جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت قطع شدن وای فای در مک بوک چیست؟

قطع شدن وای فای در مک بوک ، به معنی قطع ارتباط با وب و لنگ ماندن بسیاری از عملکردها و پردازش های سیستم است. بنابراین باید هرچه زودتر راهکاری برای قطع شدن اینترنت مک بوک خود پیدا کنید. اما چه راهکاری؟! چطور باید این مشکل را حل کرد؟

پیش از هر کاری باید دلایل قطع وای فای در مک بوک را بشناسید تا مطابق آنها اقداماتی را برای حل کردن مشکل انجام دهید. در این مقاله با شما همراه هستیم تا دلایل قطع شدن وای فای در لپ تاپ اپل را بررسی کرده و راهکارهای آن را نیز به شما ارائه دهیم. اگر با این مشکل مواجه شده و نیاز به کمک تخصصی تر داشتید، همکاران ما در واحد تخصصی تعمیر لپ تاپ اپل مرکز سخت افزار ایران، خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

قطع شدن وای فای در مک بوک

دلایل قطع شدن وای فای در مک بوک

قطع شدن اینترنت وای فای در لپ تاپ های اپل، بسیار شبیه به دلایل بروز این اتفاق در سیستم های ویندوزی هستند. در وهله اول ممکن است ایراد از مودم باشد و به این دلیل، اینترنت لپ تاپ قطع شود. حتی ممکن است تنظیمات مودم در سیستم بهم ریخته باشد و یا قطعات سخت افزاری مودم آسیب دیده باشند.

بحث قطعی شبکه هم مسئله دیگری است که باید از طریق اپراتور مورد استفاده خود از آن مطمئن شوید. همچنین ممکن است قطع شدن وای فای در مک بوک به تنظیمات لپ تاپ و یا بروز نبودن نسخه سیستم عامل مربوط باشد. همچنین ممکن است اتصالاتی همچون  دانگل ها و … که به لپ تاپ وصل کرده اید، باعث ایجاد قطعی هایی در اینترنت شوند. وجود سیگنال هایی مثل سیگنال آنتن تلویزیون و … هم مشکلاتی را در اینترنت مک بوک ایجاد می کند.

چگونه مشکل قطع شدن اینترنت در مک بوک را حل کنیم؟

 اجرای ابزار WIRELESS DIAGNOSTICS

یکی از روش های موثر و کاربردی برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت مک بوک، اجرای ابزار WIRELESS DIAGNOSTICS است که در نسخه های جدید مک تعبیه شده است. این ابزار به کاربر در عیب یابی سیستم و به ویژه شبکه بی سیم کمک می کند. کلید «Option» را فشار دهید و روی آیکون Wi-Fi در گوشه بالا سمت راست صفحه کلید کنید.

حالا، گزینه «Open Wireless Diagnostics»  را انتخاب کنید. ممکن است سیستم از شما رمز عبور وای فای را بخواهد؛ در این صورت آن را وارد کرده و صبر کنید تا عملیات عیب یابی شبکه لپ تاپ اپل به پایان برسد. در پایان برای پیدا کردن دلیل قطع شدن وای فای در مک بوک، کلید آبی رنگ «i» را بزنید تا توضیحات بیشتری در مورد منشأ مشکل نمایش داده شود.

 اجرای ابزار WIRELESS DIAGNOSTICS
بیشتر بخوانید: اتصال خودکار به وای فای در آیفون

بررسی و اصلاح تنظیمات مودم

گفتیم که گاهی قطع شدن وای فای لپ تاپ apple به تنظیمات مودم مربوط است. پس بد نیست که تنظیمات آن را بررسی کرده و در صورت نیاز، موارد مختلف آن را اصلاح نمایید. حتی می توانید برای اطمینان بیشتر، مودم را به طور کامل ریستارت کنید. اگر لازم بود، بد نیست که فریمور مودم را نیز بروز رسانی کنید تا مشکل به صورت ریشه ای حل شود.

بروز رسانی سیستم عامل برای رفع مشکل قطع شدن وای فای در مک بوک 

گاهی هم با آپدیت کردن مک و تمامی نرم افزارها، می توانید مشکل قطع شدن وای فای در مک بوک را حل کنید. با این کار، مشکلات و ناهماهنگی های سیستم عامل برطرف شده و احتمالا اینترنت وای فای هم وصل می شود.

بررسی تنظیمات وای فای

وارد بخش «System Preferences in your Dock» شده و روی گزینه «Network» کلیک کنید. به این ترتیب می توانید ضمن بررسی و اصلاح تنظیمات وای فای، شبکه قبلی را حذف کرده و مجددا اینترنت را در سیستم خود تعریف نمایید.

بیشتر بخوانید: دلایل هنگ کردن مک بوک اپ و راه حل آن

تنظیمات TCP/IP

اگر مشکل قطع شدن وای فای در مک بوک با روش های ذکر شده برطرف نشد، اپلیکیشن «Network Utility» را باز کنید تا تمام اطلاعات مربوط به شبکه مورد استفاده شما نمایش داده شوند. شما می ‌توانید از بخش «Info» نگاهی به تنظیمات روتر و وای ‌فای بیندازید و اگر ارسال/دریافت اطلاعات مشکل دارد، مشکل این بخش را حل کنید. برگه TCP/IP  هم به شما کمک می کند که مسئله را سریع تر حل کنید.

قطع کردن دستگاه های جانبی

بد نیست هنگام قطع شدن وای فای در مک بوک، سری هم به تجهیزات جانبی و دستگاه های متصل به لپ تاپ اپل بزنید. مدل‌های جدیدتر مک‌بوک با درگاه USB-C و Type-C بعضا چنین ایرادی دارند که با اتصال دستگاه ها و تجهیزات جانبی، بخش های مختلف آنها از جمله اینترنت و شبکه دچار مشکل می شوند. تجهیزات جانبی را جدا کرده و مجددا اتصال اینترنت را امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد، یعنی یک ایراد جدی تر وجود دارد و بهتر است برای عیب یابی دقیق و اصولی از تکنسین های تعمیر مک بوک در نمایندگی apple کمک بگیرید.