جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آیفون 7 اپل

اگر آیفون 7 دارید و می خواهید با روند تعمیراتی آن آشنا شوید، این مقاله به شما کمک می کند. این گوشی هم مثل دیگر انواع موبایل اپل از سیستم عامل iOS پشتیبانی می کند و به دلیل کیفیت ساخت بالا و قابلیت های مدرن و جذاب، بسیار پرطرفدار شده است. با این حال مشکلاتی هم دارد و ممکن است به دلایلی همچون استفاده نادرست و آسیب دیدگی و … نیاز به تعمیر داشته باشد.

در ادامه شما خواهید دانست که روند تعمیر آیفون 7 اپل چگونه است و چطور می توانید مشکلات این گوشی را برطرف کنید. دقت کنید که این یک راهنمای تئوری است و برای تعمیر درست و اصولی، بهتر است از تیم تعمیرات موبایل در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. در صورت نیاز به خدمات مرتبط با تعمیر آیفون 7 اپل می‌توانید به نمایندگی تعمیرات آیفون مراجعه نمایید.

تعمیر آیفون 7 اپل

هزینه تعمیر آیفون 7 اپل چقدر است؟

همین اول کار باید صریح بگوییم که اصولا هزینه تعمیر گوشی apple و به ویژه تعویض قطعات آن پایین نیست. یعنی نمی توانید با صرف مبالغ بسیار کم، انتظار رفع تمامی معایب گوشی خود و ترمیم کامل آن را داشته باشید. با این حال قبل از عیب یابی دقیق و کامل، نمی توان به طور قطع گفت که قیمت تعمیر آیفون 7 اپل چقدر است.

اگر قطعات آسیب ندیده باشند و ایراد نرم افزاری باشد، هزینه تعمیرات گوشی آیفون پایین تر است. اما اگر قطعات آسیب دیده باشند و به ویژه در صورت تعویض آنها، باید خودتان را برای پرداخت مبلغ بالایی آماده کنید. قطعات یدکی گوشی های اپل، به خصوص ال سی دی و باتری، گران هستند و قیمت آنها هم با هزینه نهایی تعمیرات، محاسبه می گردد.

خدمات تخصصی تعمیر موبایل آیفون 7

اقداماتی همچون ترمیم و تعویض ال سی دی، تعمیر دوربین، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات نرم افزاری، ویروس کشی، فلش نرم افزاری، تعمیر برد، تعمیر و تعویض آی سی تغذیه، تعویض مدار شارژ، تعمیر شارژر، تعمیر و تعویض سوکت شارژ، بازیابی اطلاعات، اصلاح تنظیمات، رفع مشکلات آی کلود و آیتونز، تعمیر هارد و رم و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر آیفون 7 اپل هستند. به دلیل برخورداری این سرویس ها از ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران، اگر شاهد بروز مشکلی بودید می توانید مسئله را در مدت زمان تعیین شده پیگیری کنید.

کاربران این دستگاه می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال سخت افزاری و یا نرم افزاری به نمایندگی تعمیرات آیفون مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر آیفون 7 اپل را دریافت نمایند.

تعمیر و تعویض باتری آیفون 7 اپل

در بیشتر موارد وقتی گوشی خود به خود خاموش می شود و یا به درستی شارژ نمی شود، باتری ایراد پیدا کرده است. بهتر است در این شرایط، حتما باتری را چک کرده و در صورت نیاز، آن را ترمیم یا تعویض کنید. دقت کنید که اگر تعمیر و تعویض باتری آیفون 7 را به تاخیر بیندازید، ممکن است دیگر قطعات گوشی هم به شدت آسیب ببینند.

البته تلاش و اولویت تیم تعمیرات آیفون 7 اپل بر ترمیم باتری است. اما در شرایطی که این قطعه آسیب شدید دیده باشد و امکان ترمیم آن وجود نداشته باشد، بهتر است با تعویض باتری از خرابی بیشتر گوشی جلوگیری کنید.

تعمیر مدار شارژ گوشی آیفون 7

مهم ترین مسئله در تعمیر مدار شارژ آیفون 7، آشنایی با شماتیک و نقشه مدار است. مدار شارژ، بخش بسیار مهمی است و اجزا و مدارها و اتصالات زیادی دارد. کافی است مثلا یکی از مدارها یا اتصالات اشتباهی قطع شوند تا گوشی به شدت آسیب ببیند و یا حتی از کار بیفتد. مدار شارژ، ولتاژ 220 ولت برق شهری را که از AC به DC تبدیل است، تثبیت می کند تا انرژی به قطعات مختلف موبایل منتقل شود. کارشناسان تعمیر آیفون 7 اپل برای ترمیم مدار شارژ، قطعات محافظی مانند فیوز ، دیود زنر ، خازن و … را بررسی کرده و در صورت نیاز، آنها را تعویض می کنند.

آبخوردگی آیفون 7 اپل:

به طور کلی در زمان آبخوردگی گوشی تلفن همراه توصیه می‌شود در اسرع وقت به یکی از مراکز مجاز و استاندارد تعمیر گوشی مراجعه نمایید. اما در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه به چنین مراکزی را ندارید، بهتر است نکات درج شده در این بخش را درباره گوشی‌ آبخورده‌ی خود رعایت کنید. نخست آنکه گوشی را در حالت ایستاده نگه دارید و اگر گوشی دارای محافظ، قاب و یا محافظ صفحه است، آن‌ها را از گوشی جدا کنید.

پس از این کار تکه پارچه یا دستمال نرم و بدون پرزی را بردارید و مایعات اطراف گوشی را پاک کنید. در صورتی که شدت آب خوردگی زیاد است از جاروبرقی کمک بگیرید و این آب ها را بکشید. پلاستیک زیپداری را پیدا کنید و آن را پر از برنج خام کنید و آیفون را درون آن قراردهید. برنج خام به شدت جاذب مایعات است و کمک‌کننده خوبی برای از بین بردن مایعات راه یافته به آیفون است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع مشکل آبخوردگی آیفون با حضور در مرکز تعمیرات اپل و مراجعه به پارت تعمیر آیفون 7 اپل امکان‌پذیر است.

خرابی گلس آیفون 7 اپل:

در ارتباط با تعمیر گلس آیفون 7 می‌بایست این نکته مدنظر قرار گیرد که میزان خرابی پیش آمده در صفحه نمایش به چه میزان است. بدین معنا که اگر ضربه وارد شده به گوشی تنها منجر به شکستگی گلس شده است دیگر نیازی به تعمیرات ال سی دی نخواهد بود و تنها گلس تعویض می شود. در این شرایط، ال سی دی اورجینال دستگاه روی آن باقی میماند و عملکرد دستگاه ۱۰۰ درصد به کیفیت نخستین باز می گردد. ضمن اینکه هزینه این کار نصف هزینه تعویض تاچ و ال سی دی است.

نکته شایان ذکر در باب شکستگی گلس آن است که این اتفاق روی تاچ و عملکرد صفحه نمایش شما تاثیری نخواهد گذاشت (مگر روی نقاطی که گوشی شما ترک خورده است). هنگامی که گوشی از دست‌تان می افتد و ترک برمی دارد شکستن گلس آن نسبت به حالت های بعدی خوشبینانه ترین حالت است. تعویض گلس آیفون در قیاس با تعویض ال سی دی، هزینه کمتری خواهد داشت. سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع مشکل شکستگی گلس با حضور در مرکز تعمیرات اپل و مراجعه به پارت تعمیر آیفون 7 اپل امکان‌پذیر است.

خرابی کلید پاور آیفون 7 اپل:

یکی از خرابی‌های نه چندان شایع مشاهده شده در آیفون 7 اپل، خرابی کلید پاور است. در بررسی‌های اولیه در صورتی که مشخص شود علاوه بر این دکمه، دکمه های تنظیم صدا و سایلنت آیفون 7 هم کار نمی‌کنند، نیاز است تا کابل دکمه پاور و صدای آیفون ۷ اپل نیز تعمیر و یا تعویض گردد. باید توجه داشت که برای این تعمیر، نیاز به باز کردن آیفون 7 و جداسازی پنل رو و پشت آن خواهد بود.

(در اینصورت لاستیک های آب بندی که در اطراف بدنه گوشی بکار رفته، از بین رفته و گوشی خاصیت ضد آب خود را از دست می‌دهد. بنابراین بعد از اتمام کار و تعویض دکمه پاور گوشی می‌بایست حتما لاستیک های آب بندی جدیدی در آن نصب شود تا گوشی بار دیگر خاصیت ضد آب خود را به دست آورد). تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر این بخش از آیفون با حضور در پارت تعمیر آیفون 7 اپل قابل دریافت است.

خرابی اسپیکر آیفون 7 اپل:

دارندگان گوشی های آیفون 7 اپل می توانند در صورت مواجه با مشکل کار نکردن اسپیکر گوشی مورد استفاده شان به مرکز تعمیرات آیفون مراجعه کرده و اشکال پیش آمده در آن را مرتفع سازند. بخش تعمیر اسپیکر آیفون به دلیل برخورداری از آرشیو جامعی از قطعات موبایل آیفون در طول سالهای اخیر با حذف واسطه ها، برترین کیفیت را با کمترین هزینه به کاربران گوشی های آیفون ارائه نموده است.

شایان ذکر است در صورتی که اشکال پیش آمده در اسپیکر حاد بوده و امکان رفع آن وجود نداشته باشد، اقدامات لازم جهت تعویض و تعمیر اسپیکر آیفون – پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه- انجام خواهد شد. در هر حال در صورتی که از دارندگان گوشی های آیفون هستید و در حال حاضر این بخش از دستگاه شما دچار اختلال و ناکارامدی گشته است می توانید با مراجعه به نمایندگی اپل و حضور در پارت تعمیر آیفون 7 اپل تخصصی‌ترین خدمات مرتبط را دریافت نمایید.

این مقاله را از دست ندهید: گیر کردن آیفون روی لوگو

نمایندگی تعمیرات آیفون

نمایندگی تعمیرات آیفون با تجهیز فضای خویش به پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را به کاربران ارائه کرده و از این راهرو، نبودِ نمایندگی های مجاز اپل در کشور را جبران نماید. همانگونه که می دانید برند اپل در کشور همچنان نمایندگی مجاز و رسمی ندارد و کاربران دستگاههای آن ناچارند جهت دریافت خدمات تخصصی تعمیر به مراکز مجاز تعمیر مراجعه نمایند.

از همین رو نمایندگی تعمیرات آیفون  تمام تلاش خود را بکار بسته تا دغدغه نبود نمایندگی های رسمی اپل را برای این دسته از کاربران مرتفع سازد و تخصصی ترین خدمات را به کاربران آیفون عرضه دارد. کاربران آیفون می توانند پس از مراجعه به نمایندگی اپل و حضور در پارت تعمیرات، تخصصی ترین خدمات و سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایند.