جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آی مسیج روی آیفون کار نمی کند؟ راهکار اینجاست!

آی مسیج به عنوان پیام رسان اختصاصی اپل یکی از پرکاربردترین پیام رسان هایی است که روزانه کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. کاربران آیفون می توانند از طریق این پلتفرم به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ محدودیتی با هم در ارتباط باشند. اما گاهی این پیام رسان دچار مشکل شده  و کاربران با کار نکردن آی مسیج روی آیفون درگیر می شوند. در این حالت آنها قادر به ارسال پیام یا دریافت نیستند.

در بسیاری از موارد از کار افتادن آی مسیج آیفون و بروز مشکلاتی در آن طبیعی است و ممکن است به خودی خود برطرف شود. اما گاهی نیز باید برای رفع مشکل به وجود آمده در آی مسیج اقداماتی را انجام داد. دلایل مختلفی می تواند دلیل از کار افتادن آی مسیج روی آیفون باشند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی این دلایل، به روش ها و راهکارهایی که برای رفع آن وجود دارد بپردازیم.

کار نکردن آی مسیج روی آیفون

دلایل کار نکردن آی مسیج روی آیفون

اول از هر چیزی باید با دلایلی که موجب از کار افتادن آی مسیج آیفون می شود پرداخت. در درجه اول ممکن است که این برنامه در آیفون فعال نشده باشد یا این که در روند فعال سازی آن مشکلی به وجود آمده است. در ساده ترین حالت هم شاید دسترسی و اتصال به اینترنت دچار مشکل شده باشد.

بروز مشکل در سرورهای آی مسیج، به هم ریختن تنظیمات زمان و تاریخ برنامه، به روز نبودن برنامه آی مسیج و مواردی از این دست همگی می توانند دلیل کار نکردن آی مسیج روی آیفون باشد. در ادامه با توجه به این موارد به بررسی چند راهکار کاربردی در خصوص رفع مشکل به وجود آمده می پردازیم.

فعال کردن آی مسیج

اولین کاری که باید برای رفع مشکل کار نکردن آی مسیج روی آیفون انجام دهید فعال سازی این برنامه است. گاهی اوقات برنامه به درستی فعال نشده یا این که به هر دلیلی از جمله اشتباه کاربران آی مسیج غیر فعال شده است. حتی گاهی کاربران با غیر فعال کردن آی مسیج برای مدتی از آن استفاده نمی کنند و فراموش می کنند که آن را غیر فعال کرده اند.

به همین دلیل هم پیام ها در این برنامه ارسال نمی شوند و آی مسیج روی آیفون کار نمی کند. برای رفع مشکل باید مطمئن شد که برنامه فعال است و در صورت نیاز مراحل فعال سازی را مجددا دنبال کرد. در بخش Settings iPhone روی گزینه Messages بزنید و ببینید که آیا آی مسیج در این بخش فعال است یا خیر.

اگر این برنامه فعال نبود، باید آن را روی حالت فعال قرار دهید. اگر بعد از ارسال پیام در برنامه حباب آبی را مشاهده کردید می توانید مطمئن شوید که آی مسیج فعال است. اگر این حباب سبز باشد به این معنی است که هنوز برنامه به درستی فعال نشده و مشکلی در خصوص عملکرد آن وجود دارد.

فعال کردن آی مسیج

سایر روش ها برای فعال سازی مجدد آی مسیج

اگر به روش های معمول آی مسیج فعال نشود می توان از چند روش دیگر فعال سازی این برنامه پیام رسان را انجام داد. برای مثال می توان یک بار دیگر آی مسیج را راه اندازی کرد. به روز رسانی آیفون و نصب مجدد برنامه ها هم می تواند به فعال کردن این برنامه کمک کند. به هر حال فعال شدن این برنامه می تواند بهترین گزینه برای رفع مشکل کار نکردن آی مسیج روی آیفون باشد.

یک بار آی مسیج را غیر فعال کرده و مجددا فعال کنید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید غیر فعال کردن و فعال کردن مجدد آی مسیج است. این کار مثل ریستارت کردن یا خاموش و روشن کردن ساده است و می توانید با یک بار خاموش کردن و روشن کردن دوباره برنامه، باگ احتمالی در کارکرد آن را برطرف کنید.

آیفون را ریبوت کنید

ریبوت کردن یا ریستارت کردن یا خاموش و روشن کردن ساده، یکی از اقدامات همیشه کاربردی است که می توان برای دستگاه های هوشمند انجام داد. برای رفع مشکل کار نکردن آی مسیج روی آیفون یک بار آیفون یا آیپد خود را خاموش و روشن کرده و بعد از چند دقیقه مجددا آن را راه اندازی نمایید.

تنظیمات شبکه را ریست کنید

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای رفع مشکل کار نکردن آی مسیج روی آیفون انجام داد ریست تنظیمات شبکه است. گاهی مشکلات و به هم ریختگی تنظیمات شبکه می تواند عامل ارسال نشدن پیام های آی مسیج باشد. برای رفع مشکل می توان یک بار تنظیمات شبکه را ریست کرد.

در بخش تنظیمات می توان به بخش ریست و سپس ریست تنظیمات شبکه رفت و در آنجا با ریست کردن تنظیمات شبکه و تنظیم کردن مجدد آن، مشکل به وجود آمده در عملکرد آی مسیج را برطرف کرد. البته با ریست کردن تنظیمات پسوردهای وای فای و اتصالات بلوتوث هم پاک می شود.

سرویس های اینترنت را چک کنید

ساده ترین دلیل کار نکردن آی مسیج روی آیفون دسترسی نداشتن به سرویس اینترنت است. یک بار چک کنید و مطمئن شوید که آیا اتصال به اینترنت مشکلی دارد یا خیر. در صورتی که شبکه مشکل داشته باشد اتصال شما به ای مسیج هم قطع می شود. 

در این شرایط برای رفع مشکل از کار افتادن آی مسیج آیفون باید با اپراتور شبکه تماس بگیرید یا این که به یک شبکه وای فای دیگر متصل شوید. علاوه بر خود شبکه ممکن است در آنتن دهی آیفون و اتصال آن به شبکه اینترنت مشکلاتی به وجود آمده باشد. برای مثال مدار شبکه دچار مشکل شده باشد و به تعمیر مدار شبکه موبایل اپل نیاز باشد.

آیفون را به روزرسانی کنید

کار دیگری که می توانید انجام دهید به روز رسانی کردن آیفون و استفاده از آخرین نسخه iOS برای دستگاه مورد نظر است. در صورتی که سیستم شما دائما به روز رسانی نشود و باگ های موجود در نسخه های قبلی باقی بمانند، قطعا عملکرد برنامه هایی همچون آی مسیج هم به مشکل بر می خورد.

در بخش تنظیمات آیفون و در قسمت General، می توان از بخش Software Update، نسخه های جدید موجود برای آیفون را دریافت کرد. در نسخه های جدید معمولا باگ های نسخه قبلی برطرف شده و در نتیجه بسیاری از عملکردهای آیفون از جمله عملکرد آی مسیج یا اتصالات شبکه گوشی بهبود می یابد.

آیفون را به روزرسانی کنید

سرورهای اپل را بررسی کنید

گاهی تنها دلیل کار نکردن آی مسیج روی آیفون از کار افتادن و بروز اختلال در عملکرد سرورهای اپل است. گر آی پی های آیکلود و آی مسیج به دلیل قطع شدن سرورهای اپل از کار بیفتند و مختل شوند، پیام رسانی در آی مسیج هم به مشکل بر می خورد. در این شرایط باید مطمئن شد که آیا مشکل از سرویس های اپل است یا خیر. در صفحه وضعیت سیستم سایت اپل می توان شرایط سرورها را بررسی کرد.