جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آیا قابلیت جاسوسی در آیفون واقعیت دارد؟!

قابلیت جاسوسی در آیفون یکی از مباحث جنجالی است که بسیاری از کاربران، طرفداران و حتی مخالفین محصولات این برند را درگیر کرده است. منتقدان اپل، این مسئله را به عنوان یک امتیاز منفی و یک نقطه ضعف برای گوشی های این برند در نظر گرفته و بعضا در مورد آن بزرگنمایی می کنند. طرفداران و کاربران اما نظر دیگری دارند و عنوان می کنند که می توان از این ویژگی به شکل مثبت استفاده کرد.

اما آیا واقعا قابلیت جاسوسی در آیفون وجود دارد؟ در ادامه آنچه باید در مورد این ویژگی و کاربردهای مثبت و منفی آن بدانید را مفصلا بررسی می کنیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر، می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان تعمیر موبایل اپل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

فعال سازی قابلیت جاسوسی در آیفون

نحوه فعال سازی قابلیت جاسوسی در آیفون

تقریبا بیشتر قابلیت های موجود در گوشی های هوشمند، هم کاربرد مثبت دارند و هم می توان از آنها در جهت منفی استفاده کرد. اپل هم در گوشی هایش آپشنی دارد که می توان از آن با اهداف مثبت یا منفی استفاده کرد. در تنظیمات موبایل اپل، بخشی وجود دارد که لوکیشن هایی که کاربر در آنجا حضور داشته را نشان می دهد. این بخش، همان قابلیت جاسوسی در آیفون است که افراد سوجو می توانند از آن سوء استفاده کنند.

برای فعال سازی این بخش، وارد تنظیمات شده و privacy را انتخاب کنید. در صفحه جدید روی location services ضربه زده و با اسکرول کردن به پایین صفحه، گزینه system services را پیدا کنید. در این بخش، significant location را لمس کنید. پس از وارد کردن پسورد، لوکیشن های قبلی قابل مشاهده هستند. البته می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید، اما ممکن است عملکرد دیگر اپ ها با مشکل مواجه شود.

نحوه فعال سازی قابلیت جاسوسی در آیفون
آموزش فعال سازی قابلیت جاسوسی در آیفون