جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • نکات و ترفندهایی برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون

نکات و ترفندهایی برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون

کاربرانی که به تازگی از گوشی های آیفون استفاده می کنند، خصوصا کسانی که تا قبل از این با یک گوشی اندرویدی سروکار داشتند شاید به دنبال ترفندهایی برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون باشند، چرا که کمی ساختار و طراحی کیبورد این گوشی ها برای آنها جدید است.

کیبوردهای آیفون قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارد که به کاربران آن امکان تایپ سریع و راحت با صفحه کلید آیفون را می دهد. برخی از این قابلیت ها علاوه بر جذاب تر کردن کیبورد آیفون، کاربری آن را راحت تر هم می کنند.

تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون

قابلیت ها و گزینه هایی برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون

همان طور که گفته شد کیبورد آیفون که در بخش تنظیمات این گوشی ها در دسترس است، مجموعه ای از گزینه ها و قابلیت ها را دارد. اما آن دسته از ویژگی هایی که امکان تایپ سریع و راحت با صفحه کلید موبایل اپل را فراهم می آورند شامل موارد زیر می شود.

 • قابلیت تایپ سریع تر پسوندهایی مانند .com
 • فعال کردن قابلیت Predictions
 • استفاده از قابلیت Quick Path
 • امکان دسترسی سریع تر به شماره ها
 • استفاده از کیبورد یک دستی
 • تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون با دو بار زدن روی دکمه Space
 • دسترسی به نمادهای پنهان در آیفون
 • استفاده از قابلیت QUICK TYPE
 • ایجاد یک میانبر برای جملات پرتکرار

در ادامه نحوه استفاده از این گزینه ها را بیشتر توضیح می دهیم.

قابلیت تایپ سریع تر پسوندهایی مانند .com

یکی از مواقعی که ممکن است سرعت تایپ کردن در کیبورد آیفون کمی کند شود، زمانی است که می خواهید یک آدرس ایمیل یا آدرس یک سایت را تایپ کنید. برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، تایپ سریع تر این پسوندهاست.

پسوندهایی مانند org ، .com ، .ir را می توان با گرفتن کلید نقطه به صورت پیش فرض یافت. در مرورگر سافاری این قابلیت فعال است و می توانید تنها با فشردن کلید نقطه روی کیبورد، به کاربردی ترین پسوندها دسترسی یافت. قطعا با در دسترس بودن این پسوندها سرعت تایپ بسیار سریع تر می شود.

فعال کردن قابلیت Predictions

یکی از قابلیت های کیبورد آیفون که می تواند به تایپ سریع تر و راحت تر کاربران کمک زیادی کند، قابلیت Predictions است. همانطور که از نام این ویژگی می توان متوجه شد، این قابلیت به معنای حدس کلمات است.

در نتیجه زمانی که شما در حال تایپ یک کلمه هستید، در نوار بالای کیبورد لیستی از کلمات احتمالی مد نظر شما نمایش داده می شود که می توانید از بین آنها کلمه مورد نظر خود را پیدا کنید. در نتیجه برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون بهتر است قابلیت Predictions را فعال کنید.

استفاده از قابلیت Quick Path

یکی دیگر از گزینه های موجود برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون، گزینه Quick Path است. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا به جای تایپ تک تک حروف، تنها با حرکت دادن انگشتان تان روی حروف کیبورد، کلمات مورد نظر خود را تایپ کنید.

زمانی که شما یک کلمه را از این طریق تایپ می کنید، اسپیس به صورت خودکار زده می شود و شما می توانید سریعا کلمه بعدی را تایپ کنید. به این ترتیب Quick Path هم می تواند به تایپ سریع و راحت با صفحه کلید آیفون کمک کند.

استفاده از قابلیت QUICK TYPE

امکان دسترسی سریع تر به شماره ها و نمادها

در حالت عادی برای این که به شماره ها، نمادها و اعداد بزرگتر در کیبورد آیفون دسترسی یابید باید یک بار روی گزینه 123 بزنید و بعد از انتخاب نماد یا عدد مورد نظر، برای بازگشت به منوی قبلی دوباره گزینه 123 را بزنید. در نتیجه تایپ کردن شما کمی زمانبر می شود.

برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون می توانید انگشت خود را روی گزینه 123 نگه دارید و عدد و نماد مد نظر خود را در حالی که هنوز انگشتان روی این گزینه است، انتخاب کنید. با این کار نماد و عدد مد نظر شما تایپ شده و به صورت خودکار مجددا به صفحه تایپ باز می گردید.

استفاده از کیبورد یک دستی

گاهی اوقات مشکل کاربران برای تایپ کردن در کیبورد آیفون اندازه این کیبورد است که مانع تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون به صورت یک دستی می شود. برای این منظور می توان اندازه کیبورد را کوچکتر کرد تا یک صفحه کلید کوچکتر در سمت راست یا چپ صفحه در اختیار داشت. برای این منظور باید کلید زبان با علامت کره زمین را فشار دهید تا کیبورد کوچکتر شود.

تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون با دو بار زدن روی دکمه Space

کار دیگری که می توانید برای تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون انجام دهید، دو بار زدن روی دکمه space است. به این ترتیب دیگر نیازی نیست بعد از اتمام یک جمله یک بار کلید نقطه و بعد از آن space را بزنید. تنها با دو بار زدن روی کلید space ابتدا بعد از جمله شما یک نقطه گذاشته می شود و سپس فاصله برای شروع جمله بعدی اعمال می شود. در نتیجه سرعت تایپ کردن با انجام این کار بسیار بیشتر شده و تایپی راحت تر را تجربه می کنید.

دسترسی به نمادهای پنهان در آیفون

نمادهای پنهان حالت پیش فرضی است که به شما امکان تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون را می دهد، چرا که بسیاری از آنها گزینه هایی هستند که شما باید در تایپ کردن از آنها استفاده کنید. با بررسی تک تک این نمادهای پنهان و به خاطر سپردن شان می توانید در سریع ترین زمان ممکن در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

استفاده از قابلیت QUICK TYPE

QUICK TYPE قابلیت تایپ سریع در آیفون است که می توان در نسخه iOS 8.0 به بالا از آن بهره برد. در نتیجه با فعال کردن این قابلیت هم امکان تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون فراهم می شود. کار این قابلیت هم مانند قابلیت Predictions، حدس زدن کلماتی است که می خواهید تایپ کنید.

آشنایی با دیگر ترفندهای گوشی اپل

ایجاد یک میانبر برای جملات پرتکرار

در نهایت اگر به دنبال راه حلی جهت تایپ سریع و راحت با کیبورد آیفون خود هستید، می توانید از ترفند ایجاد میانبر برای جملات پر تکرار استفاده کنید. شما در واقع برای برخی از جملاتی که زیاد از آنها استفاده می کنید ( مانند آدرس ایمیل یا کلماتی مانند سلام و خداحافظ ) یک عبارت یا نماد را تعریف خواهید کرد. سپس هر بار که در حال تایپ در آیفون خود هستید برای تایپ کردن این کلمات و جملات کافی است که میانبر مورد نظر را وارد کنید تا جمله شما به صورت خودکار نوشته شود.

برای ساخت این میانبرها باید مسیر Settings > General > Keyboards > Shortcuts را دنبال کنید. در پنجره جدیدی که باز می کنید می توانید جمله مورد نظر و نماد میانبری که می خواهید به آن اختصاص دهید را تایپ کنید تا از این به بعد برای تایپ سریع و راحت با صفحه کلید آیفون از این میانبرها استفاده کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید با ما در نمایندگی تعمیر موبایل اپل تماس بگیرید.