جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آل این وان اپل

ال این وان اپل یا همان کامپیوترهای بدون کیس اپل که اکثریت کاربران آنها را با نام آی مک iMac می‌شناسند جزو معدود دستگاه‌های آل این وانی هستند که به دلیل کارایی و توان بالا مورد استفاده بسیاری از سازندگان مدل‌های سه‌بعدی، کاربران حرفه‌ای، طراحان گرافیک، مهندسان نقشه‌کش، تدوینگرهای فیلم و ویدئو و … قرار گرفته‌اند. جدیدترین ال این وان اپل که در اواسط سال 2017 عرضه شد، یک کامپیوتر همه فن حریف است که از نظر طراحی و کیفیت ساخت، قدرت سخت‌افزاری و کیفیت صفحه‌‌نمایش، همه رقیبان خود را پشت سر گذاشت و البته همپنان در حال یکه‌تازی است.

باید توجه داشت که بدنه و شکل ظاهری این دستگاه در قیاس با مدلهایی که در سال 2015 عرضه شدند، تغییر چندانی نیافته است و بدنه آن با همان ماده آلومینیومی خیره‌کننده و چشم‌نواز ساخته و طراحی شده است. بدنه جدیدترین مدل آی مک در لبه‌ها، تنها 5 میلی‌متر ضخامت دارد و در عین حال برخوردار از بالاترین استانداردهای است.

تعمیر آل این وان اپل

عیب یابی و تعمیر  آل این وان اپل

همانگونه که می دانید تعمیرات آل این وان با توجه به ساختار ویژه و منحصربه‌فرد این محصول، نیازمند تجهیزات خاصی است که سازگاری و تناسب لازم با پیکربندی این دستگاه را داشته باشند. عدم توجه به تفاوت‌های ساختاری و سیستمی این محصول در حین تعمیر سبب می‌گردد تا عیب‌یابی کارشناسی و صحیحی انجام نپذیرد و به تبع آن اقدامات صورت گرفته جهت تعمیر ال این وان اپل نتیجه مطلوبی در پی نداشته باشند.

از همین روست که نمایندگی تعمیرات اپل زبده ترین تعمیرکاران این حوزه را به همکاری فراخوانده و آنان را به پیشرفته ترین تجهیزات و فناوری های این حوزه مجهز ساخته است. برخی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات آی مک اپل عبارت است:

خدمات تحصصی تعمیر آل این وان اپل

تعمیر فن ال این وان اپل

اگر شما کاربران گرامی دارنده یکی از مدلهای آی مک هستید و در حال حاضر فن این دستگاه دچار مشکل شده است می توانید با حضور در مرکز تعمیرات اپل و مراجعه به پارت تعویض و تعمیرات فن آل این وان اپل تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این قطعه را دریافت نمایید. کارشناسان ما در مرکز تعویض و تعمیرات فن آی مک اپل پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان خواهند گذاشت.

و در ادامه پس از کسب اجازه از شما، اقدامات مورد نیاز را بر روی دستگاه پیاده می سازند. در هر حال، آنچه که شما در پایان دریافت خواهید کرد، دستگاهی سالم و بی عیب و نقص است. برخی از سرویس‌های مرتبط با فن آل این وان اپل که احتمالاً جهت رفع اشکال پیش آمده در این بخش از دستگاه استفاده خواهند شد عبارتند از: تغییر در تنظیمات پاور آل این وان، نصب آخرین درایور سخت افزاری گرافیکی، به روز رسانی بایوس آل این وان، تعویض کل فن آل این وان و …. .

پارتیشن بندی آل این وان اپل

اگر از کاربران آی‌مک‌های اپل هستید و در طول روزهای اخیر نیاز به ایجاد یک پارتیشن جدید پیدا کرده‌اید بد نیست بدانید که جهت پارتیشن بندی ال این وان اپل نیاز به صرف هزینه چندان و استفاده از نرم‌افزارهای گران قیمت نیست.

خوشبختانه نرم‌افزاری به نام Disk Utility به صورت پیش‌فرض دارای در سیستم عامل مک وجود دارد که می‌تواند پارتیشن بندی ال این وان به راحتی انجام دهد. بد نیست بدانید که Disk Utility از حالت Recovery Mode نیز در دسترس است. بنابراین نیازی به روش‌های پیچیده برای بوت کردن دستگاه نیست.

تعمیر صفحه نمایش all in one اپل

تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر صفحه نمایش اپل نیز با حضور در مرکز تعمیر ال این وان اپل قابل دریافت است. برخی از خدمات مرتبط با این بخش از دستگاه عبارت است از:

بررسی و کنترل اجزای آی مک اپل شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال در مرکز تعمیر صفحه نمایش، کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد، کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور و…، تعمیر تمامی مشکلات مربوط به صفحه نمایش ، تعمیر کارت گرافیک آی مک اپل و …. .

تعمیر مادربرد آل این وان اپل

موارد متعددی ممکن است سبب بروز نقص و خرابی در مادربرد آی مک گردد. اما به طور کلی می‌توان گفت که اختلال در ولتاژ چیپ رگلاتور، سوختگی یا خرابی خازن و مقاومت ها، خرابی آرایه بندی پایه چیپست گرافیک یا پل شمال و جنوبی، خرابی و سوختگی دیود ها و افزایش حرارت چیپ ها از جمله مهم ترین این عوامل به حساب می آیند. در هر صورت، خرابی این قطعه به هرکدام از این موارد که مربوط باشد، نیاز است تا جهت تعمیر مادربرد ال این وان اپل اقدام گردد.

تعمیر آی مک در محل