جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه موبایل اپل را ریست کنیم؟

آیفون های اپل محصولات پیشرفته و باکیفیتی می باشند که طرفداران بسیاری دارند. گاهی ممکن است آیفون اپل نیز مانند سایر گوشی ها بنابر هر دلیلی دچار اختلالات نرم افزاری گردد. مشکلاتی نظیر هنگ کردن آیفون، تأخیر در عملکرد و یا تداخلات مرتبط با بدافزارها پدیدآورنده نیاز ریست فکتوری در تمامی موبایل ها هستند.

از طرفی اگر قصد فروش تلفن همراهتان را نیز داشته باشید، پیشنهاد می شود به پاک سازی دستی اطلاعات خود بسنده نکنید و پیش از سپردن گوشی به دست خریدار، دستگاه را ریست فکتوری کنید تا تمامی اطلاعات شما از روی آن حذف شده و قابل بازیابی نباشد. در ادامه این مقاله به ارائه توضیحات جامعی در خصوص نحوه انجام فرآیند ریست فکتوری گوشی اپل می پردازیم. تمامی مراحل توسط کارشناسان تعمیر موبایل اپل شرح داده می شوند.

ریست فکتوری گوشی اپل

آماده سازی گوشی اپل جهت ریست فکتوری

پیش از آغاز فرآیند ریست فکتوری گوشی اپل لازم است با انجام اقداماتی سیستم موبایل را آماده شروع مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه نمایید. این اقدامات آماده سازی عبارتند از :

  • غیرفعال کردن ارتباط میان آیفون و اپل واچ در صورت استفاده از اپل واچ های اپل
  • خروج از سرویس آیکلود گوشی
  • تهیه بک آپ از اطلاعات مهم آیفون
  • غیر فعال سازی بخش Find my iphone

ریست فکتوری گوشی اپل با آیتونز

کارشناسان معمولا ریست فکتوری گوشی اپل با آیتونز را بر کسانی توصیه می نمایند که شاهد مشکلات نرم افزاری مرتبط با حمله ویروس ها در آیفون بوده و خواهان بازگشت سیستم گوشی به حالت ایمن اولیه هستند. برای انجام این کار، ابتدا باید آیفون را با کابل به کامپیوتر و یا لپ تاپی که نرم افزار آیتونز روی آن نصب است، متصل کنید. سپس آیتونز را باز نموده و از منوی بالایی در گزینه iTunes بر روی Restore iPhone کلیک کنید.

در این بخش گوشی آیفون ریست شده و صفحه خوش آمدگویی اپل نشان داده می شود. البته این کار ممکن است کمی طول بکشد و گاها پیام هایی را نیز به دنبال داشته باشد. در طول انجام مراحل ریست فکتوری گوشی اپل به هیچ عنوان کابل را از کامپیوتر جدا نکنید و تا بالا آمدن سیستم موبایل صبر نمایید.

ریست فکتوری گوشی اپل با آیتونز

ریست کردن گوشی آیفون از قسمت Setting

ساده ترین و در عین حال بی دردسرترین نوع ریست فکتوری گوشی اپل، استفاده از منوی تنظیمات است. برای این کار، کافیست وارد تنظیمات دستگاه شوید و در بخش  General در انتهای گزینه های موجود، روی گزینه  Reset کلیک کنید. در این میان باید با توجه به نیاز خود در پاک شدن اطلاعات و تنظیمات گوشی، آن را ریست کنید. استفاده از گزینه یReset All Setting، کامل ترین مورد برای انجام این کار است.

در مرحله بعد، رمز اپل آیدی خود را وارد کنید. به این ترتیب، موفق به ریست فکتوری آیفون شده و وقتی آن را مجددا راه اندازی نمایید، گوشی از لحاظ اطلاعاتی و البته تنظیمات درست مانند روز اولش خواهد بود. در صورت بروز هرگونه مشکل در هر یک از بخش های ریست فکتوری گوشی اپل با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی اپل تماس حاصل فرمایید.

ریست فکتوری آیفون توسط بخش Setting

در صورتی که سهواً اطلاعات خود را پاک کردید، می توانید با استفاده از روش های بازیابی آیفون، آن ها را برگردانید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه آیفون با استفاده از دکمه های گوشی

ریست فکتوری گوشی اپل با استفاده از دکمه های گوشی کم ترین صدمه نرم افزاری را به دستگاه شما وارد می سازد. در این نوع ریست فکتوری، دستگاه فقط ری استارت یا ریبوت می شود. برای انجام این کار، کافیست شما انگشت خود را بر روی دکمه power گوشی اپل قرار داده و چند ثانیه نگه دارید.

در آخر، موبایل را خاموش نمایید و سپس برای روشن کردن دوباره آن،  علاوه بر دکمه پاور، دکمه ی home را نیز نگه داشته و به مدت 15 ثانیه فشار دهید. این کار باید تا زمانی ادامه یابد که شکل لوگوی اپل دیده شود. پس از مشاهده ی لوگوی اپل، انگشت خود را از روی دکمه ها برداشته و کمی صبر کنید تا سیستم روشن شود. مزیت اصلی این روش که آن را بسیار کاربردی نموده است، عدم نیاز به اپل آیدی در کل فرآیند ریست فکتوری آیفون می باشد.

چرا نمایندگی اپل را انتخاب کنیم ؟

نمایندگی اپل مرکز مجاز عرضه خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع محصولات باکیفیت برند اپل است. خدمات تخصصی این مرکز با استفاده از سطح بالای دانش کارشناسان و تکنسین های ماهر IT و به کارگیری تجهیزات کاری پیشرفته شکل می گیرد. تعمیر آیفون ، تعمیرات آیپد، رفع مشکلات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری موبایل اپل بخشی از خدمات این مجموعه است.

خاطرنشان می نماییم که در کارگاه های مجهز واحد تعمیرات نمایندگی مجاز اپل پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر در بالاترین کیفیت امکان پذیر و مطابق با پارامترهای استاندارد انجام می شوند. ارائه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز نمایندگی رسمی اپل می باشد که تجربه استفاده از دستگاهی بی نقص را به ارمغان می آورد.