جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آیا مشکلات لنز دوربین آیفون 14 برطرف می شوند؟

آیفون 14 به عنوان جدیدترین محصول شرکت اپل با یک سری مشکلات در لنز دوربین مواجه است که همین مساله توزیع و تولید انبوه این محصولات را با مشکلات و موانعی مواجه کرده است. مشکلات لنز دوربین آیفون 14 بر اساس گفته تحلیل گر شناخته شده محصولات اپل؛ مینگ چی کو به سطوح کیفی آن مربوط می شوند. بر اساس گفته های این تحلیل گر، لنزهای تامین شده برای تولید آیفون های 14 فاقد کیفیت لازم بوده و مشکلاتی در آنها وجود دارد.

علاوه بر پایین بودن کیفیت، محدودیت در تامین میزان کافی از این لنزها برای تولید انبوه محصولات برای عرضه در پاییز امسال گزارش شده است. در نتیجه ممکن است شرکت اپل ناچار به تعویض منبع تامین کننده لنزهای دوربین خود نیز شود. انتشار چنین خبری در خصوص وجود مشکلات لنز دوربین آیفون 14 قطعا علاقه مندان به محصولات اپل را مایوس می کند. اما آیا این شرکت بزرگ و غول فناوری راه حلی برای این مشکل پیدا می کند یا خیر؟ در ادامه این مقاله از نمایندگی اپل با ما همراه باشید.

مشکلات لنز دوربین آیفون 14

مشکلات لنز دوربین آیفون 14 چه دردسرهایی را به وجود آورده است؟

مشکل اصلی لنز دوربین آیفون 14، کیفیت پایین آن است که موجب می شود برخی از لنزهای به کار رفته در آیفون های جدید، به سرعت ترک خورده و بشکنند. در نتیجه کیفیت و عملکرد دستگاه قطعا بسیار پایین و ناامید کننده خواهد شد و این چیزی نیست که شرکت با اعتبار اپل به راحتی با آن کنار بیاید. در نتیجه بروز این مشکل شرکت اپل به دنبال یک تامین کننده جدید می گردد و برای یافتن آن نیز زمان محدودی دارد.

از آن جایی که قرار بود محصولات جدید که شامل آیفون 14 نیز می شود در اواخر پاییز امسال به بازار عرضه شوند، با وجود بروز این مشکل احتمال زیاد اپل برای عرضه به موقع محصولات خود به دردسر می افتد و با چالش مواجه می شود. این در حالی است که انتظارها بر این بود که فروش آیفون 14 به نسبت آیفون 13 بسیار بیشتر باشد و این محصول جدید اپل بتواند فروش بیشتر بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص دهد. اما وجود چنین مشکلی در عرضه محصول کمی تحقق این انتظار و برآورد را با تردید مواجه می کند.

آیا مشکل تامین لنز، عرضه آیفون 14 را به تاخیر می اندازد؟

شاید هنوز برای پاسخ دادن به این سوال زود باشد و نتوان دقیقا گفت که عرضه این محصول در زمان مقرر چه سرنوشت و شرایطی را خواهد داشت. با این حال بر اساس گفته های آقای کو تحلیل گر محصولات اپل، به نظر نمی رسد یافتن تامین کننده جدید و رفع سریع مشکلات لنز دوربین آیفون 14 در خط تولید این محصولات وقفه ای را به وجود آورد و احتمال بسیار زیاد عرضه این محصولات مطابق برنامه قبلی شرکت اپل انجام خواهد شد.

در نتیجه این امید وجود دارد که تا دو ماه دیگر که زمان رونمایی از آیفون 14 است، این مشکل به وجود آمده در تامین لنزهای با کیفیت دوربین این محصولات برطرف شود و اپل بتواند مطابق برنامه محصولات خود را به بازار عرضه کند. در حال حاضر کمپانی اپل بخش عمده ای از سفارشات لنز دوربین های آیفون 14 خود را به جای شرکت Genius به شرکت Largan که یک شرکت تایوانی شناخته شده در تولید لنز است انتقال داده تا به این ترتیب بتواند مانع تاخیر احتمالی در تولید محصولات جدید خود شده و این گوشی ها در زمان مقرر تولید و عرضه شوند.

چطور اپل می تواند مشکلات لنز دوربین iphone 14 را حل کند؟

یکی از این راه حل ها که شامل همان تغییر تامین کننده لنزهای دوربین می شود و اپل با انتقال سفارش از شرکت قبلی به شرکت Largan در حال اجرا شدن است و به احتمال زیاد همین رویکرد می تواند تا حدود زیادی مانع دردسرساز شدن مشکلات لنز دوربین آیفون 14 شود. علاوه بر این قرار است شرکت Genius نیز در این مدت زمان باقی مانند بتواند مشکلات پوشش و ترک موجود در برخی از لنزها را برطرف کند تا به این ترتیب بخشی از سفارشات نیز توسط همین شرکت تامین شود.

راه حل احتمالی دیگری که شاید اپل آن را در پیش بگیرد، عرضه تعداد محدودتری از گوشی های آیفون 14 است. در نتیجه شاید اپل در ابتدا تعداد محدودتری از این محصول را به بازار عرضه کند تا با تامین کامل قطعات از جمله لنزهای دوربین آیفون 14 مشکلات به وجود آمده در تولید را برطرف نماید. در کل اپل با گسترش لیست تامین کننده قطعات خود یک جایگزین را برای بروز چنین مشکلاتی در نظر گرفته تا به این ترتیب مانع بروز تاخیرهای جدی و زیاد در عرضه و تولید محصولات خود شود.

آیا آیفون 14 مشکلات دیگری نیز دارد؟

سوال بعدی این است که آیا تنها ایراد به وجود آمده در این سری از محصولات اپل محدود به مشکلات لنز آیفون 14 می شود یا سایر قطعات و بخش ها نیز در این دستگاه ها با مشکلاتی مواجه است؟ در حال حاضر به نظر نمی رسد مشکل دیگری در تولید و عرضه این محصولات وجود داشته باشد و این سری قرار است در چهار مدل با بهترین کیفیت به بازار عرضه شود. نکته قابل توجه این سری محصولات اپل نیز تغییرات چشمگیر اعمال شده در لنزهای دوربین است که با بهبود قابلیت فوکوس خودکار و عملکرد در نور کم، دوربین های آیفون 14 قرار است بهترین این شرکت تا کنون باشند.

در این سری، در مدل های معمولی رم از 4 گیگابایت به 6 گیگابایت ارتقا یافته و سخت افزار نیز همان اساس سخت افزار آیفون های 13 است. در نتیجه به نظر می رسد که این مدل کارایی و قابلیت های بالایی دارد و با رفع شدن همین مشکل جزئی به وجود آمده در لنز دوربین می توان موفق بودن آیفون 14 در بازار گوشی های هوشمند را تا درصد بالایی پیش بینی کرد. به هر حال برای این که جزئیات کامل تری از این مدل و مشکلات احتمالی دیگر آن را شناسایی کرد باید تا زمان رونمایی و عرضه و استفاده از این محصولات منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید