جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل روشن نشدن آی مک چیست؟

دلیل روشن نشدن آی مک چیست؟ چرا آی مک ناگهان خاموش می‌شود؟ اگر از کاربران آی مک  هستید و با چنین مشکلاتی در این دستگاه مواجه شده‌اید، لازم است بدانید که روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی آی مک گاهی‌اوقات خیلی هم ترسناک نیست و به دلیل خراب شدن کابل برق یا بروز اختلال در اتصالات این دستگاه است که به راحتی قابل حل می‌باشد و هزینه زیادی هم روی دست شما نمی‌گذارد. اما بروز این مشکلات گاهی‌اوقات هم می‌تواند ترسناک باشد چراکه خراب شدن پاور و مادربرد آی مک هم در روشن نشدن آن نقش دارند. اگر دوست دارید بدانید دلیل اصلی روشن نشدن این دستگاه چیست و چطور باید آن را برطرف کرد، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

دلیل روشن نشدن آی مک چیست؟

دلایل روشن نشدن آی مک چیست؟

  • ایراد در اتصالات و خرابی کابل‌ها

اگر خیلی خوش‌شانس باشید روشن نشدن آی مک  می‌تواند از خراب شدن کابل برق یا سایر اتصالات این دستگاه باشد. پس اولین و مهم‌ترین کاری که باید بکنید این است که تمامی کابل‌ها و اتصالات این دستگاه را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ پارگی در آن‌ها نباشد. حتی اگر آی مک دیگری در منزل یا محل کار خود دارید می‌توانید کابل‌های آی مک خود را بر روی آن نیز تست کنید. اگر متوجه شدید که مشکل از اتصالات و کابل‌های این دستگاه نیست باید بدانید که خیلی هم خوش‌شانس نیستید. چراکه امکان دارد کامپیوتر آی مک شما دچار خرابی کارت گرافیک، مانیتور، خرابی مادربرد یا پاور شده باشد. در ادامه تک تک این دلایل را که موجب روشن نشدن کامپیوتر آی مک می‌شوند، بررسی می‌کنیم.

  • خراب شدن کارت گرافیک یا مانیتور آی مک

گاهی‌اوقات مشکل روشن نشدن آی مک  از خود این دستگاه نیست و از کارت گرافیک یا مانیتور آن است. یعنی خود کامپیوتر آی مک روشن می‌شود اما هیچ تصویری بر روی مانیتور آن نمایش داده نمی‌شود. در این حالت شما می‌توانید صدای فن آی مک را بشنوید. پس اگر کامپیوتر آی مک خود را روشن کردید و توانستید صدای فن آن را بشنوید در حالیکه که هیچ تصویری بر روی مانیتور آن نمایش داده نمی‌شد باید به خراب شدن کارت گرافیک یا مانیتور این دستگاه شک کنید. از مهم‌ترین عواملی که موجب خرابی کارت گرافیک آی مک می‌شوند می‌توان به نوسان برق و وارد شدن ضربه به این دستگاه اشاره کرد. البته ضربه‌خوردگی در خراب شدن پنل آی مک نیز دخیل است اما مهم‌ترین عاملی که موجب خراب شدن مانیتور این دستگاه می‌شود وارد شدن رطوبت به آن است.

خدمات تخصصی آل این وان اپل: تعمیرات فن آی مک

  • خراب شدن مادربرد آی مک

اگر آی مک را روشن کردید و نتوانستید صدای فن آن را بشنوید یعنی اینکه این دستگاه اصلاً روشن نشده است و احتمال دارد که مشکل از آسیب‌دیدگی مادربرد آن باشد. مادربرد که به مین برد یا برد اصلی نیز مشهور است مانند یک پل ارتباطی، ارتباط بین تمامی قطعات آی مک را شکل می‌دهد و مهم‌تر از همه نقش و وظایف تک تک قطعات این دستگاه را تعیین می‌کند. با این وجود بدیهی است که درصورت آسیب‌دیدگی مین برد، آی مک روشن نشود. مهم‌ترین عواملی که در خراب شدن مادربرد این دستگاه نقش دارند شامل: نوسان برق، ضربه‌خوردگی و اتصال‌های کابل‌های غیراستاندارد به آی مک می‌باشند.

پیشنهاد سایت: چرا آی مک بوت نمی شود؟

  • خراب شدن پاور آی مک

آخرین عاملی که می‌تواند موجب روشن نشدن آی مک شود، خراب شدن پاور یا همان منبع تغذیه این دستگاه است که وظیفه تامین برق موردنیاز قطعات آی مک را برعهده دارد. به گونه‌ای که برق 220 ولت شهری که از نوع AC است یعنی دارای جریان متناوب می‌باشد را دریافت کرده و آن را به برق DC یعنی جریان مستقیم تبدیل کرده و از طریق مین برد به قطعات آی مک منتقل می‌کند. اینگونه آی مک روشن می‌ماند و کار می‌کند. از آن‌جایی که منبع تغذیه دائم با جریان برق شهری سر و کار دارد، بدیهی است که نوسان برق موجب خراب شدن آن شود. از این‌رو توصیه می‌شود کامپیوتر آی مک را به محافظ برق وصل کنید. اگر شما هم با مشکل روشن نشدن کامپیوتر آی مک مواجه شده‌اید، بهتر است عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات آی مک  بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید