جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل سفید شدن صفحه نمایش مک بوک چیست؟

یکی از ایرادات و مشکلات سخت افزاری رایج در دستگاه های اپل مربوط به سفید شدن صفحه نمایش مک بوک است. این مشکل ممکن است از عوامل مختلفی ناشی شود. در این مقاله، به دلایل احتمالی سفید شدن تصویر لپ تاپ اپل می پردازیم و راه حل ها و راهکارهای رفع این مشکل را بصورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

سفید شدن صفحه نمایش مک بوک

دلایل سفید شدن تصویر مک بوک

دلایل متفاوتی هستند که می توانند باعث سفید شدن تصویر مک بوک شوند. از جمله این دلایل می توان به تنظیمات صفحه نمایش ، کارت گرافیک ، اتصالات و خرابی کابل ، مشکلات سخت افزاری اشاره نمود. در ادامه به بررسی این دلایل می پردازیم.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل کم نور شدن مک بوک چیست؟

1. تنظیمات صفحه نمایش

رایج ترین علت سفید شدن مانیتور مک بوک مربوط تنظیمات نمایش مک بوک شما میشود. ممکن است تنظیمات نور یا کنتراست به نحوی تنظیم شده باشد که باعث سفید شدن غیرمنتظره صفحه نمایش شود.

2. کارت گرافیک

مشکلات درایورهای کارت گرافیک لپ تاپ اپل نیز میتواند باعث سفید شدن صفحه نمایش گردد. اطمینان حاصل کنید که درایورهای کارت گرافیک مک بوک شما نصب و بروز باشند.

3. اتصال کابل

اگر تصویر مک بوک خود را از طریق یک مانیتور دریافت می کنید، اتصال کابل ممکن است خراب یا درست انجام نشده باشد. این مسئله نیز می تواند باعث سفید شدن صفحه نمایش لپ تاپ اپل گردد.

4. مشکلات سخت افزاری

خرابی های سخت افزاری نیز یکی از دلایل احتمالی این مشکل است. این مشکلات ممکن است شامل خرابی در ماژول صفحه نمایش، کابل LVDS یا دیگر قطعات باشد.

سفیدی تصویر مک بوک

رفع مشکل سفید شدن صفحه نمایش مک بوک

راه حل ها و رویکردهای مختلفی جهت رفع مشکل سفید شدن صفحه نمایش مک بوک وجود دارند. از جمله این روش ها میتوان به رفع مشکل از طریق تنظیمات نمایشگر ، بررسی شرایط اتصال کابل ، بررسی کارت گرافیک ، بازنگری سخت افزار و تعویض نمایشگر اشاره نمود.

تست مک بوک  با سیستم دیگر

اگر امکان دارد، مک بوک خود را به یک صفحه نمایش دیگر متصل کنید یا آن را به یک سیستم دیگر وصل کنید. این کار به شما کمک میکند تا بفهمید مشکل از مک بوک شماست یا صفحه نمایش دستگاه شما چادر مشکل است.

تعویض نمایشگر مک بوک

در صورتی که هیچ یک از راهکار ها و روش های بررسی برای رفع این مشکل به نتیجه نرسید ، ایراد پیش آمده قطعا سخت افزاری بوده و نیاز به تعویض قطعه برای رفع این ایراد وجود دارد.تعویض نمایشگر ممکن است آخرین راه حل باشد و توصیه میشود جهت این اقدام به مراکز تعمیرات تخصصی مراجعه نمایید.

تعمیر سفید شدن صفحه نمایش مک بوک در نمایندگی

این راه حل ها به شما کمک میکنند تا مشکل سفید شدن صفحه نمایش مک بوک خود را شناسایی و برطرف کنید. به یاد داشته باشید که اگر مشکل ادامه دارد، بهتر است به خدمات پشتیبانی تعمیر مک بوک مراجعه کنید. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید از طریق مرکز گارانتی کننده پیگیری های لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید