جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی

اپل واچ در بازار طرفداران بسیار زیادی دارد. اما یکی از محدودیت های کاربران علاقه مند به این محصول محدودیت های محصولات اپل است. در بسیاری از مواقع کاربران به صورت همزمان از گوشی و ساعت هوشمند اپل استفاده نمی کنند. در نتیجه سوال بسیاری این است که در صورت استفاده از گوشی های اندرویدی، آیا امکان اتصال اپل واچ به گوشی های اندروید وجود دارد یا خیر؟ خوشبختانه می توان با وصل کردن اپل واچ به گوشی های اندروید در تمامی برندها و مدل ها، از مزیت های مختلفی بهره مند شد.

البته قطعا نمی توان از تمامی ویژگی های اپل واچ روی گوشی اندرویدی استفاده کرد و در این خصوص محدودیت هایی وجود دارد. به هر حال اگر جزو کاربرانی هستید که به هر صورتی می خواهید از اپل واچ ها به صورت جفت شده با گوشی اندرویدی بهره ببرید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی را بررسی کنیم.

آموزش اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی

مراحل اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی

برای این که بتوان یک ساعت هوشمند اپل را به یک گوشی اندرویدی متصل کرد، در قدم اول باید این ساعت هوشمند به یک گوشی آیفون وصل شده باشد. در واقع در ابتدا لازم است اپل واچ با گوشی آیفون همگام سازی شود. برای این منظور می توانید از آموزش سینک کردن اپل واچ با آیفون کمک بگیرید. بعد از این که اپل واچ به گوشی اندرویدی متصل شد باید گوشی را خاموش کرد یا آن را روی حالت پرواز قرار داد.

در مرحله بعدی سیم کارتی که روی گوشی آیفون بود را خارج کرده و آن را روی گوشی اندرویدی مد نظر قرار دهید. دقت کنید که برای اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی باید حتما هم گوشی آیفون و هم اندرویدی مورد نظر در حالت UNLOCK قرار داشته باشد. حال اپل واچ را روشن کرده و منتظر بمانید تا پیغام Disconnected notification روی صفحه ناپدید شود. به این ترتیب به همین راحتی کار وصل کردن اپل واچ به گوشی های اندرویدی به اتمام می رسد و می توان از آن برای دریافت تماس ها استفاده کرد.

مراحل اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی

آیا امکان اتصال مستقیم اپل واچ به گوشی اندرویدی وجود دارد؟

روش قبلی برای اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی یک روش اتصال غیر مستقیم بود و برای استفاده از آن حتما باید ابتدا به یک گوشی آیفون دسترسی داشت. در نتیجه اگر کاربری به گوشی آیفون دسترسی نداشته باشد قطعا نمی تواند از این طریق اپل واچ را به گوشی اندرویدی وصل کند.

اما در خصوص اتصال مستقیم اپل واچ به گوشی های اندرویدی باید گفت که در حال حاضر این امکان وجود ندارد و کاربران گوشی های اندرویدی نمی توانند در صورت خرید اپل واچ آن را مستقیما به گوشی خود وصل کنند.

مزایای وصل کردن اپل واچ به موبایل اندرویدی

همان طور که گفته شد با اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی نمی توان از تمامی قابلیت های اپل واچ استفاده کرد و ویژگی های کامل این ساعت هوشمند تنها در گوشی های آیفون قابل دسترس است. با اتصال این ساعت های هوشمند به گوشی های اندرویدی یک سری از قابلیت های اپل واچ غیر فعال می شود و برخی نیز قابل استفاده هستند.

از جمله قابلیت های قابل استفاده در اپل واچ در صورت اتصال به گوشی اندرویدی می توان به تنظیم ساعت، امکان تنظیم زنگ و تایمر، امکان استفاده از برنامه Activity، امکان استفاده از قابلیت Workout به منظور نشان دادن فعالیت های ورزشی، دسترسی به حساب Apple pay و در نهایت دسترسی به مدیاهایی که از قبل در گوشی آیفون سینک شده با اپل واچ وجود داشته اند.

مهم ترین ویژگی های غیر قابل استفاده در اپل واچ

یک سری از قابلیت ها در اپل واچ بسیار کلیدی و کاربردی بوده که با اتصال آن به گوشی های اندرویدی دیگر نمی توان از آنها استفاده کرد. در مهم ترین مورد با اتصال اپل واچ به گوشی های اندرویدی دیگر نمی توان با استفاده از این ساعت هوشمند هیچ پیامی را ارسال یا دریافت کرد.

از طرفی نیز پیام رسان iMessage در گوشی های اندرویدی اجرا نمی شود و نمی توان از این قابلیت نیز استفاده کرد. در نهایت نیز با وصل کردن اپل واچ به گوشی های اندرویدی دیگر دستیار صوتی سیری فعال نیست و نمی توان از آن استفاده کرد. این موارد موجب می شود که اتصال اپل واچ به گوشی اندرویدی زیر سوال برود و این سوال پیش بیاید که آیا خرید یک اپل واچ و استفاده از آن با یک گوشی اندرویدی کار درستی است یا خیر؟