جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

قابلیت Raise to Wake آیفون چیست و چگونه آن را غیر فعال کنیم؟

قابلیت Raise to Wake آیفون به کاربر کمک می کند تا با گرفتن گوشی جلوی صورتش، نمایشگر آن را روشن کند. با این حال بسیاری از کاربران iOS، علاقه ای به این آپشن نداشته و می خواهند آن را غیر فعال کنند. در ادامه ضمن بررسی ماهیت این قابلیت نحوه غیر فعال کردن آن را نیز به شما آموزش می دهیم. 

اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتر نیاز داشتید، تیم تعمیرات موبایل نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران، راهنمایی ها و اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

معرفی قابلیت Raise to Wake آیفون و کاربرد آن

قابلیت Raise to Wake در گوشی های اپل، امکان استفاده هرچه بهتر از آیفون را برای کاربر فراهم می کند. کافی است این قابلیت را فعال کرده و گوشی را جلوی صورتتان بگیرید؛ به این ترتیب، صفحه نمایش آیفون روشن می شود. 

اپل واچ هم همین قابلیت را دارد و وقتی آن روی مقابل چهره خود می گیرید، نمایشگر آن روشن می شود. اما کاربرد  آن در آیفون چیست؟ تصور کنید یک اعلان جدید در گوشی خود دارید و به هر دلیلی، نمی توانید قفل صفحه را باز کرده یا تماس فیزیکی با گوشی داشته باشید. در این شرایط کافی است نمایشگر موبایل را جلوی صورتتان بگیرید تا نوتیفیکیشن های لاک اسکرین را به راحتی ببینید.

با مطالعه ترفندهای موبایل اپل، می توانید از قابلیت های جالب دیگر آن آگاه شده و از آن ها استفاده کنید.

این قابلیت آیفون در کدام مدل های آیفون قابل استفاده است؟

این قابلیت توسط بیشتر مدل ها پشتیبانی می شود. آیفون 10، آیفون 8، آیفون 8 پلاس، آیفون 7، آیفون 7 پلاس، آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس و آیفون SE به این قابلیت مجهز بوده و این آپشن به صورت پیش فرض در آن ها فعال است.

غیر فعال کردن Raise to Wake  در آیفون

اگر به هر دلیلی می خواهید قابلیت Raise to Wake آیفون را غیر فعال کنید، باید مراحل زیر را به ترتیب اجرا نمایید:

  • وارد بخش تنظیمات یا Settings آیفون شوید.
  • گزینه Display & Brightness را انتخاب کنید.
  • اسلایدر سبز رنگ کنار گزینه Raise to Wake را لمس کنید تا دستور غیر فعال سازی آن صادر شود.

برای آشنایی با انواع روش های قفل کردن برنامه ها، مقاله «ترفندهای پسورد گذاشتن روی برنامه آیفون» را بخوانید.