اشتراک گذاری

تعمیر مک بوک آب خورده

یکی از رایج ترین مشکلاتی که یقه کاربران مک بوک را می گیرد و این دستگاه را راهی مرکز تعمیرات می کند، آب خوردگی است. گاهی اوقات از روی سهل انگاری یک لیوان آب یا سایر مایعات بر روی مک بوک می ریزد و موجب خرابی این دستگاه می شود. اگر شما هم با چنین مشکلی در مک بوک خود مواجه شده اید، باید یکسری اقدامات را بلافاصله بعد از ریختن آب روی مک بوک انجام دهید و از انجام یکسری کارها به شدت بپرهیزید. در ادامه این مطلب به مشکلات ناشی از آب خوردگی مک بوک و تمامی اقداماتی که باید بلافاصله بعد از ریختن آب روی مک بوک انجام دهید و اقداماتی که نباید بعد از بروز این مشکل انجام دهید، اشاره خواهیم کرد تا پروسه تعمیر مک بوک آب خورده در مرکز تعمیرات مک بوک امکان پذیر شود.

مشکلات ناشی از آب خوردگی مک بوک

همانطور که اشاره کردیم یکی از رایج ترین مشکلاتی که به خرابی و تعمیر مک بوک می انجامد، آب خوردگی این دستگاه است. درواقع آب خوردن مک بوک باعث فرسایش قطعات الکترونیکی داخل برد این دستگاه می شود و به مرور زمان سیستم را از کار می اندازد. بنابراین اگر مک بوک شما هم آب خورده است باید هر چه زودتر تعمیر مک بوک آب خورده خود را به نمایندگی تعمیرات مک بوک بسپارید. اگر تعمیرات مک بوک آب خورده را پشت گوش بیندازید و هر چه سریع تر این دستگاه را به مرکز تعمیرات محصولات اپل نسپارید، کیبورد مک بوک نابود میشود، باطری این دستگاه آسیب میبیند و اتصالات و مدارات مجتمع سیستم از بین می روند؛ از این رو شاید مجبور شوید قید مک بوک خود را بزنید و به سراغ خرید یک سیستم جدید بروید.

اقداماتی که پس از آبخوردگی مک بوک باید انجام دهید

  1. اولین کاری که باید بلافاصله بعد از ریختن آب بر روی مک بوک و قبل از سپردن تعمیر مک بوک آب خورده به مرکز تعمیرات انجام دهید، این است که باتری این سیستم را بیرون بیاورید و هر وسیله جانبی متصل شده به مک بوک را از آن جدا کنید.
  2. اگر زمانی که آب یا مایعات دیگری بر روی مک بوک شما ریخت، این دستگاه روشن بوده است بهتر است مک بوک را خاموش کنید.
  3. پس از اینکه مک بوک را خاموش کردید، این دستگاه را سر و ته کنید؛ چراکه انجام این کار موجب می شود، آب ریخته شده بر روی مک بوک به داخل کیبورد و مدارات این دستگاه نفوذ نکند یا اینکه کمتر به داخل کیبورد مک بوک نفوذ کند که این کار تعمیر مک بوک آب خورده را آسان تر می کند.
  4. با وجود اینکه توصیه می شود بلافاصله بعد از آب خوردگی مک بوک، این دستگاه را جهت تعمیرات به نمایندگی تعمیر مک بوک بسپارید، ممکن است این امکان برای شما فراهم نباشد؛ در این صورت بهتر است برای 48 ساعت کامل آن را خاموش کنید؛ چراکه این کار تاثیرات آب خوردگی مک بوک را به این دلیل که هیچ جریانی در آن شکل نمی گیرد، کاهش می دهد.

اقداماتی که پس از آبخوردگی مک بوک نباید انجام دهید

  1. زمانی که با مشکل آب خوردگی مک بوک مواجه شدید، سعی نکنید بلافاصله بعد از بروز این مشکل مک بوک خودتان را روشن کنید. یا جهت تعمیر مک بوک آب خورده خود خیلی سریع به مرکز تعمیرات این دستگاه مراجعه کنید یا اینکه لپ تاپ را به صورت سرازیر به صورتی که آب وارد کیبورد آن نشود، قرار داده و بعد از 48 ساعت آن را روشن کنید.
  2. سعی نکنید بعد از آب خوردگی مک بوک آن را تکان دهید تا آبی که بر روی آن ریخته است از این دستگاه خارج شود؛ چراکه امکان دارد با این کار شما آب خیلی سریع تر به اتصالات و مدارهای داخلی سیستم برسد و پیامدهای جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.
  3. متاسفانه برخی از کاربران بلافاصله بعد از ریختن آب روی مک بوک از سشوار برای خشک کردن آن استفاده می کنند؛ درصورتی که این روش اصلا اصولی نیست و مشکل به وجود آمده را تشدید می کند.
  4. شاید تاکنون شنیده باشید که برخی از کاربران زمانی که گوشی آن ها دچار آب خوردگی می شود آن را داخل کیسه برنج می گذارند. اما شاید تعجب کنید که برخی از کاربران مک بوک نیز این کار را انجام می دهند و با خود فکر می کنند که برنج می تواند رطوبت دستگاه آن ها را بگیرد. درصورتی که این روش کاملا غیر اصولی است و موجب آسیب دیدگی بیشتر سیستم می شود.
تعمیر مک بوک آب خورده

آیا امکان تعمیر مک بوک آب خورده وجود دارد؟

شاید فکر کنید امکان تعمیر مک بوک آب خورده وجود ندارد و بعد از بروز چنین مشکلی برای مک بوک خود باید به فکر یک سیستم جدید باشید؛ درصورتی که این مسئله بعد از عیب یابی دقیق سیستم شما مشخص می شود. پس بهتر است قبل از ناامید شدن، مک بوک خود را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات مک بوک بسپارید. تکنسین های این مرکز تمام تلاش خود را می کنند که مک بوک آب خورده شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنند.

Rate this post