جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

در صورت فراموش کردن پسورد آیفون چه کنیم؟

کاربران گوشی های هوشمند از جمله اپل، به منظور افزایش امنیت کاربری دستگاه های خود و جلوگیری از دسترسی سایرین به اطلاعات درون گوشی خود از رمزهای عبور مختلف از جمله پسورد، اثر انگشت و فیس آیدی برای ورود به گوشی استفاده می کنند. اما استفاده از این رمزهای عبور تا زمانی خوب است که بتوان آنها را به خاطر سپرد.

در صورت فراموش کردن پسورد آیفون، دسترسی کاربران به گوشی با مشکل مواجه می شود. در نتیجه باید به دنبال راه حلی برای بازیابی پسورد آیفون بود تا مجددا بتوان وارد گوشی شد. اما آیا در صورت فراموشی رمز عبور آیفون می توان این پسورد را بازیابی کرد؟ در این آموزش با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

فراموش کردن پسورد آیفون

روش های رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون

در صورت فراموش کردن پسورد آیفون خود می توانید از چند روش کاربردی برای رفع این مشکل و بازیابی پسورد آیفون استفاده کنید. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازیابی رمز عبور با استفاده از آیتونز
 • بازیابی رمز عبور آیفون به کمک آیکلود
 • رفع مشکل فراموشی رمز عبور با استفاده از حالت ریکاوری مود

در ادامه نحوه استفاده از هر یک از این روش ها برای رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون را با جزئیات کامل ترین بررسی می کنیم.

بازیابی رمز عبور گوش اپل با استفاده از آیتونز

یکی از گزینه های موجود برای بازیابی رمز عبور فراموش شده آیفون، بازیابی این رمز از طریق حساب آیتونز است. در این روش می توان با ریست کردن رمز تعیین شده برای دستگاه، مجددا به گوشی دسترسی پیدا کرد. برای استفاده از این روش جهت رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا گوشی را به یک سیستم وصل کرده و آن را به کامپیوتر مورد نظر sync کنید.
 • نرم افزار آیتونز را در کامپیوتر باز کرده و آن را اجرا کنید.
 • منتظر بمانید تا برنامه آیتونز باز شده روی کامپیوتر با گوشی شما sync شود.
 • بعد از همگام سازی آیتونز با گوشی، برنامه شروع به تهیه فایل بکاپ از دستگاه می کند.
 • منتظر بمانید تا فرایند بکاپ گیری به اتمام برسد و سپس گزینه ریستور آیفون را انتخاب کنید.
 • به این ترتیب دستگاه ریست می شود و تنظیمات آن تغییر می کند.
 • حال در بین گزینه های نمایش داده شده برای ریستور کردن آیفون، گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید.

با انجام این کار تمامی تنظیمات اعمال شده روی گوشی آیفون از جمله پسورد گوشی پاک می شود و نسخه پشتیبان جایگزین می شود. در نتیجه می توان مجددا یک رمز عبور جدید را برای گوشی معین کرد.

بازیابی رمز عبور گوشی اپل با استفاده از آیتونز

بازیابی رمز عبور آیفون به کمک آیکلود

گزینه بعدی برای رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون، ریست فکتوری کردن دستگاه از طریق حساب کاربری آیکلود است. برای استفاده از این روش باید از قبل قابلیت find my iPhone را در دستگاه فعال کرده باشید. علاوه بر این باید از قبل گوشی شما با یک سیستم کامپیوتری sync شده باشد. در این صورت ابتدا وارد وب سایت آیکلود شده و با استفاده از اپل آیدی خود وارد حساب کاربری آیکلود خود شوید. حال در بین گزینه ها روی گزینه Find My iPhone کلیک کرده و در ادامه نیز در بالای پنجره مرورگر، گزینه All Devices را انتخاب کنید.

حال کافی است برای رفع مشکل فراموشی رمز عبور آیفون خود، نام دستگاه را یافته و روی آن کلیک کنید. با انتخاب گزینه Erase iPhone، به راحتی می توانید رمز عبور انتخابی گوشی را نیز پاک کرده و به این ترتیب رمز را ریست کنید. البته با این کار سایر اطلاعات و تنظیمات آیفون نیز پاک می شود که در صورت نیاز به بازگردانی داده ها، می توان از طریق بخش Setup Assistant، از آخرین نسخه بکاپ در دسترس در آیکلود استفاده کرده و  اطلاعات آیفون را بازگردانید. حال می توان مجددا یک پسورد جدید برای ورود به گوشی انتخاب کرد.

بازیابی رمز عبور آیفون به کمک آیکلود

رفع مشکل فراموشی رمز عبور موبایل apple با استفاده از ریکاوری مود

در روش سومی که برای رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون می توان از آن استفاده کرد، باید از طریق ریکاوری مود گوشی آیفون را ریست کرد. این روش به نسبت دو روش قبلی کمی پیچیده تر است و با استفاده کردن از آن تمامی اطلاعات گوشی نیز پاک می شود. در این حالت برای بازیابی پسورد آیفون از طریق ریکاوری مود، ابتدا باید وارد حالت ریکاوری آیفون شد. به صورت معمول نحوه ورود به حالت ریکاوری ممکن است در مدل های مختلف آیفون متفاوت باشد، اما یک حالت کلی برای ورود به این حالت شامل مراحل زیر می شود:

 • ابتدا گوشی را خاموش کرده و سپس دکمه هوم دستگاه را فشار دهید.
 • در همین حالت گوشی را به آیتونز وصل کرده و در صورت نیاز آن را به صورت دستی روشن کنید.
 • تا زمان نمایش صفحه Connect to iTunes، دکمه هوم را نگه دارید. صبر کنید تا پیغام یافتن یک دستگاه جدید در آیتونز در حالت ریکاوری مود نمایان شود.
 • حال گزینه ok را زده تا لیست گزینه های ریست کردن گوشی در آیتونز نمایش داده شود. بعد از ریست شدن آیفون، می توان از بین فایل های بکاپ، اطلاعات آیفون را بازیابی کرد. در این روش تمامی اطلاعات دستگاه از جمله پسورد پاک شده و گوشی به تنظیمات پیش فرض کارخانه باز می گردد.
رفع مشکل فراموشی رمز عبور موبایل apple با استفاده از ریکاوری مود

کدام روش برای بازیابی رمز عبور آیفون گزینه بهتری است؟

استفاده از هر کدام از روش هایی که در بالا برای رفع مشکل فراموش کردن پسورد آیفون در شرایطی می تواند گزینه بهتری باشد. در خصوص استفاده از آیتونز و آیکلود، تنها در شرایطی می توان از آنها استفاده کرد که دستگاه از قبل به یک کامپیوتر sync شده باشد. از طرفی نیز باید حتما گزینه find my iPhone در گوشی فعال شده باشد. در این صورت این گزینه ها هم راحت ترند و هم با استفاده از آنها تمامی اطلاعات گوشی پاک نمی شود.

اما ریکاوری مود هم روش پیچیده تری است و هم این که در آن کلا گوشی به تنظیمات کارخانه بر می گردد و تمامی اطلاعات و برنامه های آن نیز حذف می شوند. به همین دلیل این گزینه ای ایده آل نیست و معمولا آخرین انتخاب است. با این حال اگر گوشی از قبل با سیستمی sync نشده باشد، تنها راه حل برای بازیابی پسورد آیفون استفاده از حالت ریکاوری مود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید