جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

اتصال مک بوک به تلویزیون

مک بوک دارای سیستم رایانه ای منحصر به فرد و پیشرفته ای است که قابلیت های فراوانی را عرضه می دارد. اما از طرفی این لپ تاپ ها مانند سایر لپ تاپ های موجود در بازار دارای نمایشگر نسبتا کوچکی هستند که ممکن است نمایش فیلم های مختلف را برای جمع های دوستانه مشکل سازد. هم گام با پیشرفت تلویزیون های هوشمند امکان انتقال تصاویر برای لپ تاپ های مختلف از جمله مک بوک مهیا شده است.

شاید به نظر برسد که اتصال مک بوک به تلویزیون فرآیند پیچیده ای است، ولی در حقیقت می توان با چند کلیک به سادگی این اتصال را شکل داد. در اینجا قصد داریم شما را با نحوه ی اتصال مک بوک به تلویزیون آشنا سازیم. با مراجعه به مقاله ی اپ استور در مک بوک اپل نیز می توانید بر قابلیت های نرم افزاری مک بوک بیافزاید.

اتصال مک بوک به تلویزیون

نحوه ی اتصال مک بوک به تلویزیون

اتصال مک بوک به تلویزیون را می توان براساس دو راهکار کلی پدید آورد. از نظر فنی و نوع کارکرد قابلیت های مختلف، لپ تاپ های اپل چندان متفاوت از لپ تاپ های معمولی نیستند. بنابراین روش های  اتصال به تلویزیون این دستگاه نیز مانند سایر لپ تاپ ها به دو گروه بزرگ سیمی و بی سیم تقسیم می شود. در این راستا متداول ترین روش استفاده از اتصالات مرتبط با HDMI است که همواره پاسخگو بوده و به سرعت تصویر مک بوک را به تلویزیون انتقال می دهد. در ادامه به شرح این روش می پردازیم.

اتصال مک بوک به تلویزیون از طریق HDMI

برای برقراری اتصال مک بوک به تلویزیون از طریق کابل HDMI کافیست یک سر کابل را به لپ تاپ و سر دیگر آن را تلویزیون متصل کنید. دقت کنید که از کدام پورت HDMI تلویزیون استفاده می نمایید. در این میان 3 پورت وجود دارد:  HDMI 1 , HDMI 2 , HDMI ARC

اگر بنابر هر دلیلی پورت HDMI را برای کار دیگری نیاز داشتید، می توانید از پورت تاندربولت نیز استفاده کنید. برای این منظور مستلزم تهیه ی تبدیل تاندربولت به HDMI می باشید. حتی می توان از VGA هم استفاده کرد. برای استفاده از VGA باید از کابل AUX بهره ببرید. یک سر کابل AUX را به جک هدفون مک بوک پرو یا ایر بزنید و سر دیگرش را به پورت صدای تلویزیون متصل کنید. همان طور که می دانید مک بوک در سه نوع مختلف عرضه می شود. در این میان مک بوک 2015 پورت HDMI و Display port و نیز تاندربولت ندارد. این سیستم تنها دارای دو پورت USB Type-C و جک هدفون 3.5 میلی متری است. درچنین حالتی برای برقراری اتصال مک بوک به تلویزیون باید از یک تبدیل USB-C به HDMI استفاده نمایید.

تنظیم رزولوشن مک بوک به هنگام اتصال به تلویزیون

اگر به هنگام برقراری اتصال مک بوک به تلویزیون، تصویر به طور کامل در تی وی باز نگردید و در دو طرف خود دارای نوار مشکی رنگی بود، باید رزولوشن مک بوک را روی تلویزیون قرار دهید. برای انجام این کار در قسمت تنظیمات مک بوک وارد گزینه ی Display شوید، سپس گزینه ی Optimize for را روی مدل تلویزیون قرار دهید. حال تصویر به طور کامل در تلویزیون قابل نمایش است. می توانید رزولوشن را از گزینه ی Scaled نیز انتخاب کنید. اگر این گزینه را فعال نمایید، قادر به گزینش  رزولوشن های مختلفی چون 1080p خواهید بود. در صورتی که تمامی مراحل ذکر شده در بخش های گوناگون این مقاله را انجام دادید و مک بوک به تلویزیون مورد نظر متصل نشد؛ در داخل تنظیمات نمایشگر گزینه ی Arrangement را باز کرده و سپس Mirror Displays را فعال نمایید.

نمایندگی تعمیر مک بوک

مک بوک های اپل دستگاه های منحصر به فرد پیشرفته ای می باشند که  قابلیت های فراوانی را عرضه می دارند. این قابلیت های فراوان مصون از خرابی نبوده و ممکن است در اثر عوامل مخربی چون حمله ی ویروس بد افزارها و یا اصابت ضربه از کارکرد اصلی خود دور بمانند. در این راستا نمایندگی تعمیر مک بوک در کنار دارندگان لپ تاپ های اپل بوده و کلیه ی ایرادات این تجهیزات را در بالاترین سطح کیفی ممکن مرتفع می سازد. خدمات تخصصی این مجموعه دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و شامل تمامی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری احتمالی در مک بوک ها می گردد.