جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد

برای آشنایی با روش های رفع مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد ، ادامه این مقاله را دنبال کنید. GPS در بسیاری از گوشی های هوشمند، بعضا مشکلاتی داشته و درست کار نمی کند. مثلا ممکن است این سرویس به طور کلی فعال نشده و یا مدام قطع و وصل شود. در بیشتر موارد، مشکلات GPS در آیفون و آیپد ناشی از ایرادات نرم افزاری گوشی است. با این حال ممکن است دلایل دیگری هم در کار نکردن جی پی اس گوشی اپل تاثیرگذار باشند. در ادامه راهکارهایی را برای حل مشکلات GPS در آیفون و آیپد به شما معرفی می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی تر هم می توانید از تکنسین های تعمیر موبایل در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد

رایج ترین مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد

جی پی اس در گوشی های هوشمند، مشکلات مختلفی دارد. عدم ارائه سرویس، از کار افتادن، عدم بروز رسانی موقعیت مکانی، نمایش نادرست موقعیت مکانی و عدم استفاده اپلیکیشن ها از gps، بخشی از رایج ترین مشکلاتی هستند که بعضا در این بخش ایجاد می شوند. خوشبختانه تمامی مشکلات GPSدر آیفون و آیپد، راهکارهای خاص خود را داشته و می توان آنها را برطرف کرد.

روش های رفع مشکلات GPS در آیفون و آیپد

چک کردن اتصال اینترنت

اگر متوجه شدید که جی پی اس گوشی یا تبلت اپل شما درست کار نمی کند، قبل از هرکاری اتصال اینترنت را چک کنید. مطمئن شوید که اینترنت وصل است و ایرادی ندارد. در صورت وجود ایراد در این بخش، باید مشکل را حل کنید تا جی پی اس فعال شود.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف برنامه ها در آیفون

تغییر دادن موقعیت مکانی

گاهی باید برای رفع مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد، موقعیت مکانی خود را تغییر دهید. ممکن است در محلی باشید که گوشی، قادر به اتصال به ماهواره های GPS نباشد. بهتر است که تا حد امکان و بیشتر از چند قدم، از محل فعلی خود دور شده و جی پی اس را جای دیگری امتحان کنید.

بررسی دسترسی اپلیکیشن‌ ها به سرویس جی پی اس

برای برطرف کردن مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد، حتما وضعیت دسترسی اپلیکیشن ها به این سرویس را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. به ویژه اگر مشکل زمانی ایجاد می شود که یک برنامه یا نرم افزار خاص را اجرا می کنید، حتما مطمئن شوید که دسترسی آن برنامه به GPS محدود نشده است. برای این منظور، وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون شده و گزینه Privacy را انتخاب کنید. سپس گزینه Location Services را انتخاب کرده و در صورت Off بودن گزینه Location Services ، آن را روشن کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن های آیفون

ریست کردن قابلیت  Location Services یکی از روش های رفع مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد

با ریست کردن Location Services  هم ممکن است بتوانید مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد را حل کنید. پس از باز کردن بخش تنظیمات گوشی یا تبلت، گزینه Privacy را انتخاب کنید. سپس گزینه Location Services را لمس کرده و اسلایدر موجود در کنار گزینه Location Services را غیر فعال و بار دیگر فعال نمایید. در ادامه باید حالت پرواز” یا همان “Airplane Mode” را فعال و غیر فعال کنید.

ریست تنظیمات شبکه و موقعیت مکانی

اگر روش های بالا را انجام داده و هنوز موفق به رفع مشکلات جی پی اس در آیفون و آیپد نشده اید، تنظیمات شبکه و موقعیت مکانی را غیر فعال کنید. در منوی تنظیمات، گزینه General را انتخاب کنید. سپس گزینه Reset را لمس کرده و  دو گزینه Reset Network Settings  و Reset Location & Privacy را بزنید.