جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل سیاه شدن صفحه آیفون  چیست؟

به طور کلی یکی از رایج ترین اتفاقات مربوط به دستگاه های گوشی تلفن همراه اپل مربوط به سیاه شدن صفحه آیفون است. سیاه شدن صفحه موبایل اپل می ‌تواند از دلایل مختلفی ناشی شود. از جمله این دلایل می توان به به پایان رسیدن شارژ باتری یا خرابی باتری، مشکلات نرم افزاری یا ویروسی شدن دستگاه، کرش کردن برنامه های نصب شده، نصب کردن نسخه بتا سیستم عامل، افزایش یا کاهش دمای دستگاه، خرابی صفحه نمایش دستگاه، مشکلات یا خرابی در قطعه هارد دستگاه، مشکلات سخت افزاری و بسیاری از دلایل دیگر اشاره کرد. در این مقاله، به بررسی دلایل سیاه شدن صفحه آیفون  می پردازیم و به صورت تخصصی راه ‌حل ‌ها و روش های رفع مشکل سیاه شدن صفحه آیفون را مورد بررسی قرار می دهیم.

سیاه شدن صفحه آیفون

بررسی دلایل سیاه شدن صفحه آیفون

1. باتری تخلیه شده یا مشکلات باتری

انرژی آیفون توسط یک باتری لیتیوم یون قابل شارژ تامین می شود که انرژی لازم برای عملکرد دستگاه را تامین می کند. با گذشت زمان و با استفاده منظم، ظرفیت باتری به تدریج کاهش می یابد و در نتیجه عمر باتری کاهش می یابد. در نهایت، باتری ممکن است قادر به تامین انرژی کافی برای آیفون نباشد که منجر به مشکلات مختلفی از جمله سیاه شدن صفحه نمایش شود. جهت بررسی بیشتر این مشکل، آیفون خود را با استفاده از کابل شارژ اصلی و آداپتور به برق وصل کنید. قبل از آن مطمئن شوید که کابل شارژ و آداپتور در شرایط خوبی هستند و به درستی کار می کنند. بگذارید حداقل 15-30 دقیقه شارژ شود و سپس سعی کنید آن را روشن کنید. اگر باتری خالی شده بود، آیفون باید به طور معمول روشن شود. اگر مراحل بالا جواب نداد، ممکن است نیاز به تعویض باتری آیفون باشد. اگر باتری آیفون شما کمتر از ۱۰٪ شارژ داشته باشد، ممکن است باعث سیاه شدن صفحه شود. باتری را شارژ کنید یا در صورت نیاز، به باتری جدید تعویض کنید. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید از طریق مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر خود را به صورت رایگان دریافت نمایید.

1. ویروسی شدن دستگاه

نصب یا بروزرسانی نرم‌ افزارها ممکن است با مشکلات همراه باشد. یک راه‌ حل ممکن این است که آیفون را دوباره راه‌ اندازی کنید. همچنین در صورتی که ایراد رفع نگشت بازنشانی به تنظیمات کارخانه یا فلش کردن سیستم عامل دستگاه می تواند مشکلات مربوط به ویروسی شدن دستگاه را رفع کند.

رفع ایراد سیاهی نمایشگر iphone

2. مشکلات نرم ‌افزاری

یکی دیگر از دلایل سیاه شدن صفحه آیفون مربوط به مشکلات نرم افزاری می شود. در صورتی که سیستم عامل دستگاه گوشی تلفن همراه اپل شما دچار مشکلات و اختلالات نرم افزاری است، جهت رفع این مشکل می توانید با بروزرسانی کردن سیستم عامل دستگاه خود ایراد پیش آمده را رفع نمایید. نکته قابل توجه در رابطه با این موضوع این است که جهت بروزرسانی کردن سیستم عامل دستگاه خود نیاز به اتصال به اینترنت پرسرعت خواهید داشت.

3. نصب نسخه بتا سیستم عامل

از دیگر دلایل بوجود آورنده مشکل سیاه شدن صفحه آیفون مربوط به نصب کردن نسخه بتا سیستم عامل های جدید است. استفاده از نسخه‌ های بتا سیستم‌ عامل برای کاربران ممکن است با مشکلات همراه باشد. از همین رو به طور کلی شرکت اپل نیز این اقدام را توصیه نمی کند. زیرا معمولا نسخه های پیش نمایش یا همان بتا در سیستم عامل ها دارای باگ ها و اختلالات بسیار زیادی هستند که با نصب کردن آن ها ممکن است گوشی تلفن همراه شما دچار آن ها شود.

خدمات تخصصی نمایندگی اپل: تعویض گلس آیفون

5. خرابی یا مشکل در هارد دستگاه

به طور کلی در صورتی که گوشی تلفن همراه اپل شما خاموش شده و روشن نمی شود یا روی لوگو گیر کرده است و یا دچار سیاهی و تاریکی صفحه نمایش شده است، ایراد می تواند مربوط به قطعه هارد دستگاه شما شود. ایرادات مربوط به هارد دستگاه های گوشی تلفن همراه نیاز به تجهیزات تخصصی دارد. از همین رو توصیه می شود که خدمات مورد نظر خود را از طریق نمایندگی های تعمیرات مجاز یا مراکز گارانتی کننده دریافت نمایید.

6. مشکلات سخت ‌افزاری

در مواردی، مشکلات سخت ‌افزاری نظیر خطاهای صفحه نمایش یا مشکلات داخلی دیگر ممکن است باعث سیاه شدن صفحه آیفون شوند. در این صورت، به تعمیرکار متخصص یا نمایندگی تعمیرات مجاز مراجعه کنید.

دلیل سیاهی نمایشگر آیفون

7. دمای افت و یا افزایش

دماهای خیلی پایین یا خیلی بالا ممکن است باعث مشکل در صفحه نمایش آیفون شود. از استفاده در شرایط دمایی حداقل یا حداکثر خودداری کنید. در صورتی که دستگاه شما خطا های دمایی را نشان می دهد آن را در یک فضای خشک و معتدل قرار دهید تا ارور پیش آمده رفع گردد.

8. آب خوردگی به دستگاه

از دیگر دلایل سیاه شدن صفحه آیفون می توان به آب خوردگی دستگاه اشاره کرد. در این رابطه جهت رفع مشکل توصیه می شود به سرعت دستگاه خود را خاموش کرده و فورا به نمایندگی تعمیرات آیفون مراجعه نمایید. مشکل آب خوردگی در دستگاه های الکترونیکی نیاز به بررسی سریع دارد زیرا در صورتی که قطرات آب در دستگاه شما باقی بمانند می توانند باعث خرابی های بیشتری شوند.

9. شناسایی برنامه های دارای باگ و مشکل نرم افزاری

یکی از دلایل احتمالی مشکل سیاه شدن صفحه نمایش آیفون، عملکرد نادرست برنامه است. همه برنامه ‌ها یکسان ساخته نمی ‌شوند و مشکلات سازگاری با نرم ‌افزار فعلی آیفون شما می‌ تواند منجر به اختلال در عملکرد صفحه نمایش شود. یک برنامه مشکل ‌ساز می ‌تواند باعث سیاه شدن صفحه ‌نمایش شما شود، همچنین اگر چیزی در حال دانلود باشد و اتصال اینترنت ضعیف باشد، این یکی از دلایل احتمالی مشکل است. برای مقابله با این، مراحل زیر را دنبال کنید و آن ها را به دقت مورد بررسی قرار دهید:

  • ابتدا برای مشاهده همه برنامه‌ های باز و در حال اجرا، انگشت خود را به بالا بکشید یا دکمه هوم را دو بار فشار دهید.
  • سپس برنامه های در حال اجرا در دستگاه خود را ببندید
  • برنامه اپ استور را باز کرده و روی گزینه Update کلیک کنید. اگر بروزرسانی‌ هایی برای برنامه وجود دارد، آن را بروزرسانی کنید.
  • در ادامه مجددا برنامه های نصب شده در دستگاه گوشی تلفن همراه اپل خود را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که برنامه های گوشی تلفن همراه شما دچار ایراد بودند، آن ها را حذف نمایید.
  • در انتها آیفون خود را ریستارت کنید.
  • هیچ داده و اطلاعاتی با این روش از بین نمی رود. با این حال، اگر مشکل سیاه شدن صفحه آیفون ادامه داشت، بهتر است از برنامه های مشابه دیگر استفاده نمایید و یا با ارتباط با پشتیبانی برنامه مورد نظر، ایراد پیش آمده را رفع نمایید.
سیاه شدن صفحه گوشی آیفون

این مقاله را از دست ندهید: دلیل شارژ نشدن آیفون چیست؟

10. مشکلات سخت‌ افزاری مربوط به صفحه نمایش

مشکلات مرتبط با صفحه نمایش می ‌توانند شامل خطوط عمودی یا افقی، لمس نشدن صفحه، یا عدم نمایش تصاویر باشند. در این رابطه نیز جهت رفع مشکل نیاز به تجهیزات تخصصی خواهید داشت که جهت رفع آن نیزا است تا به نمایندگی های تعمیرات مجاز مراجعه نمایید. اگر راه‌ حل‌ های فوق موثر نبوده و مشکلات ادامه داشته باشد، بهتر است به یک مرکز تخصصی تعمیر آیفون مراجعه کنید. قبل از هر اقدامی، مطمئن شوید که اطلاعات مهم شما بروزرسانی و پشتیبان‌ گیری شده‌ اند تا از احتمال از دست رفتن آن ‌ها جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید