود ندارد و باید این قطعه را تعویض کرد. گاهی حتی یک ضربه یا فشار خفیف، باعث شکستن این قطعه می شود. ممکن است صفحه نمایش به طور کامل بشکند یا بر اثر آبخوردگی، بسوزد. گاهی نمایشگر به دلیل فشاری که به آن آمده، تصاویر را درست نشان نداده یا خطوط سبز رنگ در آن ظاهر می شوند. خرابی مدار پاور و دیگر قطعات می توانند موجب خرابی نمایشگر و مختل شدن عملکرد این قطعه شوند. در چنین شرایطی نیاز به تعویض ال سی دی موبایل اپل   است تا کاربر بتواند مجددا بدون ایراد از این دستگاه استفاده کند.

نحوه تعویض صفحه نمایش آیفون apple

عملیات تعویض ال سی دی آیفون  اپل به ترتیب زیر انجام می شود:

 • خاموش کردن موبایل اپل
 • باز کردن پیچ های پایین آیفون (کنار درگاه شارژ)
 • گرم کردن نمایشگر با دستگاه های مخصوص این کار
 • ایجاد شکاف بین شاسی و نمایشگر با استفاده از اسپاتول
 • باز کردن صفحه نمایش آیفون (درست مثل یک کتاب)
 • باز کردن کانکتورهای قطعات مختلف (باتری، فلت، سنسورها و …)
 • جداسازی کابل فلت موبایل اپل  
 • جداسازی صفحه نمایش از شاسی
 • بیرون آوردن بلندگوی داخلی
 • جدا کردن صفحه نمایش آسیب دیده و نصب ال سی دی جدی
 • بستن تمامی کابل ها، کانکتورها و اتصالات مطابق قبل

سوالات متداول تعمیر ال سی دی آیفون

چه عللی می‌تواند باعث خرابی ال سی دی آیفون شود؟

به‌طور کلی، خرابی  ال سی دی آیفون ممکن است به علت چند دلیل رخ دهد. برخی از این عوامل شامل موارد زیر می‌باشد:

 1.  ضربه یا سقوط : آیفون شما ممکن است در نتیجه سقوط یا ضربه به سطوح سخت خراب شود و ال سی دی آن آسیب ببیند.
 2.  تماس با مایعات : اگر آیفون شما به طور مستقیم با مایعات مختلف مانند آب، نمک، نوشیدنی و غیره در تماس باشد، ال سی دی آیفون خراب خواهد شد.
 3. نصب نادرست قطعات: اگر قطعات جایگزینی که در تعمیرات قبلی استفاده شده‌اند، به درستی نصب نشده باشند، ممکن است منجر به عملکرد نامناسب ال سی دی شود.
 4.  عوامل زمانی و تابش: در طول زمان، کارکرد ال سی دی آیفون ممکن است تحت تأثیر عوامل زیست محیطی مانند تابش خورشید، سرما، حرارت، رطوبت و غیره قرار بگیرد که ممکن است باعث خرابی اجزای داخلی آن شود.

لازم به ذکر است که این تنها چند مثال از علل خرابی ال سی دی آیفون می‌باشد و ممکن است عوامل دیگری نیز در خرابی آن نقش داشته باشند.

آیا ال سی دی آیفون قابل تعمیر است یا باید کاملاً تعویض شود؟

بله، تعمیر ال سی دی آیفون در بسیاری از موارد امکان پذیر است. در صورت خرابی ال سی دی، معمولاً ابتدا تعویض قطعات پیشنهاد می شود. تعویض قطعات خراب مانند ال سی دی، تعویض کانکتورها، تعمیرات مداری و .. را شامل می شود. اگر تعمیرات موفقیت آمیز نبوده یا هزینه آن بیش از حد باشد، در بعضی موارد ممکن است لازم باشد ال سی دی آیفون را به‌طور کامل تعویض کنید. این موضوع به وابسته به مدل و سال ساخت آیفون، هزینه قطعات و تعویض ال سی دی و همچنین توانایی و نیاز شخص می‌باشد. بهتر است قبل از تعمیر یا تعویض، با  متخصص تعویض ال سی دی موبایل اپل تماس بگیرید.

هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی آیفون چقدر است؟

هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی آیفون به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله مدل دستگاه، محل تعمیر، نوع خرابی و قطعات مورد نیاز برای تعمیر یا تعویض. در برخی موارد، تعمیر یک ال سی دی خراب می‌تواند ارزانتر از تعویض آن باشد، اما در شرایط دیگر لازم است که ال سی دی به صورت کامل تعویض شود. برای دریافت اطلاعات دقیق و به‌روزتر درباره هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی آیفون، بهتر است قبل از مراجعه به مرکز ما کارشناسان ما  تماس بگیرید و یا پس از عیب یابی دقیق از هزینه ها مطلع شوید.

نکات کلیدی در تعویض ال سی دی آیفون

تعویض ال سی دی آیفون، نیازمند رعایت نکاتی است که موجب انجام هرچه بهتر این کار می گردند. این نکات، شامل موارد زیر می باشند:

1. قطعه ی اورجینال

برای تعویض ال سی دی آیفون، باید حتما از قطعه ی اورجینال استفاده شود. همانطور که گفته شد، قطعات مورد استفاده در محصولات اپل دارای تفاوت های بسیاری با تولیدات دیگر برندها هستند. در صورت استفاده از ال سی دی های غیر اصل و بی کیفیت در گوشی آیفون، نه تنها عملکرد مناسبی از دستگاه مشاهده نمی شود، این امکان وجود دارد که در زمان کوتاهی این قطعه مجددا دچار مشکل شود. توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز این اتفاق و نیز عدم تحمیل هزینه های اضافی، حتما به مراکز معتبر و رسمی جهت تعویض ال سی دی آیفون خود مراجعه نمایید.

2. مهارت و تجربه در تعویض lcd

از جمله مواردی که در تعویض ال سی دی آیفون از اهمیت بالایی برخوردار است، انجام این کار توسط فرد متخصص و با تجربه است. چنانچه تعویض قطعه ی مورد بحث توسط افراد کم تجربه انجام شود، ممکن است مشکلات متعددی برای گوشی شما به وجود بیاید. متخصصین این حوزه، به واسطه ی شناخت دقیقی که از بخش های مختلف قطعه ی مورد نظر دارند، قادرند تعویض آن را با دقت و به درستی انجام دهند.

خرابی های ال سی دی

به طور کلی آسیب ها و خرابی های آیفون را می توان در چند مورد خلاصه کرد. نکته ی ویژه اینجاست که در اغلب این موارد، تعمیر قطعه ی مورد نظر امکان پذیر نبوده و نیاز به تعویض ال سی دی آیفون می باشد. این خرابی ها، موجب ایجاد اختلال در عملکرد نمایشگر شده و یا به طور کلی آن را از کار می اندازند. بدیهی است که با توجه به این که ال سی دی، اصلی ترین بخش دستگاه برای دسترسی کاربر به کاربری های مختلف می باشد، خرابی آن مشکلات بسیاری را در پی خواهد داشت. در زیر، به برخی از موارد خرابی این قطعه اشاره شده است؛ در صورت بروز هریک از این موارد، تعویض ال سی دی آیفون اجتناب ناپذیر است.

1. شکستن ال سی دی

شکستن ال سی دی ممکن است در اثر افتادن آن و یا ایجاد ضربه های شدید به وقوع اتفاق بیفتد. در این صورت، تنها راه پیش روی تعمیرکاران تعویض این قطعه می باشد. نکته ی مهم این است که نصب ال سی دی جدید باید با دقت بالا و به شکل کاملا صحیح انجام پذیرد. در غیر این صورت، ایجاد آسیب های بعدی در دستگاه امری محتمل می باشد.

2. سوختن مدارها

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به تعویض ال سی دی آیفون شود، سوختن بردهای این قطعه است. این اتفاق معمولا در اثر برخورد مدارها با آب و سایر مایعات می افتد. چنانچه دستگاه شما در معرض ورود آب و یا سایر مایعات قرار گرفت، این امکان وجود دارد که مدارها و بردهای به کار رفته در ال سی دی آسیب دیده و دچار سوختگی گردند. معمولا تعمیر این بردها مدت زیادی جوابگو نبوده و تعویض ال سی دی، بهترین راه برای رفع مشکل است.

تعمیرات آیفون

تعمیرات آیفون اپل‌  در این مرکز پارت مجزایی را به خود اختصاص داده و تمامی عملیات مرتبط با آن با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و جدیدترین تکنولوژی های این حوزه انجام می پذیرد. تعمیرات آیفون اپل در این مرکز به دلیل بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات عیب یابی و تعمیر به شیوه ای انجام می پذیرد که درصد بازگشت عیوب ایجاد شده در دستگاه به کمترین میزان ممکن می رسد و دستگاه تعمیر شده نه تنها کیفیت اولیه خویش را باز می یابد بلکه به دلیل انجام برخی گردگیری ها و عملیات تخصصی توسط کارشناسان، امکان خرابی مجدد آن به صفر می رسد.

(خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی است) در صورتی که شما نیز دارنده یکی از مدلهای آیفون هستید اما این دستگاه در حال حاضر دچار عیب و نقص گشته می‌توانید جهت دریافت تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه و سرویس تعمیرات ال سی دی آیفون، به مرکز تعمیرات آیفون اپل مراجعه نمایید.

نمایندگی اپل و واحدهای تعمیرات اپل

نمایندگی اپل به دلیل همکاری تیمی دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری قادر به رفع پیچیده ترین اشکالات ایجاد شده در دستگاه های اپل است. شما کاربران ارجمند صرف نظر از نوع اختلال ایجاد شده در دستگاه می توانید به نمایندگی اپل مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش نظیر خدمات مرتبط با تعمیرات ال سی دی آیفون را دریافت نمایید. خدمات ارائه شده در نمایندگی اپل با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و به دست تیمی از مجرب ترین و متعهدترین کارشناسان این حوزه انجام می پذیرد.

نمایندگی اپل در تلاش است تا روز به روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیکتر ساخته و خدماتی شایسته نام اپل به کاربران ارائه دهد. برخی از ویژگی های نمایندگی اپل عبارتند از: روحیه بالای همکاری، تصمیمات تیمی و گروهی، بکارگیری به روزترین ابزار جهت تعمیر و ترمیم، استفاده از پیشرفته ترین متدها جهت عیب یابی صحیح دستگاه، تعهد به کیفیت خدمات و …. . در بخش زیر واحدهای تعمیرات اپل معرفی گشته اند.