اشتراک گذاری

علت هنگ کردن آیفون چیست؟ چگونه باید مشکل هنگ کردن آیفون را برطرف کرد؟

تمامی دستگاه‌های هوشمند از موبایل گرفته تا تبلت و … به مرور زمان چه بخواهید چه نخواهید کند می‌شوند و هنگ می‌کنند یا به اصطلاح فریز می‌شوند. فریز شدن به معنای هنگ کردن ناگهانی دستگاه است به گونه‌ای که دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد. فرقی هم نمی‌کند که موبایل شما اپل باشد یا سامسونگ و … از هر برندی هم که باشد باز هم با مشکل هنگ کردن مواجه می‌شود. البته این مسئله کاملا بدیهی است چرا که هر چقدر زمان بیشتری می‌گذرد، اپلیکیشن‌های بیشتری را دانلود و بر روی موبایل خود نصب می‌کنیم و همین مسئله موجب می‌شود که حافظه دستگاه به شیوه‌های متعددی پر شود.

این موضوع تاثیر مستقیمی بر روی سرعت دستگاه دارد و موجب هنگ کردن و کند شدن آن می‌شود. اما چگونه باید از شر مشکل هنگ کردن دستگاه هوشمند خود خلاص شویم؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوال را بگیرید ادامه این مطلب را از دست ندهید چرا که قرار است ضمن بررسی علت هنگ کردن آیفون، ترفندهای حل مشکل هنگ کردن آیفون را نیز آموزش دهیم.

علت هنگ کردن آیفون

بررسی علت هنگ کردن آیفون

پر شدن حافظه داخلی آیفون، وجود باگ در اپلیکیشن‌ها، عدم بروزرسانی سیستم عامل آیفون و … همگی علت هنگ کردن آیفون هستند. البته اگر بخواهیم به بعد سخت‌افزاری این مشکل نیز نگاهی بیاندازیم خرابی هارد، خرابی CPU و خرابی رم از مشکلات سخت‌افزاری جدی هستند که موجب هنگ کردن آیفون می‌شوند. البته اکثر این مشکلات سخت‌افزاری به دلیل وارد شدن ضربه به آیفون یا آبخوردگی آن به وجود می‌آیند. بنابراین اگر ضربه‌ای به آیفون وارد نشود یا اینکه دچار آبخوردگی نشود این مشکلات نرم‌افزاری هستند که موجب هنگ کردن این دستگاه می‌شوند.

ترفندهای حل مشکل هنگ کردن گوشی اپل

رفع مشکل هنگ کردن نرم‌افزاری آیفون

فریز شدن گوشی اپل

تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آیفون در نمایندگی رسمی اپل

فرقی نمی‌کند که آیفون شما دچار مشکل سخت‌افزاری شده باشد یا نرم‌افزاری به هر حال می‌توانید از خدمات نمایندگی رسمی اپل جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه استفاده کنید. واحد تعمیرات این مرکز دارای دو بخش شامل: تعمیرات نرم‌افزاری و تعمیرات سخت‌افزاری می‌باشد. به گونه‌ای که اگر در عیب‌یابی گوشی شما مشخص شود مشکل آن نرم‌افزاری است کارشناسان بخش تعمیرات نرم‌افزاری که در این زمینه متخصص هستند به تعمیر گوشی شما می‌پردازند. اما اگر در عیب‌ابی موبایل شما مشخص شود که مشکل آن سخت‌افزاری است تعمیرکاران بخش سخت‌افزار به تعمیرات تخصصی دستگاه شما می‌پردازند. بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکلی برای آیفون خود می‌توانید تعمیرات آن را به نمایندگی تعمیرات اپل بسپارید.

نحوه استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات آیفون

1.5/5 (2 امتیاز)