جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه از دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی اطلاع پیدا کنیم؟

کاربران محصولات مختلف آیفون برای نصب برنامه های مختلف یا سایر دسترسی های محصولات آیفون به اپل آیدی نیاز دارند. یکی از مشکلاتی که کاربران این دستگاه ها دارند دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی شان است. در این شرایط با هک شدن اپل آیدی امنیت کاربری آنها به خطر می افتد.

در نتیجه کاربران آیفون باید بدانند که چه دستگاه هایی به اپل آیدی آنها متصل شده اند. در این آموزش می خواهیم روش های بررسی دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی را بررسی کرده و ببینیم چطور می توان دستگاه های متصل به اپل آیدی را مشاهده کرد.

دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی

روش های بررسی دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی

برای این که ببینید چه کسانی به اکانت اپل آیدی شما دسترسی دارند، باید به لیست دستگاه های متصل به اپل آیدی دسترسی پیدا کنید. برای این منظور نیز می توانید از سه روش زیر استفاده کنید:

بررسی دسترسی دیگران به اپل آیدی از طریق تنظیمات آیفون

در دستگاه های آیفون و آیپد می توان در قسمت تنظیمات آیفون دستگاه های متصل به اپل آیدی را مشاهده کرد تا به این ترتیب از هک شدن اپل آیدی مطلع شد. برای این منظور باید در قسمت تنظیمات آیفون یا آیپد وارد شد و در لیست گزینه های موجود، در بالا گزینه اپل آیدی را انتخاب کرد.

با این کار صفحه ای باز می شود که در آن می توان لیست کامل دستگاه هایی که به اپل آیدی متصل اند را مشاهده را کرد. این دستگاه ها شامل اتصال های قدیمی و اتصال های جدید می شود. یعنی حتی اگر دستگاهی مدت ها قبل نیز به اپل آیدی متصل شده باشد می توان نام آن را در این لیست مشاهده کرد. هر دستگاهی که نام آن برایتان آشنا نباشد یا احتمال می دهید که یک دستگاه ناشناس است، می توان نتیجه گرفت که علاوه بر شما احتمال دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی تان نیز وجود دارد.

بررسی دسترسی دیگران به حساب اپل آیدی در مک بوک

علاوه بر خود گوشی آیفون یا آیپد در مک بوک نیز می توان از هک شدن اپل آیدی مطلع شد. در این شرایط باید ابتدا وارد قسمت تنظیمات مک شد و سپس در آن جا گزینه System Preferences را انتخاب کنید. در صفحه بعدی گزینه Apple ID را انتخاب کرده تا بتوانید در این جا به لیست دستگاه هایی که به اپل آیدی شما متصل شده اند دسترسی یابید. در مک بوک هم می توان با انتخاب دستگاه هایی که نام آنها ناشناس است با استفاده از گزینه Remove from Account، دسترسی این دستگاه را محدود کرد.

بررسی دسترسی دیگران به حساب اپل آیدی در مک بوک
بررسی دسترسی دیگران به حساب اپل آیدی در مک بوک

بررسی لیست دستگاه های متصل به اپل آیدی به صورت آنلاین

روش آخری که می توان از طریق آن دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی را بررسی کرد روش آنلاین است. در این روش باید با یک مرورگر وارد صفحه اپل آیدی شد. در آن جا بعد از زدن گزینه Sign in اطلاعات اپل آیدی را وارد کرده تا وارد حساب کاربری خود شوید. در این جا شما به لیست اطلاعات اپل آیدی خود دسترسی خواهید یافت.

اگر در آن دسترسی یا اطلاعات ناشناسی را مشاهده کردید می توانید با حذف یا تغییر آن مانع دسترسی سایرین به اکانت اپل آیدی خود شوید. با استفاده از گزینه Edit می توانید این اطلاعات را ویرایش کرده و دسترسی را محدود کنید. در صورتی که برای ورود به صفحه اپل آیدی با مشکل مواجه شدید یا رمز ورود را فراموش کردید، می توانید با راهنمای چطور رمز اپل آیدی را بازیابی کنیم، این مشکل را برطرف نمایید.

در صورت دسترسی سایر دستگاه ها به اپل آیدی چه باید کرد؟

اما اگر دیگران به اپل آیدی شما دسترسی داشته باشند چه باید کرد؟ در صورتی که در قسمت تنظیمات آیفون خود از دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی مطمئن شدید، برای حذف این دستگاه های قدیمی و جدید و قطع دسترسی شان به اپل آیدی باید نام آن دستگاه ها را انتخاب کرده و روی گزینه Remove from Account کلیک کنید. در ادامه یک صفحه برای شما باز می شود که از شما تایید برای حذف اتصال دستگاه مورد نظر را می خواهند.

در این جا با انتخاب گزینه Remove  می توانید دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی خود را مسدود کرده و به این ترتیب امنیت کاربری خود را افزایش دهید. نکته ای که وجود دارد این است که گاهی به دلیل یک سری مشکلات نرم افزاری مانند نصب نادرست اپل آیدی این صفحه به درستی بارگذاری نمی شود. در این شرایط برای رفع مشکل و حذف دسترسی سایر دستگاه ها می توان از نرم افزار تغییر آی پی استفاده کرد.

در صورت دسترسی سایر دستگاه ها به اپل آیدی چه باید کرد؟

نشانه های هک شدن اپل آیدی

نکته ای که می تواند در بررسی دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی به کار آید، بررسی نشانه های هک شدن اپل آیدی است. اگر چه روش مستقیمی برای بررسی این مهم وجود ندارد اما می توان با یک سری نشانه ها از این موضوع مطلع شد. برای مثال اگر اپل آیدی هک شده باشد ممکن است در سرویس های خاص اپل یک سری ثبت نام های مشکوک را مشاهده کنید. علاوه بر این یک سری نرم افزارهای مشکوک و ناشناس روی سیستم شما نصب می شود. تغییر در شماره تلفن مخاطبین یا هر تغییر جدید و ناخواسته ای نیز می تواند نشان دهنده هک شدن اپل آیدی باشد.

آیا دسترسی دیگران به اپل آیدی خطرناک است؟

در پایان سوالی که برخی کاربران دارند این است که با دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی چه مشکلاتی ممکن است به وجود بیاید و چه ریسک هایی امنیت کاربری آنها را تهدید می کند. در صورتی که کسی به اپل آیدی دسترسی داشته باشد می تواند به فایل هایی که در آیکلود ذخیره کرده اید دسترسی پیدا کند. علاوه بر این هکرها از این طریق به برنامه هایی که روی گوشی یا آیپد خود نصب کرده اید نیز دسترسی خواهند یافت و می توانند آنها را دستکاری کنند.

ارسال پیام ها، دسترسی به لیست مخاطبین، دسترسی به گالری گوشی یا سایر موارد از جمله مشکلاتی است که با دسترسی دیگران به اپل آیدی به وجود می آید. حتی افراد می توانند از این طریق به شارژ اپل آیدی نیز دسترسی پیدا کنند. بنابراین باید حتما در خصوص دسترسی هایی که به حساب اپل آیدی تان وجود دارد هوشیار باشید و رمز آن را در صورتی مشاهده دسترسی های ناشناس یا تغییرات مشکوک تغییر دهید.