اشتراک گذاری

آموزش غیر فعال کردن آی مسیج

غیر فعال کردن آی مسیج ، به چند روش مختلف انجام می شود که در ادامه مطلب آنها را به شما آموزش می دهیم. iMessage را می توان یکی از بهترین پیام رسان ها به شمار آورد که البته در انحصار اپل است. کافی است این نرم افزار را که تنها در گوشی ها و تبلت های iOS قابل استفاده است، فعال کنید تا از قابلیت های جذاب آن بهره مند شوید.

البته برخی از کاربران هم ترجیح می دهند این برنامه را غیرفعال کرده و از آن استفاده نکنند. در ادامه این مقاله، روش ها و مراحل غیرفعال کردن آی مسیج را به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتری نیازی دارید، می توانید با نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و از کارشناسان تعمیر آیفون، مشاوره رایگان بگیرید.

آموزش غیر فعال کردن آی مسیج

غیر فعال کردن آی مسیج  به صورت موقت

یکی از روش های غیر فعال کردن iMessage، غیرفعال سازی موقت این سرویس است. با این کار، به اصطلاح یک شوک به برنامه پیام رسان وارد می شود تا مشکلاتی همچون ارسال یا دریافت نشدن پیام، برطرف شوند. برای غیرفعال کردن آی مسیج به صورت موقت، وارد تنظیمات شده و بین گزینه ها، Messages را پیدا کنید.

بعد از انتخاب این گزینه، یک اسلاید را در مقابل آن می بینید که روشن بوده و به معنی فعال بودن آی مسیج است. اگر یک بار روی آن تپ کنید یا بکشید، خاکستری می شود و این یعنی سرویس iMessages خاموش می شود. به این ترتیب، سرویس آی مسیج در گوشی شما وجود دارد؛ اما غیرفعال است و کار نمی کند.

غیرفعال کردن iMessages به صورت دائمی

به دلایل مختلف ممکن است بخواهید آی مسیج را به صورت کامل و دائمی در گوشی یا تبلت خود غیرفعال کنید. در این شرایط باید این سرویس را دی اکتیو کنید تا کاملا غیرفعال شود. جالب است دانید که ثبت نام در آی مسیج، درست مثل تلگرام و واتس اپ است و با استفاده از یک شماره موبایل انجام می شود. چه شماره مجازی باشد و چه حقیقی، در هر صورت باید برای حذف کردن آی مسیج، ثبت نام خود را پس بگیرید.

بدین منظور لینک https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage/ را باز کنید و شماره موبایلی که ثبت نام آی مسیج را با آن انجام داده اید، در این صفحه وارد کنید. سپس دکمه Send Code را فشار دهید تا یک کد امنیتی برای شما ارسال شود. در مرحله بعدی باید کد را در بخش Confirmation Code وارد کنید و بعد دکمه Submit را بزنید. بعد از انجام این کار، شماره موبایل شما از آی مسیج حذف شده و این سرویس به طور کامل غیرفعال می شود.

 

5/5 (1 امتیاز)