جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بهترین ترفندهای موبایل اپل که باید بدانید!

ترفندهای موبایل اپل در واقع ویژگی های بسیار جذابی هستند که کاربران با استفاده از آنها می توانند با گوشی خود کارهای مختلف هیجان انگیزی انجام دهند. این شرکت سالانه با معرفی نسخه جدید iOS برخی قابلیت های جدید را نیز ارائه می دهد که برخی از آنها پیدا و برخی نیز جزو ترفندهای پنهان آیفون هستند. ترفندهای آیفون به راحتی می توانند مدت ها کاربران این گوشی ها را به خود مشغول کنند. این قابلیت ها بسیار زیاد و متنوع هستند و نمی توان تنها در یک مقاله به تمامی آنها پرداخت. برای مثال برخی از آنها مربوط به استفاده از سایر برنامه ها در آیفون هستند، مانند ترفندهای تلگرام در آیفون. برخی نیز در خود گوشی در دسترس اند. 

در این مطلب از نمایندگی اپل می خواهیم برخی از بهترین ترفندهای موبایل اپل که در دسترس کاربران هستند را به شما معرفی کنیم تا اگر شما هم از جمله کاربران این دستگاه ها هستید بتوانید از ویژگی های جذاب موجود در گوشی خود بهره ببرید.

ترفندهای موبایل اپل

لیست ترفندهای موبایل اپل در یک نگاه

اگر بخواهیم به صورت منتخب برخی از بهترین قابلیت های مخفی گوشی های اپل را معرفی کنیم، قطعا می توان گزینه های زیر را به عنوان جذاب ترین ترفندهای آیفون در نظر گرفت: 

 • امکان تایپ یک انگشتی
 • جذابیت و قابلیت های برجسته برای تایپ راحت تر
 • مشخصات اسکرین شات
 • مشخصات سافاری
 • قابلیت ضبط فیلم از صفحه
 • بهبود کیفیت ضبط صدا
 • ویژگی های اپ استور
 • بخش تماس های گوشی آیفون
 • امکان ساخت هشدار دهنده ویبره سفارشی در آیفون
 • جذابیت های عکاسی
 • قابلیت های iMessage
 • ویژگی های مخفی سیری
 • امکان شارژ سریع تر گوشی با استفاده از حالت هواپیما

امکان تایپ یک انگشتی در گوشی های اپل

از جمله ترفندهای موبایل اپل در زمینه تایپ، امکان تایپ یک انگشتی در این دستگاه هاست. در گوشی های آیفون می توان با کشیدن کیبورد پیش فرض iOS به سمت چپ یا راست، تنها با انگشت شست تایپ کرد. با انتخاب کیبورد تایپ تک انگشتی می توان به راحتی از آن برای تایپ کردن استفاده کرد.

جذابیت و قابلیت های برجسته برای تایپ راحت تر

از دیگر ترفندهای موبایل اپل که جذابیت زیادی دارد، باز هم می توان به قابلیت هایی اشاره کرد که تایپ راحت تر و کاربری بهینه تر کیبورد را امکان پذیر می کنند. یکی از این مشخصات امکان تصحیح سریع و خودکار کلمات تایپ شده در این گوشی هاست. برای این منظور کافی است دکمه اسپیس را برای چند لحظه نگه دارید تا به این ترتیب صفحه کلید خالی شود. با این کار می توانید با سرعت و به راحتی نشانگر را به سمت کلمه مورد نظر هدایت کرده و آن را تصحیح کنید.

این کار موجب تسریع در تایپ کردن نیز می شود. گزینه جذاب بعدی در کیبورد، امکان ایجاد یک واژه میانبر برای متن مورد نظر است. به راحتی می توان در بخش کیبورد، برخی از کلمات پرکاربرد را ثبت و وارد کرد تا در زمان تایپ کردن بدون نیاز به نوشتن مجدد این کلمات از آنها استفاده کرد. در نهایت از جمله ترفندهای آیفون در بخش کیبورد می توان به قابلیت تایپ سوایپ اشاره کرد که با استفاده از آن می توان تنها با کشیدن انگشت روی کیبورد، کار تایپ را انجام داد.

قابلیت های اسکرین شات در گوشی آیفون

بخش جذاب دیگری که می توان در ترفندهای موبایل اپل مشاهده کرد، ویژگی های مربوط به اسکرین شات است. در گوشی های آیفون می توان از تمام صفحه اسکرین شات گرفت. حتی در صورتی که صفحه مورد نظر از اندازه ای که در کادر اسکرین شات جای بگیرد بیشتر باشد نیز می توان با انتخاب گزینه full page، از تمام صفحه نمایش به صورت یکجا اسکرین شات گرفت. گزینه دیگر جذاب بین مشخصات و ترفندهای آیفون، امکان امضای دیجیتال اسناد در این دستگاه هاست.

باز هم برای این کار باید از سند مورد نظر یک اسکرین شات گرفته و پیش نمایش کوچک این فایل را انتخاب نمایید. با این کار در کادر پایین یک سری گزینه ها نمایش داده می شود که می توان با انتخاب گزینه +، در بین موارد نمایش داده شده گزینه signature را انتخاب کرد. به این ترتیب می توان مستقیما روی سند مورد نظر امضای خود را وارد کرده و بعد از تایید، امضای انجام شده را به بخش مورد نظر در سند اسکرین شات گرفته شده انتقال دهید.

ترفندهای سافاری در موبایل اپل

در بین ترفندهای موبایل اپل، بخش جذاب بعدی مربوط به ویژگی هایی است که در سافاری در دسترس کاربران قرار دارند. سافاری همان مرورگر اختصاصی گوشی های apple است که مزیت های زیادی برای کاربران این دستگاه ها دارد. یکی از این موارد امکان شخصی سازی جداگانه هر صفحه از وب سایت است.

کاربران گوشی های آیفون می توانند هر صفحه از وب سایتی که تنظیمات پیش فرض آن مورد پسندشان نیست را تغییر داده و آنها را بر اساس سلیقه خود به صورت مجزا شخصی سازی کنند. منظور از شخصی سازی، تنظیم یک سری مشخصات مانند اندازه فونت کلمات در یک صفحه به خصوص است. تنظیم تبلیغات یا شکل نمایش صفحات و … از دیگر ویژگی هایی هستند که می توان در سافاری آیفون آنها را شخصی سازی کرد.

ترفندهای آیفون

بهبود کیفیت ضبط صدا در موبایل اپل

از دیگر قابلیت ها و ترفندهای موبایل اپل که می تواند برای کاربران جذاب باشد، می توان به امکان تنظیم صدا در راستای بهبود کیفیت ضبط اشاره کرد. در قسمت Voice Meomos این امکان برای کاربران وجود دارد تا بتوانند نویز پس زمینه را کم کنند و به این ترتیب کیفیت صدایی که ضبط می کنند را بهبود ببخشند.

برای بهره بردن از این مورد می توان بعد از ضبط صدا با انتخاب گزینه Edit Recording، تنظیمات مورد نظر برای بهبود کیفیت صدای ضبط شده را انجام داد. از این مشخصه حتی می توان برای ضبط مکالمه در آیفون  نیز استفاده کرد و بعد از ضبط، کیفیت صدا را بهبود بخشید.

ویژگی های اپ استور

بخش دیگر ترفندهای موبایل اپل به قسمت اپ استور مربوط می شود. یکی از این ویژگی ها مربوط به آپدیت خودکار برنامه ها در اپ استور است. کاربران گوشی های آیفون می توانند در اپ استور گزینه آپدیت خودکار برنامه ها را فعال کنند تا به این ترتیب در صورت وجود هر نسخه جدیدی از برنامه ها، دستگاه به صورت خودکار نسخه جدید و به روز شده آن را دریافت نماید. این گزینه از ترفندهای آیفون می تواند کار را برای کاربران این دستگاه ها راحت تر کند.

بخش تماس های گوشی آیفون

در قسمت دیگر ترفندهای موبایل اپل باید به ویژگی های تماس در این دستگاه ها اشاره کنیم. یکی از این مشخصات امکان بی صدا کردن تماس های ناشناس است. در بخش تنظیمات گوشی این گزینه تحت عنوان  Silence Unknown Callers وجود دارد و می توان با فعال کردن آن، تمامی تماس های ناشناس و ثبت نشده در لیست مخاطبان را در حالت بی صدا قرار داد. 

گزینه بعدی در بخش تماس ها، امکان تماس از طریق وای فای است. در بخش تنظیمات گوشی می توان با روشن کردن گزینه Wi-Fi Calling، از امکان تماس از طریق وای فای بهره برد. البته باید اشاره کرد که استفاده از این گزینه تنها در صورتی امکان پذیر است که شبکه وای فای سرویس دهنده از این ویژگی گوشی های آیفون نیز پشتیبانی کند.

امکان بستن سه برنامه به صورت همزمان با هم

یکی دیگر از ترفندهای موبایل اپل، امکان بستن همزمان سه اپلیکیشن با هم در صفحه است. برای این منظور کافی است سه انگشت خود را به صورت همزمان روی صفحه به سمت بالا بکشید تا به این ترتیب سه برنامه با هم به صورت همزمان بسته شوند. با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی نیست یکی یکی با بالا کشیدن برنامه های باز آنها را ببندید.

امکان ساخت هشدار دهنده ویبره سفارشی در آیفون

یکی دیگر از ترفندهای موبایل apple که می توان از آن استفاده کرد، امکان ساخت یک ویبره سفارشی در این دستگاه هاست. با استفاده از این ویژگی می توانید برای هر مخاطب خود یک ویبره سفارشی را ایجاد کرده و برای تماس آنها، این ویبره را انتخاب کنید. به این ترتیب بدون نگاه کردن به گوشی می توان فهمید که کدام مخاطب به شما زنگ زده است.

برای استفاده از این مورد از ترفندهای آیفون باید ابتدا به بخش مخاطبان رفته و نام یک مخاطب را انتخاب کنید. حال گزینه Edit را زده و در پایین صفحه مسیر Vibration > Create New Vibration را دنبال کنید. حال در صفحه ای که در ادامه برای تان باز می شود می توانید برای مخاطب مورد نظرتان یک ویبره سفارشی ایجاد کنید.

جذابیت های عکاسی با گوشی آیفون

در کل عکاسی کردن با گوشی های آیفون بسیار جذاب است، چراکه همیشه با کیفیت ترین دوربین ها در این دستگاه ها به کار رفته است. اما این تنها کیفیت بالای دوربین در گوشی های آیفون نیست که عکاسی با آن را جذاب کرده است. از جمله ترفندهای موبایل اپل، امکان قفل کردن تصویر روی نقطه فوکوس و تنظیم میزان نوردهی دوربین در زمان عکاسی است.

زمانی که دوربین آماده عکاسی از یک سوژه به خصوص است می توان با تپ کردن روی صفحه، میزان فوکوس و نوردهی سوژه مورد نظر را تنظیم کرد. با نگه داشتن انگشت در این نقطه برای چند لحظه و نمایان شدن یک مربع زرد رنگ دیگر، تصویر روی این حالت قفل می شود و حتی اگر کمی دوربین را جا به جا کنید، دیگر نقطه فوکوس و میزان نوردهی تعیین شده تغییری نخواهد کرد.

دسترسی به iMessage در آیفون

در گوشی آیفون یک مشخصه به نام آی مسیج وجود دارد که با فعال کردن آن در قسمت تنظیمات، می توان حتی در صورت شارژ نداشتن نیز پیام خود به دیگران را ارسال کرد. با استفاده از این ویژگی می توان در صورت اتصال به وای فای و اتمام شارژ گوشی باز هم به کاربرانی که آنها نیز گوشی آیفون دارند، پیام ارسال کرد.

برای استفاده از آن باید حتما مطمئن شوید که در بخش تنظیمات پیام دستگاه گزینه Send as SMS غیر فعال است. در غیر این صورت با مشکل کارنکردن آی مسیج مواجه خواهید شد. به این ترتیب می توان پیام رسانی در شرایط بدون شارژ را به عنوان یکی دیگر از بهترین ترفندهای موبایل اپل در نظر گرفت.

ویژگی های مخفی سیری در گوشی آیفون

یکی از ترفندهای موبایل اپل را می توان در بخش سیری آن جست و جو کرد. سیری دستیار هوشمند در گوشی های آیفون است که می تواند به صورت همزمان چندین ویژگی سخت و پیچیده را مدیریت کند. می توانید از این قابلیت برای تنظیم زنگ هشدار در یک تایم دلخواه، تلفظ اسم کاربر، هشدار برای کارهای مختلف و … استفاده کنید.

برای این که بفهمید با استفاده از سیری می توانید به چه ویژگی ها و قابلیت هایی دسترسی پیدا کنید کافی است در برنامه ? What can you do را پرسیده تا لیستی از گزینه های در دسترس برای شما در سیری و کارهایی که می توانید با آن انجام دهید نمایش داده شود.

امکان شارژ سریع تر گوشی با استفاده از حالت هواپیما

یکی از گزینه هایی که همیشه برای کاربران مطرح شده است، نیاز به شارژ سریع تر گوشی است. از دیگر ترفندهای موبایل اپل می توان به همین ویژگی اشاره کرد. اگر گوشی آیفون خود را روی حالت هواپیما قرار دهید، گوشی شما به مراتب سریع تر از حالت عادی شارژ می شود. دلیل آن هم این است که در حالت هواپیما رد و بدل شدن اطلاعات مسدود شده و در نتیجه تمام توانایی دستگاه صرف شارژ شدن گوشی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید