اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون

بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون راهکاری برای آندسته از کاربرانی است که به هردلیل، عکس، مخاطبین و فایل های موجود در دستگاه تلفن شان را از دست داده اند و حال نیازمند آنها شده اند. حذف ناخواسته اطلاعات در بین کاربران امر بسیار شایعی است. این اتفاق ممکن است برای هر فردی رخ دهد.

اگر از کاربری آیفون‌های اپل هستید و با این مشکل مواجه شده‌اید، توصیه می‌کنیم راهکارهای ارائه شده در بخش زیر جهت بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون را از دست ندهید. احتمالا با انجام روش‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است شانسی برای بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان خواهید داشت. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی و بازیابی اطلاعات پاک شده از روی iphone به شکلی همه جانبه، می توانید به نمایندگی تعمیرات اپل مراجعه نمایید. کارشناسان ما در  مرکز تعمیر گوشی اپل با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات حوزه ریکاوری، نظیر pc3000 تمامی داده ها و اطلاعات شما را بازیابی می کنند.

بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون

آموزش بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون با آی کلود

پیش از راهنمایی شما برای بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون با آی کلود بهتر است با کاربرد آیکلود آشنا شویم. آی کلود در واقع موسیقی، عکس ها، نرم افزارها، مدارک، تقویم و مواردی از این دست را با استفاده از سرویس ابری شرکت اپل و فضایی که به شما اختصاص داده شده استف ذخیره می کند. iCloud کاربردی شگفت انگیز با نرم افزارهایی معروف همچون Mail و iCal در مک و Microsoft outlook در کامپیوتر های شخصی متفرقه دارد.

شما میتوانید در مواقع دور از خانه و هنگامی که دسترسی به هیچ کدام از دستگاههای iOS تان ندارید ، تقویم خود ، ایمیل شخصیتان و دفترچه تلفن خود را در icloud.com و از هرکامپیوتری بیابید. حال که با کاربرد آی کلود آشنا شدیم راه حل موجود جهت بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون با استفاده از آی کلود را بررسی می کنیم: ابتدا به سایت آی کلود (iCloud.com) مراجعه کنید و سپس با وارد کردن مشخصات اپل آیدی (Apple ID) وارد اکانت آی کلود خود شوید.

بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون با آی کلود

مانند عکس زیر به بخش تنظیمات یا همان Settings مراجعه کنید.

ریکاوری اطلاعات پاک شده از روی آیفون با آی کلود

در بخش زیرین صفحه گزینه‌ای با عنوان Restore Files موجود است. با کلیک بر روی این گزینه به بخش بازیابی فایل در آیکلود منتقل می‌شوید. دقت کنید که تنها فایل‌هایی در این لیست موجود هستند که بیشتر از ۳۰ روز از حذف آن‌ها نگذشته باشد.

بازیابی اطلاعات حذف شده از روی آیفون با آی کلود

در کنار هر فایل یک باکس کوچک وجود دارد. فایل‌هایی که تمایل به بازیابی آن‌ها را دارید انتخاب کنید. بدین منظور بر روی باکس موجود در کنار نام فایل‌ها کلیک نمایید تا تیک انتخاب آنها فعال شود. سپس بر روی گزینه بازیابی فایل ها یا همان  Restore File(s) کلیک نمایید.

اگر با یک صفحه پاپ آپ جدید به منظور تایید فرآیند بازیابی اطلاعات از روی آیفون از طریق آی کلود (iCloud) روبرو گشتید، گزینه بازیابی یا Restore را برگزینید. با انجام این عمل فرآیند بازیابی فایل مورد نظر از طریق آی کلود (iCloud) شروع می گردد. پس از این کار کافی است تا اکانت آی کلود شما با دستگاه‌های آی او اسی یا مک‌بوکی که از آن استفاده می‌کنید همگام‌سازی گردد. بدین صورت فایل‌های انتخابی بازیابی خواهند شد.

روش های دیگر برگرداندن اطلاعات حذف شده موبایل آیفون

برنامه FonePaw iPhone Data Recovery هم مانند اکثر برنامه‌هایی که با هدف ریکاوری برای آیفون‌های اپل طراحی شده‌اند به سه شیوه مختلف امکان بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون را برای کاربر فراهم می‌کند. استفاده از سرویس ذخیره‌سازی ابری iCloud، استفاده از ابزار iTunes و استفاده مستقیم از حافظه داخلی آیفون سه روشی هستند که در برنامه یا نرم افزار FonePaw iPhone Data Recovery ارائه شده و شما می‌توانید بنا به شرایط خود از آن‌ها استفاده کنید.

اگر از سرویس iCloud یا ابزار iTunes به منظور بک‌آپ‌گیری از محتوای آیفونتان استفاده می‌کردید بدون تردید با استفاده از دو گزینه مرتبط با این دو موضوع قادر خواهید که اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی نمایید. اما اگر از این دو قابلیت استفاده نمی‌کنید، تنها گزینه موجود استفاده از قابلیت اسکن حافظه داخلی آیفون توسط برنامه FonePaw iPhone Data Recovery است. در صورت نیاز به خدمات تخصصی مرتبط با ریکاوری و بازیابی اطلاعات می توانید به مرکز تعمیرات اپل، پارت ریکاوری اطلاعات مراجعه نمایید.

4/5 (3 امتیاز)