جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

Extract کردن فایل XIP در مک او اس

برخی از کاربران کامپیوترهای دسکتاپ به ویژه کاربران مبتدی دردسر زیادی بابت اکسترکت کردن فایلها متحمل می‌شوند. منظور از اکسترکت کردن فایل‌های فشرده این است که فایل های فشرده پس از دانلود، از حالت فشرده خارج شوند تا امکان دسترسی به فایل های اصلی فراهم شود. معمولا برای اکسترکت کردن فایل ها نیاز به استفاده از برنامه‌ها و نرم افزار خاصی است.

برای مثال در صورت ZIP بودن فایل نیاز است تا این فایل توسط نرم افزاری چون WinRAR از حالت فشرده خارج شود. در این میان XIP یکی از فرمت‌های عجیب فشرده سازی محتوای دیجیتال است که معمولاً کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساز و کار فشرده سازی XIP تقریباً شبیه به ZIP است و کاربران باید برای استخراج محتوای قرار داده شده در آن شیوه‌های منحصر به فرد و ویژه‌ای را مورد استفاده قرار دهد.

Extract کردن فایل XIPدر مک او اس معمولاً از طریق فایندر و روش‌های معمول امکان‌پذیر است اما مشکل آنجاست که تمامی کاربران امکان اکسترکت کردن این فایل از طریق روش‌های ذکر شده را ندارند.

Extract کردن فایل XIP در مک او اس

روش Extract کردن فایل XIPدر مک او اس

همانگونه که گفته شد بسیاری از کاربران امکان Extract کردن فایل XIPدر مک او اس را از طریق فایندر و روش‌های معمول ندارند. این گروه از کاربران ناچار می‌گردند برای اکسترکت کردن فایل های XIP و استخراج فایل‌های فشرده در این فایل از روش‌های دیگری که عمدتاً پیچیده هم بنظر می‌آیند استفاده کنند. استخراج فایل‌های XIP معمولاً نیاز به وارد کردن دستور متنی در ترمینال دارد و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را استخراج کرد.

اگر چه از سوی طراحان و فعالان این حوزه اپلیکیشن‌ها و ابزارهای مفیدی نظیر Archive Utility نیز عرضه شده‌اند که خارج‌سازی فایلهای فشرده از فایل های XIP را ساده ساخته‌اند اما برخی از کاربران به هر دلیل ممکن است استفاده از این ابزار را نداشته باشند. این گروه از کاربران می‌توانند در صورت عدم دسترسی به این نرم افزارهای جانبی، از روش پیش‌فرض در سیستم عامل مک استفاده کنند.

استفاده از این روش نیاز به اپلیکیشن و ابزار جانبی خاصی ندارد و به راحتی قابل اجرا است. به راحتی می‌توانند فایل‌های فشرده شده را استخراج کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا از این ابزارها برای استخراج فایل‌های فشرده XIP استفاده کنید.

آموزش Extract کردن فایل XIPدر مک او اس

همانگونه که گفته شد استخراج فایل‌های XIP معمولاً نیاز به وارد کردن دستور متنی در ترمینال دارد و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را استخراج کرد. روش انجام این کار نیاز به استفاده از ترمینال دارد و باید یک دستور متنی ساده در ترمینال و در دایرکتوری فایل مشخص شده وارد شود. در صورت نیاز به Extract کردن فایل XIPدر مک او اس کافی است تا مراحل درج شده در بخش زیر به صورت مرحله به مرحله و گام به گام دنبال شود.

1.در مرحله نخست از Extractکردن فایل XIPدر مک او اس، می‌بایست ترمینال را از زیر شاخه /Applications/Utilities باز کنید.

2. در مرحله دوم می‌بایست با دستور cd به دایرکتوری مورد نظر خود بروید. برای مثال برای مراجعه به دایرکتوری دانلودها دستور cd Downloads را وارد نمایید.

3. در مرحله سوم می‌بایست دستور درج شده در بخش زیر را وارد نمایید. در این دستور فرض بر آن است که نام فایل مورد نظرfile.xip است. شما به جای این عبارت می‌بایست نام فایل خود را وارد نمایید.

xip -x file.xip

4. با انجام مرحله فوق کار Extract کردن فایل XIPدر مک او اس به پایان می‌رسد و شما می‌توانید به فایل های اصلی دسترسی پیدا کنید. روش فوق به شما کمک می‌کند تا فایل های فشرده پس از دانلود را از حالت فشرده خارج کنید تا امکان دسترسی به فایل های اصلی فراهم شود.

نمایندگی مک بوک اپل

نمایندگی مک بوک اپل ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس های مرتبط با فروش و تعمیر مک بوک های اپل به متقاضیان است. متقاضیان این دو سرویس یعنی فروش و تعمیر MacBook می‌توانند با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه، خدمات مورد نیاز خویش را دریافت نمایند. (فروشگاه مرکزی اپل ارائه دهنده سرویس های مرتبط با فروش مک بوک و مرکز تخصصی تعمیرات اپل ارائه دهنده سرویس های مرتبط با تعمیر و بهسازی این دستگاه است).

شایان ذکر است کمپانی اپل در ایران، نمایندگی رسمی ندارد، و هیچ یک از شرکت های فعال و مرتبط با این برند، نمی توانند مدعی این موضوع باشند. نمایندگی مک بوک نیز نمایندگی رسمی اپل نیست و تنها ارائه دهنده سرویس های تخصصی مرتبط با محصولات این برند به متقاضیان است.