جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفند‌های تلگرام در آیفون چیست؟

 اپلیکیشن تلگرام توانسته است جای خود را در میان مردم باز کند و امروزه می‌بینیم که افراد اکثرا این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اند. به همین دلیل لازم است که نحوه کار با این اپلیکیشن را یاد بگیریم و از تعدادی ترفند‌های کاربردی و مفید که بر نحوه استفاده ما از برنامه بسیار تاثیر می‌گذارد، غافل نشویم. در این مقاله به بررسی ترفند‌های تلگرام در آیفون می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

تغییر دادن پس‌زمینه صفحه گفتگو

آشنایی با ترفند‌های تلگرام در آیفون

با استفاده از تلگرام می‌توانید کار‌های مختلفی انجام دهید. این اپلیکیشن پیام‌رسان به شما اجازه می‌دهد که همزمان با چندین نفر گفتگو کرده و انواع پیام‌های صوتی و تصویری را برای آن‌ها ارسال کنید. تلگرام قابلیت ویرایش ویدیو‌ها و تصاویر را نیز برای کاربران فراهم کرده است. این اپلیکیشن ویژگی‌های برجسته و بی‌نظیر دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

ایجاد نظرسنجی در تلگرام

یکی از ترفند‌های کاربردی تلگرام در آیفون ایجاد نظرسنجی است. فرض کنید شما دوست دارید در گروه یا کانال خود نظر اعضا را در مورد یک مسئله خاص بدانید. در این حالت می‌توانید با ایجاد نظرسنجی به آمار مورد نظر دسترسی پیدا کنید. مراحل ایجاد نظرسنجی به صورت زیر است:

 1. ابتدا باید از طریق کانال یا گروه خود دکمه گیره کاغذ را بزنید.
 2. اکنون گزینه poll را از لیست موجود انتخاب کنید.
 3. حال باید سوال مورد نظر خود را نوشته و گزینه‌های موجود را مشخص کنید. نوع نظرسنجی را نیز باید در اینجا تعیین کنید.
 4. بعد از اینکه همه این کار‌ها را انجام دادید، گزینه send را بزنید.
پیدا کردن مخاطبین نزدیک به خود در تلگرام

استفاده از ربات‌های مختلف

یکی دیگر از ترفند‌های تلگرام در آیفون استفاده از ربات‌های گوناگون است. با استفاده از این ربات‌ها می‌توانید هیجان بیشتری را وارد فضای گفتگوی خود با دوستان کنید. فرضا با استفاده از ربات @gif می‌توانید یک تصویر مرتبط با موضوع مکالمه را برای دوست خود ارسال کنید. برای استفاده از این ربات‌ها باید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. صفحه گفتگو با افراد مورد نظر خود را باز کرده و نام ربات مد نظر خود را تایپ کنید. مثلا @youtube
 2. حال باید موضوع مورد نظر خود را بنویسید تا فیلم‌هایی را در آن رابطه دریافت کنید.
 3. بعد از اینکه ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کردید، قادر به ارسال آن خواهید بود.

پیدا کردن مخاطبین نزدیک به خود

برای این کار لازم است که تلگرام را اجرا کرده و سراغ گزینه مخاطبین بروید. حال نوبت به انتخاب گزینه find people nearby می‌رسد. 

پیدا کردن مخاطبین نزدیک به خود

در این حالت لیستی برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید شخصی را از آن لیست انتخاب کنید. و در نهایت اگر می‌خواهید افراد دیگر هم بتوانند شما را با این روش پیدا کنند، گزینه Make Myself Visible را روشن کنید.

پیدا کردن مخاطبین نزدیک به خود در تلگرام

اشتراک موقعیت خود با دوستانتان

یکی دیگر از ترفند‌های تلگرام در آیفون اشتراک مکان و موقعیت خود با دیگران است. برای این منظور باید صفحه گفتگو مورد نظر را باز کرده و دکمه گیره کاغذ را انتخاب نمایید. حال گزینه location را زده و بعد Share my live location for را انتخاب کنید. در آخر هم باید مدت زمان در دسترس بودن لوکیشن خود را تعیین کنید. برای توقف این اشتراک‌گذاری نیز می‌توانید گزینه Stop Sharing Location را انتخاب کنید.

اشتراک موقعیت خود با دوستانتان

سازماندهی بهتر گفتگو‌ها از طریق هشتگ #

اگر می‌خواهید کلمه مورد نظر شما قابل‌جستجو شود و همه گفتگو‌هایی را که در این ارتباط وجود دارد، پیدا کنید، استفاده از هشتگ ایده خوبی است. هشتگ کلمات را قابل جستجو می‌کند و از این طریق می‌توانید اطلاعات مورد نظر را در مورد آن‌ها پیدا کنید.

انتقال گفتگو ها در برنامه های مختلف از طریق تلگرام

یکی دیگر از ترفند‌های تلگرام در آیفون انتقال گفتگو‌ها از برنامه‌های مختلف به تلگرام است. شاید شما بعد از مدتی از استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف خسته شوید و بخواهید تمام پیام‌ها را به تلگرام منتقل کنید. فرضا شما پیام‌های زیادی در واتساپ دارید و دیگر نمی‌خواهید این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود داشته باشید و تمامی این پیام‌ها را به تلگرام انتقال می‌دهید. برای منتقل کردن گفتگو‌ها از واتساپ به تلگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. واتساپ را باز کرده و چت مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. حال از طریق منوی سه نقطه سمت راست اقدام کرده و گزینه more را بزنید.
 3. اینک باید گزینه Export chat و include media را هم بزنید تا همه گفتگو‌ها به همراه عکس‌ها و فیلم‌ها انتقال یابند.
 4. سپس باید اپلیکیشن تلگرام را از منوی share انتخاب کنید و چت مور نظر را منتقل کنید.
 5. در مرحله بعد باید مخاطب را انتخاب کرده و import را بزنید.
 6. پیامی در رابطه با اینکه انتقال چت انجام گرفته است، نمایش داده می‌شود و در پایان کار هم باید سابقه پیام‌ها را در تلگرام ببندید. البته ساعت و تاریخ را نباید دستکاری کرده و تغییر دهید.
گفتگو‌های خود را می‌توان از برنامه‌های مختلف به تلگرام انتقال داد

داشتن چندین اکانت تلگرام روی یک گوشی

این هم یکی دیگر از ترفند‌های تلگرام در آیفون است. آیفون به شما اجازه می‌دهد که سه اکانت مختلف را بر روی گوشی خود داشته باشید. برای این کار به بخش تنظیمات رفته و از سمت چپ گزینه edit را انتخاب کنید. بعد add another account را زده و اکانت جدید را اضافه کنید.

داشتن چندین اکانت تلگرام روی یک گوشی

تغییر شماره تلفن تلگرام

اگر سیم‌کارت خود را به دلیلی تغییر داده‌اید و اینک شماره تلفن دیگری دارید، مراحل بالا را دوباره طی کرده و این باز گزینه change number را انتخاب کرده و از این طریق شماره خود را تغییر دهید. در این حالت، اکانت قبلی به همراه مخاطبین و پیام‌ها به شماره جدید منتقل خواهد شد.

می‌توان شماره تلفن تلگرام خود را تغییر داد

تغییر دادن پس‌زمینه صفحه گفتگو

یکی دیگر از ترفند‌های تلگرام در آیفون این است که پس‌زمینه صفحه گفتگوی خود را تغییر داده و از تصویر دلخواه خود استفاده کنید. برای این کار باید به تنظیمات رفته و appearance را انتخاب کنید. از اینجا می‌توانید قالب رنگ، اندازه متن و غیره را به دلخواه خود انتخاب نمایید. حتی این قابلیت هم برای شما وجود دارد که نماد دیگری برای تلگرام انتخاب کنید.

تغییر دادن پس‌زمینه صفحه گفتگو