جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آیفون 13 مینی

آیفون 13 مینی که در سری 13 گوشی های اپل در سپتامبر 2021 رونمایی و عرضه شد، جزو مدل های پر طرفدار است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. از این رو تعمیر آیفون 13 مینی نیز در مراکز تعمیراتی جزو خدمات اصلی است که به کاربران ارائه می شود. در مرکز سخت افزار ایران به عنوان نمایندگی تعمیرات گوشی های آیفون، انواع خدمات مورد نیاز برای تعمیرات آیفون 13 مینی ارائه می شود.

تعمیر این سری از گوشی های آیفون به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد و به دلیل حساسیتی که این دستگاه ها دارند، باید تعمیرکار از ابزار و وسایل حرفه ای برای تعمیرات آیفون استفاده کند. در این جا می خواهیم با بررسی انواع خدمات تعمیر آیفون 13 مینی، با رایج ترین مشکلاتی که در این گوشی ها مشکل ساز می شود آشنا شویم.

تعمیر آیفون 13 مینی

خدمات تعمیر آیفون 13 مینی

تعمیرات آیفون 13 مینی شامل انواع خدمات مرتبط با تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری می شود. در لیست تعمیرات نرم افزاری می توان به آپدیت و نصب سیستم عامل، رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون، رفع مشکل ویروسی شدن گوشی و مواردی از این دست اشاره کرد. دسته دیگر خدمات تعمیر آیفون 13 مینی شامل تعمیرات سخت افزاری این گوشی ها می شود. از رایج ترین خدمات تعمیر سخت افزاری این گوشی ها نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیر و تعویض باتری گوشی آیفون 13 مینی
 • تعمیر و تعویض اسپیکر در گوشی های آیفون آیفون 13 مینی
 • تعمیر و تعویض پورت شارژ
 • تعمیرات تخصصی مادربرد در گوشی های آیفون 13 مینی
 • تعمیر و تعویض دوربین اصلی و دوربین های جلویی آیفون 13 مینی
 • تعویض و تعمیر ال سی دی آیفون و تاچ پد دستگاه 

تعمیرات نرم افزاری آیفون 13 مینی

یکی از مهم ترین خدمات تعمیر آیفون 13 مینی، تعمیرات نرم افزاری است. خدمات تعمیرات نرم افزاری با توجه به مشکلات ایجاد شده در گوشی آیفون مینی 13 متفاوت است. ریست فکتوری برای رفع مشکلات متعددی در این دستگاه ها انجام می شود.

ویروس یابی و حذف بدافزارها، رفع مشکلات آنتن دهی گوشی، رفع مشکلات اتصال به بلوتوث یا وای فای در گوشی آیفون 13 مینی، رفع مشکلات هنگ کردن و فریز شدن آیفون، رفع مشکل نخواندن سیم کارت روی گوشی آیفون 13 و رفع اختلالات به وجود آمده در اجرای برخی از برنامه ها و نرم افزارهای نصب شده روی گوشی از جمله خدمات تعمیرات نرم افزاری گوشی های آیفون 13 مینی است.

تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 13 مینی

تاچ و ال سی دی در تمامی گوشی های هوشمند از مهم ترین قطعاتی است که همیشه در معرض آسیب دیدن هستند. در خصوص تعمیر آیفون 13 مینی نیز تعمیرات این قطعات بسیار رایج است و اهمیت زیادی دارد. کار نکردن یا کند شدن تاچ، سیاه شدن بخشی از تصویر، عدم نمایش تصاویر روی نمایشگر گوشی، رنگی شدن بخشی از صفحه، کم نور شدن ال سی دی، ظاهر شدن خطوط افقی و عمودی روی صفحه و … از مشکلاتی است که در ال سی دی گوشی های آیفون 13 مینی مشاهده می شود. 

تعمیرات تخصصی این بخش با توجه به نوع مشکل مشاهده شده در آن انجام می شود. معمولا نیز مشکلاتی مانند شکستگی و ضربه خودن نمایشگر تنها با تعویض تاچ و ال سی دی برطرف می شود.

تعمیرات تخصصی دوربین آیفون 13مینی

دوربین آیفون یکی از اصلی ترین شاخصه هایی است که کاربران در خرید گوشی های آیفون به آن توجه می کنند. در آیفون 13 مینی نیز از یک دوربین اصلی با سنسور تثبیت کننده جدید استفاده شده و این دوربین به همراه دوربین های جلویی کیفیت بسیار خوبی دارند. اما گاهی به دنبال به هم خوردن تنظیمات نرم افزاری یا بروز مشکلات سخت افزاری به دنبال ضربه و آسیب به دوربین، عملکرد آن دچار مشکل شده و کیفیت عکس های گرفته شده با آن کاهش می یابد.

تعمیرات دوربین آیفون، چه دوربین های جلویی چه اصلی آیفون 13 مینی، بخش دیگر تعمیرات این دستگاه ها است. برای تعمیر آیفون 13 مینی در صورت بروز مشکل در دوربین ابتدا مشکل و میزان جدی بودن آسیب بررسی می شود تا در صورت امکان با تعمیر دوربین مشکل برطرف شود. اگر آسیب جدی باشد نیز باید با تعویض قطعات دوربین یا کل آن، مشکل را برطرف کرد.

تعمیر باتری آیفون 13مینی

یکی دیگر از گزینه های رایج در تعمیر آیفون 13 مینی، تعمیرات تخصصی باتری است. گاهی اوقات این دستگاه ها نمی توانند شارژ نگه دارند یا این که در زمان اتصال شان به برق، شارژ نمی شوند. در این شرایط باید باتری، آداپتور و شارژر، سیم شارژ و پورت شارژ گوشی آیفون 13 مینی بررسی شود و در صورتی که هر یک از این بخش ها دچار مشکل شده باشد، تعمیرات مورد نیاز انجام شود. تعمیر و تعویض باتری، تعویض شارژر یا سیم شارژ و تعمیر پورت شارژ گوشی از جمله مواردی است که باید در این خصوص انجام داد.

رایج ترین مشکلات آیفون 13 مینی

در گوشی های مختلف اپل معمولا یک سری مشکلات و ایرادها به صورت رایج تر دیده شده و مشکل ساز می شود. در خصوص آیفون های سری 13 مینی نیز رایج ترین مشکلاتی که نیاز به تعمیر آیفون 13 مینی را ایجاد می کند شامل موارد زیر می شود:

 • شکستگی صفحه نمایش گوشی
 • رفع مشکل آنتن دهی آیفون 13 مینی
 • آب خوردگی گوشی آیفون 13 مینی
 • مشکلات مربوط به باتری و شارژ نگه نداشتن آن
 • بروز مشکل در ویژگی فیس آیدی گوشی آیفون 13 مینی
 • هنگ کردن گوشی آیفون 13 مینی

رفع مشکل آنتن دهی آیفون 13 مینی

یکی از رایج ترین مشکلات مشاهده شده در گوشی های آیفون 13 مینی، بروز مشکل در آنتن دهی این دستگاه ها است. در این شرایط گوشی درست آنتن نمی دهد و نمی توان با آن تماس گرفت. برای رفع این مشکل قدم اول برای تعمیر آیفون 13 مینی، تعمیرات نرم افزاری این دستگاه هاست. ریستارت کردن یا انجام تنظیمات نرم افزاری بخشی از این راه حل هاست. گاهی نیز باید برای رفع مشکل آنتن دهی گوشی آیفون 13 مینی آن را فلش کرد.

در ادامه نیز اگر هنوز مشکل در این گوشی ها باقی ماند باید مشکلات سخت افزاری را دنبال کرد. ممکن است مشکل آنتن دهی به فلت داخلی دستگاه مربوط باشد. در نتیجه با یک عیب یابی تخصصی به کمک ابزارهای حرفه ای تعمیرات آیفون می توان مشکل به وجود آمده در این دستگاه ها را برطرف کرد.