نحوه رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون

مقالات
Rate this post

با وجود اینکه این روزها خیلی از SMS برای ارسال پیام استفاده نمی شود و اکثر کاربران از اپلیکیشن هایی مثل واتس آپ و تلگرام برای ارسال پیام به یکدیگر استفاده می کنند؛ اما هنوز هم اطلاعات مهمی مثل پیام های بانک از طریق اس ام اس رد و بدل می شوند؛ به همین دلیل برخی از کاربران به این فکر می افتند که چطور می توانند جلوی افرادی که داخل گوشی آن ها سرک می کشند را بگیرند تا به اس ام اس های آن ها دسترسی پیدا نکنند و آن پیام هایی که نباید را نبینند؟ از این رو تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با نحوه رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون آشنا کنیم.

غیرفعال کردن قابلیت پاسخ دادن به پیام های آیفون زمانی که گوشی قفل است

قبل از اینکه به سراغ آموزش رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون برویم، لازم است بدانید که حتی اگر بر روی گوشی خود پسورد و تاچ آیدی بگذارید، امکان اینکه فردی از طریق تنظیمات پیش فرض آیفون به دستیار هوشمند سیری دسترسی پیدا کرده و از طریق آن به نوتیفیکیشن های شما دسترسی پیدا کند و حتی جواب اس ام اس ها را بدهد نیز وجود دارد. بنابراین قبل از هر کاری لازم است امکان پاسخ دادن به پیام های آیفون زمانی که گوشی قفل است را غیرفعال کنید برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا وارد تنظیمات آیفون خود شوید.
  2. گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب کنید.
  3. حالا صفحه را اسکرول کنید تا به بخش Allow access when locked برسید. سپس گزینه Reply with Messages را غیر فعال کنید.
رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون

روش های رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون

  • استفاده از نرم‌افزار Cover Me

رایج‌ترین اپلیکیشنی که می‌توانید از آن برای رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون استفاده کنید، نرم‌افزار Cover Me است؛ البته این نرم‌افزار از iOS 7 و نسخه‌های بالاتر از آن پشتیبانی می‌کند. بنابراین اگر ورژن سیستم‌‌عامل گوشی شما از iOS 7 پایین‌تر است، نمی‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید. دانلود این نرم‌افزار از داخل اپ استور رایگان است؛ اما زمانی که آن را بر روی آیفون خود نصب می‌کنید و با انتخاب گزینه Sing in در این اپلیکیشن ورود می‌کنید، از شما می‌خواهد که نام کشور خود را انتخاب کرده و شماره موبایلتان را وارد کنید؛ اما مشکل اینجاست که نام کشور ما در بین اسامی کشورهایی که در لیست نمایش داده می‌شوند، نیست. در این حالت اپلیکیشن یک شماره فیک برای شما می‌سازد اما برای ساخت این شماره باید هزینه‌ای را به دلار پرداخت کنید.


  • استفاده از اپلیکیشن Secret SMS Plus

برنامه دیگری که برای رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون به شما پیشنهاد می‌کنیم، اپلیکیشن Secret SMS Plus است؛ که استانداردهای بالایی را برای رمزگذاری بر روی پیام‌های متنی و ایمیل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن‌ هم رایگان نیست و برای اینکه بتوانید آن را از اپ استور دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید باید آن را خریداری کنید.


  • استفاده از نرم‌افزار Crypt Me

و اما آخرین نرم‌افزاری که برای رمز گذاشتن روی اس ام اس آیفون پیشنهاد می‌کنیم، نرم‌افزار Crypt Me است. طرز کار این اپلیکیشن کمی با دو اپلیکیشن قبلی که به شما معرفی کردیم، متفاوت است؛ به گونه‌ای که امنیت پیام‌های شما با رمز گذاشتن روی آن‌ها توسط این برنامه خیلی بالاتر است، چون نرم‌افزار Crypt Me، پیام‌های متنی را رمزنگاری می‌کند و برای تبدیل پیام‌های متنی از حالت رمزنگاری شده به حالت خوانا از کاربر می‌خواهد که رمز موردنظر را وارد کند؛ البته این برنامه یک ضعف بزرگ دارد و آن هم این است که کمی طول می‌کشد تا پیام‌های رمزنگاری شده را به پیام‌هایی خوانا تبدیل کرده و در اختیار کاربر قرار دهد. نکته آخر اینکه این نرم‌افزار هم رایگان نیست و باید آن را از اپ استور خریداری کنید.

مطالب مرتبط