جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ضبط مکالمه در آیفون

ضبط مکالمه در آیفون، بدون نیاز به جیلبریک کردن آن هم امکان پذیر است. در ادامه این مقاله، نحوه ضبط مکالمه های تلفنی در گوشی اپل را به شما آموزش می دهیم. این کار با استفاده از یک سری نرم افزارها و اپلیکیشن ها هم انجام می شود. 

ما بخشی از بهترین اپ های ضبط مکالمه در آیفون را نیز معرفی می کنیم تا برای این کار، مسیر ساده تری را طی کنید. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید، تیم تعمیر موبایل نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران، برای ارائه خدمات تخصصی تر، کنار شما هستند. 

ضبط مکالمه در آیفون

روش های ضبط مکالمه در آیفون

جالب است بدانید که گوشی های اپل، به صورت پیش فرض، فاقد قابلیت ضبط مکالمه هستند. با این حال چطور می توان این کار را انجام داد؟ یکی از روش های رایج برای ضبط مکالمه در گوشی اپل، جیلبریک کردن آن است. با این کار، می توانید اپلیکیشن های مرتبط را نصب کرده و گفتگوهای مورد نظرتان را ضبط نمایید. 

اما با جیلبریک کردن گوشی apple، هم گارانتی آن را باطل می کنید و هم امنیت گوشی خود را به شدت کاهش می دهید. با این وجود، می توانید از پیغامگیر صوتی برای ضبط مکالمه در آیفون استفاده کنید. البته نیاز به انجام دادن یک سری اقدامات دیگر هم هست که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

ضبط مکالمه در گوشی اپل با Voicemail

یک ترفند کاربردی و موثر برای ضبط مکالمه در آیفون، استفاده از پیغامگیر یا پست صوتی است که با عنوان Voicemail هم شناخته می شود. برای  استفاده از این روش، باید اپراتوری که به شما سرویس ‌دهی می‌ کند از قابلیت پست صوتی بصری آیفون و تماس سه راه پشتیبانی کند. نکته دیگر این که سیم کارت شما باید اینترنت داشته باشد و بتوانید از دیتای موبایل استفاده کنید. 

بهتر است قابلیت Call Waiting یا انتظار تماس آیفون خود را با مراجعه به بخش تنظیمات (Settings) و سپس Phone و نهایتا Call Waiting غیر فعال کنید تا عملیات ضبط مکالمه در آیفون، راحت تر انجام شود. بعد از این که مطمئن شدید تمامی این موارد و شرایط فراهم هستند، مراحل زیر را اجرا کنید:

  • قابلیت پیغامگیر صوتی را فعال کنید.
  • با مخاطب مورد نظر خود تماس بگیرید .
  • به محض برقراری تماس کلید Add Call را در صفحه نمایش آیفون خود بزنید.
  • حالا باید ضمن وارد کردن شماره خودتان، با آن تماس بگیرید.
  • از آنجایی که شماره شما به دلیل تماس پیشینی که برقرار کرده‌اید اشغال است، به پیغامگیر صوتی منتقل می‌شوید.
  • پس از ارائه پیغام خوشامدگویی توسط پیغامگیر صوتی، دکمه Merge Calls را بزنید تا دو تماس مد نظرتان با یکدیگر ادغام شوند.
  • در نهایت، عملیات ضبط مکالمه در گوشی اپل شروع می شود.
  • دقت کنید که پس از اتمام تماس باید از دیالر آیفون خود به بخش Voicemail بروید.
  • منتظر بمانید تا پیغام ‌ها یا مکالمات ضبط شده، نمایش داده شوند.
  • پس از مشاهده فایل مکالمه مد نظر، آیکون Share یا اشتراک ‌گذاری را لمس کرده و به روش های مختلف، فایل را برای خود بفرستید.

بهترین نرم افزارها برای ضبط مکالمه در موبایل apple

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که می توان برای ضبط مکالمه در آیفون، از اپلیکیشن های عرضه شده در این حوزه استفاده کرد. Rev Call Recorder، یکی از برنامه های رایگان است که به شما کمک می کند مکالمه های خود را ضبط کنید. 

TapeACall Proو Call Recorder Pro هم نرم افزارهای خوبی هستند که برای استفاده از آنها باید هزینه پرداخت کنید. همچنین می توانید برای ضبط مکالمه در آیفون، از IntCall Call Recorder و Phone Call Recorder-ACR استفاده کنید.