جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا آیپد به وای فای وصل نمی شود؟

وصل نشدن آیپد به وای فای ، دلایل و راهکارهای مختلفی دارد. ممکن است ایراد از مودم و اتصال اینترنت باشد و یا در برخی از موارد، یک مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری در تبلت وجود داشته باشد. گاهی مسئله به سادگی و حتی خود به خود حل می شود و گاهی نیاز به اقدامات تخصصی تر است. در ادامه مقاله، دلایل وصل نشدن آیپد به وای فای را بررسی کرده و راهکارهای رفع این مشکل را نیز به شما آموزش می دهیم. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه داشتید، تیم تعمیرات تبلت نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران، ضمن عیب یابی دستگاه، مشکل وصل نشدن آیپد به اینترنت را حل می کنند.

وصل نشدن آیپد به وای فای

دلایل وصل نشدن آیپد به وای فای

اگر آیپد شما به اینترنت وای فای وصل نمی شود، قبل از هر کاری مودم را چک کنید. قطع یا خاموش شدن مودم، یکی از دلایل اصلی عدم اتصال آیپد به اینترنت است. همچنین اگر اتصال شبکه مشکل داشته باشد، اینترنت آیپد وصل نمی شود. اشتباه وارد کردن پسورد هم یکی دیگر از دلایل وصل نشدن آیپد به وای فای است. حتی ممکن است تنظیمات شبکه در تبلت به هم ریخته باشد. قدیمی بودن سیستم عامل، بروز نبودن مودم و مشکلات سخت افزاری تبلت و مودم هم دیگر دلایل وصل نشدن تبلت apple به اینترنت وای فای هستند.

راهکارهای حل مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای

بررسی مودم و شبکه

در صورت وصل نشدن تبلت اپل به اینترنت، اول مودم را بررسی کرده و مطمئن شوید که روشن است. سپس باید مطمئن شوید که اتصال شبکه مشکلی ندارد. بدین منظور می توانید از اپراتور شبکه یا شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود کمک بگیرید. اگر مودم سالم است و اتصال اینترنت هم مشکلی ندارد، سراغ روش های بعدی بروید.

بیشتر بخوانید: دلیل شارژ نشدن آیپد چیست؟

از صحیح بودن رمز عبور اطمینان حاصل کنید

 دومین راهکار برای حل مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای، اطمینان از درست بودن رمز عبور است. به سادگی هرچه تمام تر، ممکن است پسورد وای فای را به اشتباه وارد کرده باشید. اگر رمز عبور شبکه وای فای اشتباه وارد شود، پیغام خطای Incorrect Password  (صحیح نبودن رمز عبور) در تبلت نمایش داده می شود. در صورت دیدن این پیغام، رمز وارد شده را چک کرده و آن را اصلاح نمایید.

بررسی و اصلاح تنظیمات پایه

گاهی باید برای حل مشکل عدم اتصال آیپد به اینترنت، تنظیمات پایه را بررسی و اصلاح کنید. اگر در یک مکان عمومی می خواهید به وای فای وصل شوید، ممکن است محدودیت هایی از جانب ارائه دهنده سرویس برای شما ایجاد شده باشد. در این صورت، به محض اینکه به شبکه وای فای وصل شوید، یک صفحه اتوماتیک توسط مرورگر باز می ‌شود که حاوی اطلاعاتی است و یک گزینه “توافق” یا “Agree” دارد. تا زمانی که این گزینه را انتخاب نکنید، عملا قادر به استفاده از سرویس وای فای مورد نظر نخواهید بود.

در صورت استفاده از وای فای خانگی، وارد بخش Settings آیپد شده و مطمئن شوید که گزینه Airplane Mode غیر فعال است. حالا وارد بخش Settings و این بار Wi-Fi شوید. مطمئن شوید که قابلیت وای فای آیپدتان فعال است. به پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه Ask to Join Networks را فعال نمایید. حالا یک مرتبه حالت هواپیما یا همان Airplane Mode را فعال و غیر فعال کنید. اگر همچنان مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای حل نشده است، روش های بعدی را امتحان کنید.

هارد ریست کردن آیپد

یکی از اقداماتی که به حل مشکل وصل نشدن تبلت اپل به وای فای کمک می کند، هارد ریست کردن دستگاه است. این کار به ویژه در مواقعی تاثیرگذار است که یک ایراد یا ناهماهنگی نرم افزاری موجب عدم اتصال تبلت به وای فای شده باشد. بدین منظور، دکمه های پاور (Power) و هوم (Home) تبلت را هم زمان تا زمانی که صفحه کاملا سیاه شود، نگه دارید.

دکمه ها را همچنان نگه داشته و رها نکنید تا لوگوی اپل را ببینید؛ حالا می توانید کلیدها را رها کنید. پس از راه اندازی مجدد آیپد، وارد بخش Settings شده و گزینه Wi-Fi را فعال نمایید. به احتمال زیاد مشکل حل شده و می توانید به سادگی، از طریق تبلت، به وای فای وصل شوید.

ریست کردن مودم یکی از روش های رفع مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای

با ریست کردن مودم هم می توان مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای را حل کرد. کافی است یک بار مودم را خاموش و روشن کرده و در صورت نیاز، تنظیمات آن را ریستارت نمایید تا مشکل حل شود.

استفاده از گزینه  Forget Network

بد نیست برای حل مشکل عدم اتصال تبلت apple به اینترنت، از گزینه Forget Network کمک بگیرید. آیپد، مشخصات شبکه های وای فای متصل شده را ذخیره می کند تا دسترسی به آنها برای کاربر، ساده تر باشد. اما گاهی همین ویژگی کاربردی، مشکلاتی همچون عدم اتصال تبلت به وای فای را ایجاد می کند. در این شرایط شما می‌توانید از گزینه Forget Network برای رفع مشکل استفاده کنید.

به این ترتیب، اطلاعات وای فای قبلی از حافظه تبلت حذف شده و می توانید اطلاعات شبکه جدید را وارد کنید. وارد بخش Settings شده و ضمن انتخاب گزینه Wi-Fi ، آیکون با نماد “دایره و تعجب” را از کنار شبکه وای فایی که در اتصال به آن دچار مشکل شده ‌اید، لمس نمایید. گزینه Forget This Network را انتخاب و با فراموش شدن آن موافقت کنید. البته باید در پایان، یک مرتبه قابلیت Wi-Fi آیپد را خاموش و روشن کنید تا مشکل به طور کامل حل شود.

ریست تنظیمات شبکه  (Reset Network)

برای ریست کردن تنظیمات شبکه و رفع مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای، وارد بخش Settings شوید. گزینه های General و Reset را به ترتیب انتخاب  کرده و پس از آن، Reset Network Settings  را بزنید. پس از چند ثانیه، وارد منوی تنظیمات شده و گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید و دوباره برای اتصال به شبکه وای فای مورد نظرتان اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل روشن نشدن آیپد

آپدیت تبلت اپل

گاهی می توان با بروز رسانی سیستم عامل تبلت اپل، یعنی iOS، مشکل عدم اتصال آیپد به اینترنت را حل کنید. پس از ورود به منوی تنظیمات، گزینه General را انتخاب کنید. سپس Software Update را بزنید و در صورت وجود آپدیت جدید، گزینه Download and Install  را انتخاب کنید.

فکتوری ریست آیپد

آخرین راهکار نرم افزاری برای حل مشکل وصل نشدن آیپد به وای فای، ریست فکتوری این دستگاه است. با این کار تمامی اطلاعات تبلت حذف شده و تنظیمات آن، به حالت پیش فرض یا کارخانه باز می گردد. پس از تهیه بکاپ از فایل ها و اطلاعات مهم تان، وارد بخش Settings شوید. گزینه General را انتخاب کرده و پس از آن روی Reset ضربه بزنید. در مرحله بعدی، گزینه Erase All Content and Settings  و پس از آن Erase All  را بزنید و منتظر بمانید عملیات فکتوری ریست تبلت، کامل شود.