جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل خاموش شدن ناگهانی آیفون چیست؟

آیفون ‌ها از جمله دستگاه‌ های پر طرفدار هستند که امکانات بسیاری را به کاربران ارائه می ‌دهند، اما گاهی اوقات ممکن است با مشکل خاموش شدن ناگهانی در دستگاه آیفون خود مواجه شوید. یکی از این مشکلات رایج در دستگاه ها مربوط به خاموش شدن ناگهانی اپل می شود. دلایل بسیار زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارند. از جمله این دلایل می توان به به پایان رسیدن شارژ باتری، خرابی باتری، برنامه های ناسازگار و بدافزار، مشکلات سخت افزاری، مشکلات نرم افزاری، گرمای زیاد یا خنکی و سرما بیش از حد و بسیاری دلایل دیگر می تواند باعث این اتفاق گردد. در این مقاله، به بررسی دلایل مختلف این مشکل می پردازیم و به صورت تخصصی راهکارها و روش های موثر برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون را مورد بررسی قرار می دهیم. 

خاموش شدن ناگهانی آیفون

دلایل مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون و روش های رفع این مشکل

1. به پایان رسیدن شارژ باتری دستگاه

به اتمام رسیدن شارژ باتری یکی از علت ‌های شایع برای خاموش شدن ناگهانی آیفون است. در این رابطه جهت بررس بیشتر، اطمینان حاصل کنید که باتری آیفون شارژ شده است. در صورت لزوم، از یک شارژر اصلی و سالم استفاده کنید.

2. برنامه‌ های ناسازگار یا وجود بد افزار

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی اپل مربوط به برنامه های ویروسی یا ناسازگار با سیستم عامل می شود. نصب برنامه ‌های ناسازگار یا نسخه ‌های خراب می‌ تواند باعث خاموش شدن آیفون شود. در رابطه با این موضوع، برنامه ‌های ناشناخته را حذف کنید و مطمئن شوید که برنامه‌ ها بروز هستند. همچنین توصیه می شود در صورت امکان یک برنامه فیلتر روی دستگاه تلفن همراه خود نصب نمایید و دستگاه خود را اسکن نمایید.

خاموشی ناگهانی گوشی اپل

3. مشکلات سخت ‌افزاری

مشکلات در قطعات سخت‌ افزاری، مانند دکمه ‌ها ، می ‌توانند باعث خاموش شدن آیفون شوند. در صورت مشاهده مشکلات سخت‌ افزاری، به یک مرکز خدمات آیفون مراجعه کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، توصیه می شود جهت کسب خدمات مورد نیاز خود به صورت رایگان به مرکز گارانتی کننده مراجعه نمایید.

پیشنهاد سایت: شارژ نشدن آیفون

4. مشکلات نرم ‌افزاری

نسخه نرم ‌افزار یا سیستم عامل دستگاه آیفون نیز می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی اپل شود. آپدیت نبودن سیستم عامل دستگاه یکی از عوامل مربوط به این موضوع است. جهت بررسی این مشکل، آخرین نسخه iOS را دانلود و نصب کنید و در صورت لزوم، از یک بازنشانی کارخانه استفاده کنید. iOS را بروز کنید. در برخی موارد نادر از خاموش شدن تصادفی آیفون، مشکل در iOS است.

می توانید آیفون خود را به صورت بی سیم یا با اتصال آیفون به لپ تاپ یا کامپیوتر خود، دستگاه را بروز کنید. توصیه می شود قبل از شروع فرآیند بروزرسانی، آیفون خود را به لپ تاپ وصل کنید. اگر آیفون شما در حین بروزرسانی سیستم عامل خاموش شود، کار کردن دوباره آن نیاز به بررسی تخصصی تری دارد. در حالت DFU، آیفون را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

  • برای انجام این کار، آیفون خود را از طریق USB به لپ تاپ متصل کنید.
  • سپس در برنامه  iTunes در ویندوز یا از طریق Finder در مک، یک نسخه پشتیبان از آیفون خود تهیه کنید.
  • پس از انجام این کار، آیفون خود را در حالت DFU Mode قرار دهید، سپس آیفون خود را از نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • پس از انجام این اقدام از طریق برنامه iTunes، اقدام به بروزرسانی دستگاه خود نمایید.
  • نکته قابل توجه در رابطه با آپدیت و بروزرسانی سیستم عامل این است که اقدام به بروزرسانی را فقط با اتصال به اینترنت پرسرعت انجام دهید.
  • همچنین در صورتی که شارژ دستگاه شما زیر 60 درصد است شارژ باتری دستگاه را افزایش داده و سپس اقدام لازم را انجام دهید.

5. خرابی باتری

یکی از عوامل اصلی خاموش شدن ناگهانی اپل مربوط به خرابی یا مشکلات مربوط به باتری می شود. سلامت باتری خود را بررسی کنید. بخش سلامت باتری همچنین به شما می گوید که آیا باتری شما در نقطه ای است که نیاز به تعویض دارد یا قطعه مورد نظر شما سالم است و مشکلی ندارد. برای مشاهده سلامت باتری گوشی خود، روی تنظیمات > باتری > سلامت باتری ضربه بزنید. به طور کلی در صورت که سلامت باتری دستگاه شما زیر 80 درصد است، ایراد پیش آمده قطعا مربوط به باتری می شود و نیاز به تعویض قطعه خواهید داشت. در صورتی که سلامت باتری بالای 80 درصد باشد، علاوه بر باتری غیر اصلی مشکلات مربوط به خرابی برد نیز می تواند موثر باشد. برای رفع این مشکل به نمایندگی های تعمیرات مجاز مراجعه نمایید و خدمات را کسب نمایید.

این مقاله را از دست ندهید: فلش کردن موبایل اپل

خاموش شدن موبایل اپل

6. آبخوردگی دستگاه

در صورتی که به دستگاه گوشی تلفن همراه اپل شما مایعات یا آب برخورد داشته است، مشکل خاموش شدن اپل شما قطعا مربوط به این موضوع است. در این رابطه ابتدا دستگاه را خاموش نمایید و در صورتی که دستگاه در شارژ است از برق جدا نمایید و برای بررسی های دقیق تر به نمایندگی تعمیرات آیفون مراجعه نمایید. قطرات آب یا مایعات می توانند روی برد دستگاه حرکت کنند و قطعات مختلفی است دستگاه گوشی تلفن همراه آیفون شما را خراب کنند. از این توصیه می شود به سرعت به مراکز مربوطه مراجعه نمایید.

7. دستگاه خود را ریستارت نمایید

آیفون خود را ریستارت کنید و مطمئن شوید که دستگاه آیفون خاموش می شود. پس از خاموش شدن، دکمه Sleep/Wake را نگه دارید تا دوباره روشن شود (هنگامی که نشان اپل را روی صفحه نمایش آیفون مشاهده کردید) دکمه را رها کنید و پس از روشن کامل دستگاه این مشکل را بررسی نمایید.

8. گرمای زیاد یا خنکی بیش از حد

مواجهه با دمای بالا یا پایین ممکن است باعث خاموش شدن آیفون شود. جهت رفع این مشکل، آیفون خود را در محیط‌ هایی دمای معقول نگه دارید و از تماس با نور مستقیم آفتاب جلوگیری کنید. با توجه به دلایل مختلف خاموش شدن ناگهانی آیفون و اجرای راهکار های ارائه شده، می‌ توانید به بهترین شکل از دستگاه خود استفاده کرده و مشکل را حل کنید. در صورتی که مشکل ادامه دارد، توصیه می‌ شود به تعمیرکار متخصص، نمایندگی تعمیرات مجاز اپل و یا مرکز گارانتی کننده مراجعه نمایید.

خاموشی آیفون

سوالات متداول در رابطه با خاموشی ناگهانی اپل

 روش های بررسی آیفونی که ناگهان خاموش شده است، چیست؟

در رابطه با این موضوع اقدام زیر را مورد بررسی قرار دهید:

  1. بررسی کنید که شارژر و سیم به درستی کار می کنند و گوشی را شارژ کرده اند.
  2. برای آسیب آب و خراب شدن باتری، تعمیرات باید توسط نمایندگی تعمیرات مجاز اپل یا مرکز گارانتی کننده انجام گردد.
  3. بازنشانی نرم افزاری می‌تواند هرگونه نقص و اشکال برنامه را برطرف کند.
چگونه از خاموش شدن ناگهانی آیفون جلوگیری کنیم؟

اول از همه، مطمئن شوید که گوشی را بیش از حد شارژ نکنید و آن را در طول شب یا ساعت ها روی شارژر بگذارید. همچنین مطمئن شوید که آب یا مایعات به درگاه شارژ یا سایر قسمت‌ های تلفن وارد نمی ‌شود که باعث شارژ نشدن یا خوردگی آن‌ ها شود. مراقبت از باتری برای جلوگیری از آسیب رساندن به آن و کاهش طول عمر آن مهم است.

اگر موبایلت سامسونگه اینو بخون 👈 تعمیر موبایل سامسونگ👉 با مشاوره رایگان شبانه روزی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید