جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲

مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲ را بسیاری از کاربران این محصولات تجربه کرده و از آن شکایت دارند. در این حالت وقتی کاربر قصد دارد ساعت را بروز رسانی کند، پیغام Unable to install update روی نمایشگر ظاهر می شود. این مشکل، دلایلی دارد که در ادامه مقاله آنها را بررسی می کنیم. همچنین راهکارهایی برای رفع مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲ وجود دارد که آنها را نیز معرفی می کنیم. اگر در پایان موفق به حل این مسئله نشدید، تیم تعمیر اپل واچ کنار شما هستند تا ضمن انجام دادن اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز، مشکل را حل کنند؛ کافی است با نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲

دلایل ایجاد مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲

اگر نمی توانید سیستم عامل ساعت هوشمند اپل خود را بروز رسانی کنید، اول مطمئن شوید که آخرین ورژن iOS در گوشی تان نصب شده است. ممکن است ایراد از اتصال اینترنت باشد (مودم، شبکه و …) یکی دیگر از دلایل مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲،  باگ ها و ایرادات نرم افزاری است که با بروز رسانی، برطرف می شوند. در برخی موارد هم ساعت شما از نظر سخت افزاری آسیب دیده و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات آن است. در نهایت ممکن است تنظیمات اسمارت واچ به هم ریخته باشد و به همین دلیل نتوان آن را آپدیت کرد.

روش های رفع مشکل بروزرسانی اپل واچ سری ۱ و ۲

آپدیت آیفون اپل

اولین کاری که می توان برای حل مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲ انجام داد، بروز رسانی آیفون به آخرین ورژن آی او اس است. برای این منظور گوشی را به وای فای مطمئن و پر سرعت وصل کرده و حتما آن را کاملا شارژ کنید. سپس از طریق مسیر Settings > General > Software Update ، عملیات بروز رسانی را انجام دهید.

راه اندازی مجدد ساعت

کار دیگری که به حل مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲ کمک می کند، راه اندازی مجدد این گجت است. اپ ساعت را در گوشی باز کرده و دوبار دکمه ی Home را بزنید تا رابط وظایف چندگانه باز شود. سپس برای بستن آن watch app را بالا بکشید. برای خروج اجباری، کارت اپلیکیشن ساعت را به طرف بالا بکشید. در ادامه، دکمه ی کناری روی Apple Watch را فشار داده و نگه دارید. سپس ساعت را خاموش کرده و پس از چند دقیقه، مجددا آن را راه اندازی کرده و برای آپدیت سیستم عامل اقدام نمایید.

غیر فعال سازی Unlock

گاهی با غیر فعال سازی Unlock می توان مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲ را حل کرد. برای این کار، برنامه Apple Watch را در iPhone باز کرده و سپس روی تب My Watch ضربه بزنید. رمز عبور خود را وارد کرده و Unlock را خاموش کنید. سپس به مسیر General> Software Update رفته و اقدام به بروز رسانی نمایید. البته فراموش نکنید که پس از پایان عملیات آپدیت، حتما Unlock را مجددا فعال کنید.

بروز رسانی مستقیم  AppleWatch

اگر همچنان مشکل آپدیت اپل واچ سری ۱ و ۲ حل نشده است، باید آن را مستقیما به روز رسانی کنید. یعنی بلوتوث و Wi-Fi آیفون خود را خاموش کنید و اجازه دهید تا بروز رسانی از طریق خود Apple Watch صورت گیرد. بدین منظور، برنامه Apple Watch را در iPhone باز کنید و سپس روی تب My Watch ضربه بزنید. پس از طی این مراحل، به مسیر General> Software Update  بروید. بعد باید به روزرسانی های خودکار را فعال کنید. سپس مطمئن شوید که Apple Watch روی شارژر خود و در محدوده آیفون متصل به Wi-Fi است. در نهایت، اجازه دهید Apple Watch به روز شود؛ به همین سادگی!