جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر مشکل فیس آیدی آیفون ایکس

فیس آیدی یکی از قابلیت های پر طرفدار گوشی های آیفون، از جمله گوشی آیفون ایکس است که کاربران از آن برای باز کردن قفل هوشمند دستگاه خود، از طریق شناسایی چهره استفاده می کنند. در اثر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری ممکن است این قابلیت درست کار نکند و کاربران نیاز به تعمیر مشکل فیس آیدی آیفون ایکس داشته باشند.

آموزش نحوه تعمیر مشکل فیس آیدی آیفون ایکس

قابلیت تشخیص چهره یا همان فیس آیدی یکی از قابلیت های کاربردی در گوشی های هوشمند است که می توان از آن در گوشی های متفاوتی از جمله گوشی های برند اپل بهره مند شد. این مشخصه را می توان جایگزین بهتری برای مشخصه تاچ آیدی در نظر گرفت. با کمک این مشخصه در گوشی های هوشمند، کاربر دستگاه مورد نظر می تواند با قرار دادن چهره خود در برابر دوربین جلویی گوشی، قفل آن را باز کرده و به این ترتیب امنیت کاربری گوشی هوشمند چندین برابر می شود.

اما در برخی از مدل ها این قابلیت دچار مشکلاتی می شود و کاربران نمی توانند از آن استفاده کنند. مشکلات متعددی ممکن است در آن مشاهده شود که در نتیجه کاربر برای کار با دستگاه خود دچار مشکل خواهد شد. این امر را خصوصا می توان در ارتباط با گوشی های آیفون ایکس برند اپل مشاهده کرد.

در ادامه با توجه به نوع مشکل فیس آیدی آیفون ایکس، به بررسی نحوه تعمیر و رفع مشکل آن خواهیم پرداخت. هم چنین می توانید از خدمات تعمیر مشکلات فیس آیدی  در نمایندگی تعمیرات اپل بهره مند شوید.

[vc_single_image image=”29679″ size=”full” align=”center”]

مشکل فیس آیدی آیفون ایکس به چه صورت مشاهده می شود؟

این مشکل را می توان در حالت های متفاوتی مشاهده کرد. گاهی اوقات ایراد تشخیص چهره آیفون ایکس به صورت موقتی بوده و در برخی مواقع درست عمل نمی کند. گاهی نیز مشکل جدی تر شده و کاملا این مشخصه از کار می افتد. به این ترتیب دستگاه در تشخیص چهره کاربر دچار مشکل می شود و نمی تواند به درستی آن را تشخیص دهد و قفل دستگاه را باز کند. علاوه بر این حالت، گاهی نیز ممکن است مشکل فیس آیدی آیفون ایکس به این صورت باشد که اخطار هایی در حین ثبت چهره در دستگاه داده شود. به صورت کلی، بروز مشکلات مشاهده شده در قابلیت فیس آیدی گوشی آیفون ایکس می تواند به دلیل اختلالات نرم افزاری یا برخی مشکلات سخت افزاری در این دستگاه ها دیده شود.

در صورتی که منشا بروز مشکل ساده و قابل حل باشد، می توان با برخی راه حل های ساده آن را برطرف کرد. با این حال در بسیاری از موارد، بروز این مشکل منشا سخت افزاری دارد و باید از مراکز تخصصی برای رفع ایراد تشخیص چهره آیفون ایکس کمک گرفت. در ادامه برخی راهکار ها را برای تعمیر مشکل فیس آیدی آیفون ایکس پیشنهاد می کنیم.

  • رفع مشکل فیس آیدی آیفون ایکس با تمیز کردن سنسور آن

یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین موارد که در بسیاری از حالت ها می تواند موثر واقع شود، تمیز کردن سنسور های دستگاه است. در واقع می توان گفت تمیز نبودن یا لکه داشتن سنسور جلویی گوشی آیفون ایکس می تواند عامل خوب عمل نکردن فیس آیدی در این دستگاه باشد. دلیل این امر هم به مشخصات و نوع کارکرد این سنسور باز می گردد. طراحی این سنسور به گونه ای است که با دقت بالا تمامی جزئیات چهره را ثبت و تشخیص می دهد. بنابراین هر چیزی که مانع این عملکرد دقیق شود، می تواند قابلیت تشخیص چهره دستگاه را مختل کند. به این ترتیب با استفاده از یک پارچه تمیز و بدون پرز و قطعا خشک، این سنسور جلویی دستگاه را تمیز کنید. با این کار ممکن است به راحتی بتوان مشکل فیس آیدی آیفون ایکس را برطرف نمود.

  • ریستارت کردن مشخصات فیس آیدی در موبایل اپل

برای رفع هر مشکلی در گوشی های هوشمند، معمولا یک بار ریستارت کردن آن توصیه می شود. در خصوص رفع ایراد تشخیص چهره آیفون ایکس، توصیه می شود یک بار چهره ذخیره شده در دستگاه را پاک کنید و مجدد آن را در دستگاه ذخیره کنید. به نوعی چهره ثبت شده کاربر را یک بار ریستارت کرده و مجدد آن را ثبت و راه اندازی کنید. برای انجام این کار می توان با مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه و با انتخاب گزینه ریست فیس آیدی، کلیه داده های ثبت شده در این خصوص را پاک کرده و اصطلاحا ریست کنید. در ادامه بعد از یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه، مجددا برای ثبت چهره و راه اندازی فیس آیدی اقدام کنید.

نکته دیگری که می توان قبل از ریست کردن کامل این مشخصه انجام داد این است آن را یک بار خاموش و روشن یا به عبارتی غیر فعال کنید و مجددا آن را فعال نمایید. در بسیاری از مواقع این راهکار ساده می تواند برای رفع مشکل فیس آیدی آیفون ایکس موثر واقع شود.

  • برای رفع مشکل فیس آیدی آیفون ایکس دستگاه را ریست فکتوری کنید

یکی دیگر از راهکار های پیشنهادی که برای اکثر مشکلات نرم افزاری دستگاه های هوشمند توصیه می شود، ریست فکتوری کردن دستگاه است. به این ترتیب گوشی مورد نظر به تنظیمات اولیه خود باز می گردد و با حذف کلیه تنظیمات، معمولا مشکلات احتمالی برطرف می شود. به این ترتیب با ریست فکتوری کردن دستگاه و پاک کردن کلیه تنظیمات آیفون، می توان مشکل فیس آیدی آیفون ایکس را برطرف کرد.

  • سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی کنید

به روز نبودن سیستم عامل دستگاه خود به عنوان یکی از مشکلات نرم افزاری در این گوشی ها است که می تواند عامل بروز اختلالات زیادی در گوشی های هوشمند شود. این به روز نبودن می تواند عامل خوب کار نکردن قابلیت فیس آیدی آیفون ایکس نیز باشد. بنابراین یکی از توصیه ها برای رفع مشکل فیس آیدی آیفون ایکس، به روز رسانی کردن سیستم عامل iOS در این گوشی ها است. با مراجعه به اپل استور، می توان آخرین نسخه های ارائه شده در سیستم عامل دستگاه را دریافت و آن را نصب کرد. بعد از نصب و به روز رسانی سیستم عامل آی او اس اپل، می توان فرایند تنظیم فیس آیدی را مجددا انجام داد.

  • از بازیابی تنظیمات قبلی آیفون ایکس استفاده کنید

در بسیاری از مواقع کاربران گزارش می دهند که بعد از به روز رسانی برنامه ها، نرم افزار ها و تنظیمات گوشی خود، شاهد بروز ایراد تشخیص چهره آیفون ایکس بوده اند. در نتیجه یکی از راهکار های پیشنهادی در این خصوص این است که از بک آپ قدیمی دستگاه خود استفاده کنید و آن را بازیابی نمایید. برای انجام این کار می توانید از iTunes یا iCloud استفاده کنید. با اتصال دستگاه خود به یک کامپیوتر و اجرای برنامه iTunes یا iCloud، می توان برای بازگرداندن یا ریستور کردن تنظیمات و داده های قبلی دستگاه اقدام کرد. در بسیاری از موارد با انجام این کار و انجام مجدد تنظیمات فیس آیدی در دستگاه، مشکل فیس آیدی آیفون ایکس برطرف خواهد شد.

  • با استفاده از تعمیرات تخصصی سخت افزاری مشکل دستگاه را برطرف کنید

در مواردی که بروز ایراد فیس آیدی آیفون ایکس جدی تر باشد و با انجام راهکار های ساده پیشنهادی در بالا برطرف نشود، می توان گفت که احتمالا ایراد های سخت افزاری عامل بروز مشکل است. به این ترتیب برای رفع مشکل فیس آیدی آیفون ایکس، نیاز به تعمیرات حرفه ای تر و تخصصی تری وجود دارد که تنها با مراجعه به مراکز معتبر می توان این خدمات را دریافت کرد. در این مراکز اقدامات متعددی برای تعمیر گوشی اپل انجام می شود.

در مراکز حرفه ای تعمیر گوشی های آیفون از جمله آیفون ایکس، تعمیر کاران مجرب دستگاه را بررسی و عیب یابی کرده و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تخصصی، اقدام به تعمیر مشکل فیس آیدی آیفون ایکس می کنند. بررسی دقیق دستگاه و رفع مشکل آن به صورت دقیق و حرفه ای در حفظ عملکرد دستگاه اهمیت زیادی دارد. خصوصا که این گوشی های هوشمند پیچیدگی ها و حساسیت های مخصوص به خود را داشته و در نتیجه عدم تجربه می تواند به بخش های مهم آن آسیب برساند.