جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد آی مک

تعمیر کیبورد آی مک و مراحل آن با نحوه تعمیر صفحه کلید مک بوک، متفاوت است. از این نظر که کیبورد آل این وان اپل، بی سیم است و در نتیجه، روش های عیب یابی و ترمیم آن کمی متفاوت است. در ادامه این مقاله، شما را با نحوه تعمیر کیبورد آی مک و مشکلات متداول آن آشنا می کنیم.

تکنسین ها برای تعمیر کیبورد آل این وان apple، اول این قطعه را عیب یابی می کنند تا تشخیص دهند که ایراد از خود کیبورد است یا بخش های نرم افزاری مشکلی دارند. پس از آن برحسب نوع و شدت آسیب دیدگی، اقدامات تعمیراتی لازم انجام می شوند. برای اطمینان از ترمیم درست و اصولی صفحه کلید، می توانید از طریق شماره های موجود، با تیم تعمیر آی مک در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر کیبورد آی مک

هزینه تعمیر کیبورد آی مک

قیمت تعمیر صفحه کلید AIO اپل یا هر برند دیگری، بستگی به اقداماتی دارد که برای ترمیم آن انجام می شوند. گاهی ممکن است خود کیبورد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشکلات عملکردی آن ناشی از ایرادات و ناهماهنگی های نرم افزاری باشند. در این صورت هزینه تعمیر کیبورد آی مک چندان بالا نیست. اما همیشه اینطور نیست و در برخی موارد، پای یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری در میان است.

مثلا ممکن است قطعات داخلی کیبورد یا مدارها و دکمه های آن آسیب دیده باشند و نیاز به تعویض آنها باشد. در این صورت باید قیمت قطعات جدید را نیز در هزینه نهایی تعمیرات لحاظ کرد. تیم تعمیرات کامپیوتر چندکاره در نمایندگی اپل، تنها از قطعات یدکی اورجینال استفاده می کنند تا صفحه کلید، بهترین عملکرد را داشته باشد.  

بیشتر بخوانید: دلیل روشن نشدن آی مک چیست؟

عیب یابی صفحه کلید آی مک 

روشن نشدن کیبورد I Mac

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران آی مک از بروز آن شکایت دارند، روشن نشدن کیبورد است. در این شرایط وقتی صفحه کلید را به سیستم وصل می کنید، روشن نمی شود. طبیعتا با روشن نشدن صفحه کلید، این قطعه در دستگاه شناسایی نمی شود و در نتیجه، نمی توانید با آن کار کنید.

برای تعمیر کیبورد آی مک، اول مطمئن شوید که اتصال بی سیم به درستی برقرار شده است. اگر از کیبوردهای دارای سیم استفاده می کنید، باید از سالم بودن کابل ها مطمئن شود. گام بعدی، تعمیر صفحه کلید توسط متخصصین تعمیرات آی مک است.

کار نکردن کلیدهای کیبورد کامپیوتر چندکاره اپل

گاهی ممکن است کلیدهای صفحه کلید آی مک کار نکند. خبر خوب این که در بیشتر موارد، این مشکل چندان نگران کننده نیست و به راحتی برطرف می شود. معمولا مشکل نرم افزاری است و نگرانی خاصی بابت تعمیر کیبورد I Mac وجود ندارد. البته اگر اخیرا آب روی صفحه کلید ریخته یا ضربه خورده و پس از آن کلیدها از کار افتاده اند، باید به فکر عیب یابی و ترمیم تخصصی تر آن باشید.

تایپ اشتباه حروف صفحه کلید آی مک

مسئله دیگری که ممکن است در کیبورد آل این وان اپل مشاهده شود، تایپ شدن اشتباهی حروف است. به این معنی که مثلا به جای اعداد، نشانه هایی همچون پرانتز و … در صفحه تایپ می شوند یا حروف تایپ شده، آنچه شما وارد کرده اید نیستند. تعمیر کیبورد آی مک در این شرایط دشوار نیست و معمولا با یک سری اقدامات نرم افزاری، می توان مشکل را حل کرد.

از کار افتادن کیبورد AIO اپل

اگر کیبورد رایانه همه کاره شما به طور کامل از کار افتاده است، احتمالا قطعات  داخلی آن آسیب دیده اند. البته احتمال قطع شدن مدارها و یا سوختن اجزای این بخش هم وجود دارد. دقت کنید که این مشکل باید به صورت تخصصی بررسی شود؛ بهتر است برای تعمیر کیبورد آی مک در این شرایط، از یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب کمک بگیرید. البته گاهی هم مسئله بسیار ساده است و یکی از گزینه ها در تنظیمات، فعال نشده است.

بیشتر بخوانید: تعویض هارد آی مک

روش های تعمیر کیبورد آی مک اپل  

تمیز کردن کیبورد

ساده ترین روش برای تعمیر کیبورد آی مک، تمیز کردن این قطعه است. ممکن است گرد و خاک و ذرات مواد خوراکی و … وارد صفحه کلید شده و عملکرد آن را مختل کرده باشند. گرد و خاک هم به مرور زمان همین تاثیر را روی نحوه کار صفحه کلید می گذارد. اگر خودتان کیبورد را تمیز می کنید، به هیچ عنوان از اشیاء نوک تیز و شوینده های صنعتی استفاده نکنید.

تعویض صفحه کلید آی مک 

در نهایت اگر ایراد از بخش های نرم افزاری نباشد و امکان تعمیر کیبورد آی مک وجود نداشته باشد، تعمیرکاران آن را تعویض می کنند. البته تعویض کیبورد آل این وان اپل و دیگر برندها بسیار ساده است و کافی است که یک صفحه کلید جدید خریداری کنید! آنچه اهمیت دارد، این است که کیبورد جدید،  اصل بوده و با مشخصات سیستم، هماهنگی کامل داشته باشد.