اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
  • خانه
  • مقالات
  • روش پیدا کردن و دسترسی به فایل های دانلود شده در آیفون

روش پیدا کردن و دسترسی به فایل های دانلود شده در آیفون

در این مقاله به بررسی روش های پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون خواهیم پرداخت که با شیوه های مرسوم در گوشی های اندرویدی کمی متفاوت است. محدودیت های بیشتر آیفون با اهداف امنیتی باعث شده تا گاهی اوقات کاربران در پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون، نظیر موسیقی یا فیلم، عکس و یا فایل های متنی دچار مشکل شوند. علیرغم اینکه نرم افزارهای پیش فرض iPhone برای پیدا کردن و استفاده از این فایلها کافیست، اما برخی از کاربران اقدام به نصب برنامه های جانبی برای دسترسی به این فایل ها می کنند.

به طور کلی فایل های دانلود شما در برنامه هایی مانند (Files)، (Music) و (Photos) در دسترس خواهند بود. همچنین در صورت استفاده از اپلیکیشن های مدیریت حافظه مورد دلخواه خود استفاده می کنید، می توانید پوشه های موجود در آن را برای پیدا کردن فایل های دانلود شده در گوشی اپل خود بررسی کنید. در ادامه به بررسی راه های دسترسی به فایل های دانلود شده در iOS خواهیم پرداخت.

نحوه پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون

فایل های دانلود شده در سافاری بنا به نوع و کاربرد در اپلیکیشن های مختلف در دسترس شما خواهند بود. اگر فایل دانلود شده شما، یک موسیقی است می توانید در پوشه (Downloaded) در اپلیکیشن Music به این فایل ها دسترسی داشته باشید. اگر فایل شما یک عکس و یا ویدئو است، در برنامه Photos به آن دسترسی خواهید داشت و در نهایت اگر فایل شما یک متن و یا سند متنی است در برنامه Files به آن دسترسی خواهید داشت.

به طور کلی محل ذخیره فایل های دانلود شده در آیفون، همانند آنچه که در گوشی های اندرویدی اتفاق می افتد نیست و متناسب با نوع فایل در پوشه های مختلف خواهد بود. البته حافظه گوشی Apple، تنها محل ذخیره فایل های دانلود شده نیست. شما میتوانید از iCloud Drive برای ذخیره فایل های خود استفاده کنید. در ادامه این مقاله به توضیح جزئیات در قبال هر یک از این برنامه های یاد شده برای خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: ترفندهای ارتقا حافظه گوشی اپل

پیدا کردن و دسترسی به اسناد متنی دانلود شده در برنامه Files

در هنگام دانلود فایل های متنی و در صورت استفاده از گزینه Save to Files، شما می بایست یکی از مکان های  (حافظه گوشی آیفون)On My iPhone، iCloud Drive و یا یکی از فضای ابری دیگر را برای ذخیره فایل انتخاب کرده باشید. در این صورت شما می توانید با استفاده از برنامه Files، به فایل دانلود شده خود دسترسی پیدا کنید. برای پیدا کردن فایل های دانلود شده در گوشی Apple، بعد از دانلود فایل متنی (برای مثال فایل Word یا PDF و غیره)، به برنامه Files بروید. آیکون این برنامه به رنگ آبی است و معمولاً در صفحه هوم (Home) آیفون و یا در پوشه ( Productivity & Finance) به آن دسترسی خواهید داشت.

بعد از اجرای برنامه، در قسمت پایین صفحه بر روی دکمه (Browse) بزنید. اگر در هنگام ورود در بالای صفحه کلمه (Browse) نمایش داده شده، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.

حالا در بخش (Browse) با توجه به محلی که در هنگام دانلود فایل انتخاب کرده اید، یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. برای مثال در صورت انتخاب حافظه گوشی آیفون در هنگام دانلود بر روی On My iPhone بزنید. و یا اگر فایل خود را در فضای ابری iCloud ذخیره کرده اید، بر روی پوشه (iCloud Drive) بزنید.

در نهایت فایل دانلود شده در یکی از این پوشه ها خواهد بود.  فایل ها معمولاً در پوشه ای با نام (Downloads) ذخیره شده اند.

پیدا کردن فایل های موسیقی دانلود شده در iPhone با برنامه Music

اگر فایل دانلود شده یک موسیقی است، برای پیدا کردن  موسیقی دانلود شده در گوشی آیفون خود برنامه Music را اجرا کنید. آیکون این برنامه سفید است و در وسط آن تصویر یک نوت موسیقی وجود دارد.

پس از اجرای برنامه، در پایین صفحه بر روی گزینه (Library) بزنید. آیکون این گزینه به شکل چند مربع قرمز رنگ روی هم است که یک نوت موسیقی سفید رنگ در داخل آنها قرار گرفته است.

در صفحه جدید باز شده بر روی گزینه (Downloaded Music) بزنید.

با این کار لیست جدیدی از گزینه ها به شما ارائه خواهد شد. اگر اطلاعات فایل های موسیقی شما کامل باشد، در این بخش می توانید با دسته بندی های مختلف، برای مثال همه فایل های یک هنرمند (Artist)، به موسیقی خود دسترسی پیدا کنید. اما در بخش All Music لیست کامل تمامی فایل های موسیقی دانلود شده را خواهید یافت.

پیدا کردن اپلیکیشن های دانلود شده

برای پیدا کردن نرم افزارهای دانلود شده (نصب شده) کار سختی پیش رو نخواهید داشت. کافی در صفحه هوم (Home) با لمس لبه کناری سمت چپ، صفحه را به سمت راست بکشید تا صفحه جدیدی ظاهر شود.

در بالای صفحه گزینه ای برای جستجو با عنوان App Library خواهید یافت. با جستجو در این بخش می توانید به تمامی اپلیکیشن های نصب شده در آیفون خود دسترسی داشته باشید.

اگر به دنبال اپلیکیشن خاصی هستید، می توانید با جستجو در این بخش آن را پیدا کنید.منبع

4/5 (1 امتیاز)