جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نصب نشدن برنامه روی آیفون؛ دلایل و راهکارها

نصب نشدن برنامه روی آیفون، معمولا ناشی از مشکلات نرم افزاری است. در این شرایط نمی توان اپلیکیشن های مختلف را دانلود کرده و در گوشی نصب کرد. اما خوشبختانه نصب نشدن برنامه در گوشی اپل، دلایل مشخصی داشته و با اقدامات ساده ای می توان این مسئله را حل کرد. 

در ادامه ضمن بررسی دلایل نصب نشدن برنامه روی گوشی اپل، راهکارهای حل این مشکل را نیز به شما معرفی می کنیم. چنانچه موفق به حل ایراد نشدید، می توانید برای دریافت راهنمایی تخصصی و مشاوره رایگان با نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. کارشناسان تعمیر آیفون، نکات مورد نیاز را به شما توضیح داده و در صورت نیاز، درخواست تعمیر موبایل را ثبت می کنند تا تخصصی ترین خدمات را دریافت کنید.

نصب نشدن برنامه روی آیفون؛ دلایل و راهکارها

دلایل نصب نشدن برنامه روی آیفون

عوامل مختلفی وجود دارند که مانع از نصب شدن برنامه ها در گوشی های هوشمند می شوند. به عنوان مثال اگر اینترنت مختل شده و یا کند باشد، ممکن است اپ ها نصب نشوند. همچنین اگر برنامه مورد نظر با سیستم عامل سازگاری نداشته باشد، روی گوشی نصب نمی شود. 

گاهی خطای اپل آیدی موجب نصب نشدن برنامه در گوشی apple است. فعال بودن آنتی ویروس یا ویروسی شدن گوشی هم می تواند موجب نصب نشدن برنامه روی آیفون شود. در نهایت اگر فضای ذخیره سازی گوشی پر شده باشد، جایی برای نصب برنامه جدید نیست و آیفون اجازه نصب اپلیکیشن ها را نمی دهد.

راهکارهای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اپل

چک کردن اینترنت

برای حل مشکل نصب نشدن برنامه روی آیفون، پیش از هر کاری اینترنت را چک کرده و در صورت نیاز، مشکلات آن را برطرف کنید. به عنوان مثال وای فای را قطع کرده و مجددا وصل کنید؛ مودم را خاموش و روشن کنید و یا برای بررسی دقیق تر شبکه، با اپراتور تماس بگیرید.

آپدیت سیستم عامل

اگر سیستم عامل گوشی شما قدیمی باشد و آن را آپدیت نکرده باشید، ممکن است برنامه های جدید در آن نصب نشوند. بنابراین در صورت نصب نشدن اپ ها در گوشی اپل، iOS را به آخرین نسخه عرضه شده آپدیت کنید.

شاید خواندن این مطلب برای شما مفید باشد : در صورت فراموش کردن پسورد آیفون چه کنیم؟

رفع خطای اپل آی دی

برای نصب هر برنامه ای در گوشی های اپل، باید از اپل آیدی استفاده کنید. در صورتی که مشخصات اکانت خود را اشتباه وارد کنید، خطای اپل آیدی صادر شده و شاهد نصب نشدن برنامه روی آیفون خواهید بود. در این صورت با رفع خطای اپل آیدی، مشکل برطرف می شود و می توانید اپ های مورد نظرتان را به راحتی نصب کنید.

غیر فعال کردن آنتی ویروس

یکی از اقداماتی که به رفع مشکل نصب نشدن برنامه در آیفون کمک می کند، غیرفعال کردن آنتی ویروس است. بعضی از آنتی ویروس ها به دلیل سکیوریتی بالا، اجازه نصب هر برنامه ای را در گوشی نمی دهند. پس بد نیست که یک بار آنتی ویروس را غیرفعال کرده و سعی کنید برنامه را نصب کنید.

خالی کردن فضای حافظه گوشی

راهکار دیگر برای حل مشکل نصب نشدن برنامه روی آیفون، خالی کردن حافظه گوشی است. بهتر است اپ ها و دیتاهایی غیر ضروری را پاک کنید تا فضای کافی برای نصب برنامه های جدید وجود داشته باشد.

ریست فکتوری گوشی

در نهایت اگر تمام روش های ذکر شده را اجرا کردید و موفق به رفع مشکل نصب نشدن برنامه روی آیفون نشدید، بهتر است گوشی را ریست فکتوری کنید. با این کار تمامی اطلاعات موبایل پاک شده و تنظیمات به حالت کارخانه باز می گردند. اما در عوض، مشکل حل شده و پس از آن می توانید هر اپ یا برنامه ای را به راحتی در گوشی نصب کنید.