اشتراک گذاری

تعمیر برد آیفون

چرا گوشی آیفون روشن نمی شود؟ دلیل خاموش و روشن شدن خودکار آیفون چیست؟ چرا گوشی آیفون دائما هنگ می کند؟ یک عامل مشترک در بروز هر یک از این مشکلات دست دارد که آن هم خراب شدن برد آیفون است. اگر دستگاه شما هم با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند، به احتمال زیاد به خدمات تعمیر برد آیفون نیاز دارید. 

بهتر است عیب یابی آن را به واحد تعمیر گوشی آیفون نمایندگی اپل بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق منشا مشکل مورد نظر را پیدا می کنند و اگر مشکل از برد آیفون باشد به تعمیر برد آیفون می پردازند. درضمن ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با نقش برد در آیفون، علائم و عوامل خرابی آن آشنا شوید.

تعمیر برد آیفون

چه زمانی نیاز به تعمیر برد آیفون داریم؟

گاهی اوقات بروز یکسری مشکلات مانند: روشن نشدن آیفون، خاموش و روشن شدن خودکار آیفون و فریز شدن دائم آن سرنخی از خراب شدن برد این دستگاه به ما می دهند. البته بروز هر یک از این مشکلات در آیفون می تواند از عوامل دیگری هم باشد منتهی یکی از احتمالاتی که با بروز این مشکلات در این دستگاه می توان در نظر گرفت خراب شدن برد آیفون است.

  • زمانی که آیفون روشن نمی شود

با وجود اینکه روشن نشدن آیفون می تواند از خراب شدن باتری یا آی سی شارژ آن باشد اما یکی از احتمالاتی که درصورت بروز این مشکل می توان در نظر گرفت خرابی برد آیفون است. در این حالت بهترین راه این است که آیفون خود را به مرکز تعمیر آیفون بسپارید تا تکنسین های این مرکز به عیب یابی دقیق و تعمیر برد آیفون بپردازند یا درصورت نیاز آن را تعویض کنند.

  • زمانی که آیفون به صورت خودکار خاموش و روشن می شود

خاموش و روشن شدن خود به خود آیفون نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که منشا آن می تواند خراب شدن برد این دستگاه باشد. البته این مشکل می تواند از باتری، هارد و پردازنده آیفون هم باشد. از این رو اگر گوشی شما هم با چنین مشکلی مواجه شده است به عیب یابی دقیق نیازمند است.

  • زمانی که آیفون دائم هنگ می کند

گاهی اوقات امکان دارد آیفون به دلایل نرم افزاری مانند: ویروسی شدن این دستگاه، نصب بدافزارها بر روی آن، نصب چندین بازی سنگین بر روی آن و … به شدت کند شود که در این حالت به راحتی می توان منشا مشکل نرم افزاری را پیدا کرده و آن را برطرف کرد. اما گاهی اوقات این مشکل سخت افزاری است و ازهارد آیفون یا از برد آن می باشد. بنابراین بهتر است مشکل فریز شدن آیفون را جدی بگیرید و زمانی که چنین مشکلی برای گوشی شما به وجود می آید، عیب یابی آن را به نمایندگی تعمیرات آیفون واگذار کنید تا اگر مشکل از برد این دستگاه است تکنسین های مرکز تعمیرات آیفون به تعمیر برد آیفون شما بپردازند. ضمن اینکه ممکن است اطلاعات خودر ا زا دست داده و نیاز به ریکاوری هارد آیفون داشته باشید.

تعویض برد موبایل اپل

تکنسین های تعمیر موبایل اپل در مرکز سخت افزار ایران، برای تعمیر برد تلاش می کنند. با این حال گاهی امکان تعمیر برد موبایل اپل وجود ندارد و حتما باید این قطعه را تعویض کرد. اگر برد به دلیل آبخوردگی گوشی، ضربه شدید و یا مشکلات باتری و شارژ سوخته و یا کلا از کار بیفتد، نمی توان آن را تعمیر کرد.

در چنین شرایطی نیاز به تعویض برد موبایل اپل است و این کار باید توسط تکنسین های مجرب انجام شود. از طرفی برد جدید باید اورجینال باشد تا به خوبی در گوشی کار کند و موجب آسیب دیدگی بیشتر دستگاه و خرابی سایر قطعات آن نشود.

دلایل خراب شدن برد آیفون

برد آیفون در برابر سه عامل شامل: ضربه، رطوبت و نوسان برق آسیب‌ پذیر است. اگر ضربه شدیدی به آیفون وارد شود، اولین جایی که بعد از هارد آن امکان آسیب دیدگی آن بالاست، برد است. نفوذ رطوبت به آیفون نیز موجب می شود برد این دستگاه آسیب ببیند و راهی جز تعمیر برد آیفون وجود نداشته باشد. اما از همه مهم تر نوسان برق است. به همین دلیل توصیه می شود زمانی که تصمیم دارید گوشی خود را شارژ کنید آن را به محافظ برق متصل کنید.

محافظ برق از بروز نوسان برق در آیفون و وارد شدن آسیب به بخش های مختلف این دستگاه به ویژه برد آن خودداری می کند. با این وجود برای جلوگیری از خراب شدن برد آیفون از وارد شدن ضربه به این دستگاه و نفوذ رطوبت به آن جلوگیری کنید و حتماً هنگام شارژ کردن، آن را به محافظ برق متصل کنید. 

نقش برد در آیفون و مهم ترین قطعات آن

مهم ترین قطعه  آیفون که ارتباط لازم بین سایر اجزای این دستگاه را فراهم می کند و به این ترتیب، انجام کارهای مختلف با آیفون را امکان پذیر می سازد، برد است. برد آیفون دارای چندین و چند قطعه مختلف است که همین مسئله بین برد این دستگاه با برد سایر دستگاه های الکترونیکی تمایز ایجاد می کند؛ البته لازم است بدانید که قطعاتی بر روی برد قرار می گیرند که از طریق آن می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در ادامه به برخی از مهم ترین قطعات برد آیفون اشاره خواهیم کرد که آشنایی با عملکرد تک تک آن ها حرف اول را در تعمیر برد آیفون می زند.

  • مقاومت : می توان گفت مهم ترین جزء برد آیفون، مقاومت است که وظیفه پخش جریان برق به سایر قطعات و بخش های آیفون را برعهده دارد. درواقع مدیریت جریان برق در تمامی قطعات سخت افزاری آیفون بر عهده مقاومت است.
  • خازن : منبع تغذیه ولتاژ در برد آیفون خازن است. از آن جایی که خازن دائماً با برق سر و کار دارد، معمولا دچار مشکلات متعددی می شود. متاسفانه خازن برد قابل تعمیر نبوده و درصورت بروز مشکل برای آن باید تعویض گردد.
  • سیم پیچ : سیم پیچ وظیفه دارد تا از ولتاژ محافظت کند.
  • دیود : از دیود برای ثابت کردن ولتاژ در آیفون استفاده می شود.
  • ترانزیستور : وظیفه ترانزیستور این است که ولتاژ موجود در آیفون را تقویت کند.
5/5 (2 امتیاز)