جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا سیمکارت در گوشی آیفون شناسایی نمی شود؟

عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون ، مشکل مهمی است که در این مقاله با دلایل و راهکارهای آن آشنا می شوید. اگر گوشی اپل شما سیم کارت را شناسایی نکرده و ارور no sim می دهد، ممکن است یک ناهماهنگی کوچک داشته باشد و یا قطعات داخلی آن آسیب دیده باشند. البته گاهی هم مشکل در جای دیگر است و باید به شکل دیگری برطرف گردد. در ادامه به شما می گوییم که علت عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون چیست و چطور باید این مشکل را عیب یابی و برطرف کنید. اگر متوجه شدید که شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی موبایل اپل شما دلایل سخت افزاری دارد، می توانید برای حل مشکل، از تیم تعمیر موبایل نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون

دلایل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون

به دلایل مختلفی ممکن است که گوشی شما، سیمکارت را شناسایی نکند. قبل از هر چیزی بهتر است مطمئن شوید که سیم کارت شما آسیب ندیده است. حتی فرسودگی سیمکارت هم می تواند مانع از شناسایی آن شود. ممکن است بدون این که بدانید، سیم کارت را اشتباه جا زده باشید و به  همین دلیل در گوشی شناسایی نشود. پانچ اشتباه هم می تواند باعث عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون شود. اگر شبکه ارتباطی به درستی تنظیم نشده باشد، این احتمال وجود دارد که سیم کارت شناسایی نشده و شما نتوانید با کسی تماس برقرار کنید. از رجیستری گوشی هم غافل نشوید چون اگر موبایل شما در سامانه همتا ثبت نشده باشد، خدمات دهی سیمکارت در آن متوقف می شود. در نهایت ممکن است دلیل خوانده نشدن سیم کارت در موبایل اپل و هر برند دیگری، ویروسی شدن دستگاه باشد.

راهکارهایی برای رفع مشکل عدم شناسایی سیمکارت در موبایل اپل

1. راه اندازی مجدد و ریستور کردن آیفون

هنگام عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون، پیش از هر کاری، گوشی را ریستارت کنید. راه اندازی مجدد کمک می کند که ناهماهنگی های سیستمی برطرف شوند و سیم کارت به راحتی در دستگاه شناسایی شود. البته می توانید ریستور کردن یا ریست فکتوری آیفون را هم به عنوان آخرین راه حل، مد نظر داشته باشید. قبل از انجام این کار حتما از اطلاعات مهمی که در گوشی ذخیره کرده اید، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

2. جاگذاری مجدد سیم کارت

بد نیست هنگام شناسایی نشدن سیم کارت در موبایل اپل، سیم کارت را بیرون آورده و مجددا در گوشی قرار دهید. اسلات سیمکارت را با سوزن مخصوص بیرون آورده و سیم کارت را از آن خارج سازید. سپس مجددا آن را جا انداخته و این بار مطمئن شوید که درست جا گرفته است. گاهی همه چیز ناشی از بد جا افتادن سیم کارت است و با این کار، مشکل به راحتی حل می شود.

3. تنظیم دستی اپراتور شبکه

 می توانید از طریق منوی تنظیمات، اپراتور شبکه را به صورت دستی تنظیم کنید. گاهی با این کار، مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون حل شده و نیاز به اقدام تعمیراتی خاصی هم نیست.

4. تمیز کردن سیم کارت و اسلات آن

ممکن است عدم شناسایی سیمکارت ناشی از آلودگی این تراشه و یا محل قرارگیری آن باشد. بنابراین بد نیست که برای حل این مسئله، اسلات سیمکارت را بیرون آورده و آن را تمیز کنید. همچنین سطح سیمکارت و به خصوص تراشه آن را نیز پاکسازی نمایید. دقت کنید که استفاده از شوینده ها و ابزار و نوک تیز ، به سیم کارت آسیب می رساند.

5. تعمیرات سخت افزاری آیفون اپل

گاهی با وجود انجام دادن تمامی روش های بالا، مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون برطرف نمی شود. در این صورت احتمالا ایراد از برد یا قطعات مربوط به آنتن دهی گوشی است. بهتر است برای تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده، از تکنسین های مجرب تعمیر موبایل اپل کمک بگیرید.

چرا موبایل سیم کارت را نمی خواند

چرا سیم کارت مجاز نیست؟

پیام هایی مثل مجاز نبودن یا معتبر نبودن سیمکارت زمانی روی گوشی ظاهر می شود که یکی از مشکلات زیر وجود داشته باشد: 

  • فعال نبودن سیمکارت یا تغییری در تنظیمات که باید از طرف اپراتور پیگیری شود.
  • ایراد در جایگیری سیمکارت در اسلات 
  • نیاز به بروزرسانی سیستم عامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید