جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر تاچ پد مک بوک

تعمیر تاچ پد مک بوک یکی از خدمات تخصصی نمایندگی رسمی اپل است که تحت نظر کارشناسانه ی تعمیرکاران مجرب انجام می شود. در صورت خرابی تاچ پد، لپ تاپ دیگر قادر به تشخیص حرکت و موقعیت انگشت کاربر نخواهد بود و به دستورات وی پاسخی نخواهد داد. این موضوع زمانی مشکل ساز خواهد شد که کاربر برای استفاده از لپ تاپ اپل خود، موس را فراموش کند. البته کار با موس نیز دردسرهایی خواهد داشت، زیرا شکل گیری پردازش های مختلف به نسبت کندتر می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با جوانب کلی تعمیر این بخش از لپ تاپ های باکیفیت اپل آشنا سازیم.

تعمیر تاچ پد مک بوک

راهکارهای رفع مشکل تاچ پد لپ تاپ اپل

سلامت سیستم نرم افزاری مک بوک را تست کنید

اولین گام برای رفع مشکلات تاچ پد مک بوک اطمینان از هنگ نکردن سیستم رایانه ای لپ تاپ است.  در شرایطی که لپ تاپ فریز می شود و به اصطلاح هنگ می کند به هیچ دستوری عکس العمل نشان نمی دهد. برای بررسی این وضعیت دکمه‌ی Num Lock یا Scroll Lock را از روی کیبورد مک بوک فشار دهید تا ببینید چراغ‌های مربوطه روشن می‌شوند یا خیر.

اگر با فشردن این دکمه های کیبورد، چراغ تعبیه شده در آن خاموش و روشن می گردند، دستگاه در حالت فریز شده قرار ندارد و احتمالا مشکل از ساختار خود تاچ پد نشات می گیرد. البته اگر بعد از چند بار فشار دادن این کلیدها نیز چراغ های داخلیشان در حالت روشن یا خاموش گیر کند، دستگاه هنگ کرده است و باید به دنبال بازیابی آن باشید تا دوباره تاچ پد فعال شود.

تنظیمات تاچ پد را بررسی کنید

راه حل دیگری که برای تعمیر تاچ پد مک بوک اپل وجود دارد، تنظیمات نرم افزاری آن است. برای این کار از منوی اپل که در بالای صفحه قرار دارد به بخش System Preferences بروید. در مک‌بوک پرو، روی آیکن System Preferences پایین صفحه‌ی دسکتاپ، کلیک کنید. در این مرحله در پنجره System Preferences بر روی آیکن Trackpad کلیک کنید تا تنظیمات آن باز شود.

سپس باید تنظیمات موجود در منو را بررسی کنید تا موردی باعث عدم عملکرد تاچ پد نشده باشد. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی اپل تماس حاصل فرمایید. در هر روی اگر مشکل با بررسی تنظیمات تاچ پد نیز همچنان ادامه دارد، اختلال وارده ریشه در بخش سخت افزاری تاچ پد داشته و نیازمند تعمیر است.

تعویض تاچ پد مک بوک اپل

تعمیر تاچ پد مک بوک اپل تنها در شرایطی امکان پذیر است که آسیب وارده شدت نداشته باشد. اگر سخت افزار تاچ پد در اثر اصابت ضربات سنگین دچار خط و خش و کاربری نامناسب شده باشد راهی جز تعویض برای بازیابی کارایی این بخش از لپ تاپ موجود نیست. در این میان آنچه که حائز اهمیت است توجه به نوع لپ تاپ است. چرا که فناوری های ساخت هر تاچ پد نسبت به مدل و ظرفیت ساختاری آن سیستم تعیین شده است. خاطرنشان می نماییم که تکنسین های ما در نمایندگی مجاز اپل کلیه ی مراحل تعویض را با نمونه ی اورجینال و مشابه انجام خواهند داد.

نمایندگی تعمیرات اپل

نمایندگی تعمیرات اپل مجموعه ای حرفه ای در راستای ارائه ی تخصصی ترین سرویس های تعمیراتی در دو حوزه ی سخت افزار و نرم افزار محصولات اپل است. خدمات این مرکز به تمامی تولیدات کمپانی محبوب اپل از جمله مک بوک، آیفون، اپل واچ و … اختصاص می یابد. کارشناسان و متخصصین مرکز تعمیرات apple با تکیه بر دانش فنی به روز خود و به کارگیری تجهیزات کاری مدرن، کلیه ی مشکلات و اختلالات محصولات اپل را براساس پارامترهای استاندارد تعمیر می نمایند.