جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه مدل مک بوک خود را تشخیص دهیم؟

اگر از کاربران مک بوک های اپل هستید حتما تاکنون متوجه شده اید که این کمپانی از آنجایی که در هر چیزی با بقیه برندها متمایز است، در خصوص تغییر نام محصولات جدید خود هم با سایر برندها رویکرد متفاوتی دارد. در نتیجه محصولات اپل از جمله مک بوک ها قرار نیست با به روز رسانی های سالانه تغییر نامی داشته باشند. بنابراین نحوه تشخیص مدل مک بوک چگونه است و چطور می توان با وجود اسامی یکسان مک بوک ها سال عرضه و سن آنها را تشخیص داد؟

تشخیص دادن مدل مک بوک ها خصوصا زمانی که می خواهید این دستگاه ها را به شخص دیگری واگذار کرده و بفروشید مورد نیاز است. از طرفی اگر بخواهید بفهمید که مک بوک شما با چه محصولات و دستگاه های دیگری سازگاری دارد و از چه برنامه ها و قابلیت هایی پشتیبانی می کند، به دانستن مدل آن نیاز دارید. در این مقاله به شما می گوییم که از چه راه هایی می توانید برای تشخیص مدل مک بوک خود استفاده کنید.

تشخیص مدل مک بوک

گزینه های مختلف برای تشخیص مدل مک بوک

کارشناسان تعمیرات مک بوک برای تشخیص مدل مک بوک و فهمیدن سال عرضه و سن دستگاه تان چندین گزینه را به شما پیشنهاد می کنند که عبارتند از :

  • تشخیص مدل دستگاه از روی قسمت About This Mac
  • تشخیص مدل دستگاه از طریق شماره سریال روی مک بوک

از این روش ها می توان فهمید که مدل دستگاه چیست و در چه سالی عرضه شده است.

اطلاعات مفید این مقاله را از دست ندهید: راهنمای خرید مک بوک

تشخیص مدل دستگاه از روی قسمت About This Mac

اولین روشی که می توان از طریق آن مدل مک بوک را تشخیص داد در قسمت تنظیمات مربوط به خود دستگاه است. شما می توانید برای تشخیص مدل مک بوک وارد بخش منوی اپل شوید. این منو در گوشه سمت چپ در قسمت بالای صفحه قرار گرفته است. حالا در این بخش روی گزینه About my mac بزنید. با زدن روی این گزینه تمامی اطلاعاتی که در مورد مک بوک شما وجود دارد نمایش داده می شود. در این بخش می توانید شماره مدل لپ تاپ، سال ساخت آن و سایر مشخصات کاربردی دیگر را پیدا کنید. این اطلاعات شامل شماره چیپ دستگاه یا حافظه آن هم می شود.

تشخیص مدل دستگاه از طریق شماره سریال روی مک بوک

راه حل بعدی برای یافتن مشخصات دستگاه و تشخیص مدل مک بوک، تشخیص آن از روی شماره سریال مک بوک است. این شماره سریال را هم می توانید در پشت مک بوک و هم در پشت کارتن آن پیدا کنید.

البته در خود مک بوک و در بخش لوگوی اپل هم می توان شماره سریال مک بوک را یافت. حالا با وارد کردن این شماره سریال در سایت رسمی اپل می توان اطلاعات مربوط به دستگاه از جمله سال ساخت آن را پیدا کرد. 

در صفحه پشتیبانی سایت اپل نیز می توانید لیستی از مدل های مختلف مک بوک را مشاهده کنید. در این صفحه مک بوک ها به ترتیب سال عرضه دسته بندی شده اند و می توان با داشتن برخی از مشخصات مک بوک در لیست زیر مدل مورد نظر را یافت.