جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض هارد آی مک

تعویض هارد آی مک یا به دلیل خرابی هارد انجام می شود و یا برای ارتقای حافظه داخلی دستگاه صورت می گیرد. همانطور که می دانید هارد بخش ذخیره سازی اطلاعات دستگاه می باشد که کاربر تمامی فایل ها، برنامه ها و حتی سیستم عامل را روی آن ذخیره می کند. هر هارد شامل بخش های مختلفی است که قسمت کنترل کننده مرکزی، بازوی مکانیکی، هد، دیسک و موتور چرخان از جمله این قسمت ها می باشد. در هارد، ابتدا دستورها همراه با داده های ارسالی توسط کنترل کننده تفسیر می شوند و پس از آن به بخش کنترل کننده مرکزی فرستاده می شود.

کنترل کننده مرکزی با حرکت دادن هد روی سکتورهای فیزیکی دیسک، عمل ذخیره سازی یا خواندن اطلاعات را انجام می دهد. هارد دیسک ها دارای ظرفیت های متعددی هستند که می توانند بنا بر ظرفیت خود حجم مشخصی از اطلاعات را ذخیره سازی کنند. چنانچه هارد تعبیه شده در آی مک از ظرفیت پایینی برخوردار باشد در این صورت کاربر برای افزایش فضای ذخیره سازی دستگاه، اقدام به تعویض هارد می کند. البته گاهی خراب شدن هارد نیز، کاربر را مجبور به تعویض هارد می کند.

تعویض هارد آی مک

شرایط تعویض هارد آی مک

برای تعویض هارد آی مک باید هم شرایط دستگاه مساعد باشد و هم هارد جدید با دستگاه سازگار باشد. هارد در آل این وان اپل به مادر برد متصل شده است. بنابراین هارد جدید باید متناسب با مادربرد و در اندازه ای باشد که برای آن در نظر گرفته شده است. هاردهای ۱.۸ اینچی، ۳.۵ و ۲.۵ اینچی از جمله اندازه های قابل توجه هارد می باشند.

یکی از کارهایی که می توان در تعویض هارد انجام داد استفاده از حافظه های SSD به جای هارد دیسک است. البته این موضوع باید با توجه به نوع و مدل مادربرد آی مک صورت گیرد. از شرایط دیگر تعویض هارد آی مک، استفاده از تجهیزات مناسب می باشد. تعمیر و ارتقای قطعات آی مک به دلیل ساختار پیچیده آن کاری تخصصی بوده و نیازمند تجهیزات پیشرفته و سازگار می باشد.

نحوه تعویض هارد آی مک

برای تعویض هارد در این نوع سیستم ها، باید پنل های جلو و عقب آی مک باز شوند. تمامی قطعات آی مک در درون مانیتور جای گرفته اند و به دلیل فشردگی مکان، حتی برخی از آنها کاملاً بر روی مادربرد لحیم شده اند. هارد از قطعاتی است که امکان جدا شدن آن از مادر برد وجود دارد. برای تعویض هارد آی مک پس از باز کردن پنل ها، باید کابل های فلت، میکروفون و دوربین از مادربرد جدا شود.

بعد از اینکه صفحه نمایش کاملا از مادربرد و پنل عقب جدا شد، با استفاده از ابزارآلات مخصوص، قاب فلزی هارد و اتصالات آن باز شده و می توان هارد جدید را جایگزین کرد. اسمبل کردن مجدد آی مک کاری حساس و تا حدودی سخت است. از این رو تعمیرکاران آن را با نهایت دقت انجام می دهند.

نمایندگی تعمیرات آی مک

نمایندگی تعمیرات آی مک به پشتوانه تعمیرکاران مجرب خود، حرفه ای ترین و حساس ترین سرویس های تعمیر آی مک را به کاربران ارائه می کند. در این مرکز تمامی تجهیزات جانبی و قطعات فابریک نیز فراهم گشته تا در صورت نیاز به تعویض یک قطعه، بدون فوت وقت روند ترمیم و تعمیر تخصصی آی مک ادامه یابد. نمایندگی تعمیرات آی مک با راه اندازی واحدهای فوق تخصصی اقدام به تعمیر، سرویس و پشتیبانی تمام مدل های آی مک اپل کرده است.

شایان ذکر است که میزان موفقیت این مرکز در تعمیرات  IMac بیش از 99% بوده و مشتریان با رضایت خاطر فراوانی دستگاه خویش را تحویل گرفته اند. تعمیر مادربرد آی مک، تعمیر مانیتور، تعویض هارد و رم، عیب یابی سی پی یو و گرافیک، رفع مشکل روشن نشدن آی مک، عیب یابی و تعمیر سوکت های آی مک و تعمیر و رفع مشکل سیم کشی های آی مک بخشی از خدمات قابل توجه این مرکز می باشد.