جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه تمیز کردن پورت شارژ گوشی آیفون

تمیز کردن پورت شارژ گوشی آیفون کار ساده ای است؛ اما بسیاری از کاربران به آن توجهی ندارند و موجب مسدود شدن این بخش و در نتیجه، بروز مشکلاتی در روند شارژ شدن گوشی می شوند. با گذشت زمان، حجم گرد و خاک و آلودگی ها در پورت شارژ زیاد شده و مانع از عملکرد درست شارژر می شود. 

این درحالی است که تنها با پاکسازی پورت شارژ گوشی اپل، می توان مانع از بروز مشکلات این چنینی شد. در ادامه نحوه تمیز کردن پورت شارژ گوشی آیفون را به شما آموزش می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا خدمات تخصصی تر، می توانید با تیم تعمیر موبایل در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نحوه تمیز کردن پورت شارژ گوشی آیفون

ابزار مورد نیاز برای تمیز کردن 

به طور کلی برای تمیز کردن پورت شارژ موبایل اپل و سایر برندها نیاز به استفاده از ابزار خاص و ویژه ای نیست. به این حال بهتر است برای هرچه بهتر انجام شدن کار و عدم آسیب دیدگی دستگاه، از اسپری هوای فشرده استفاده کنید. اما اگر کمی مهارت داشته باشید، خلال دندان هم ابزار مناسبی است تا با کمک آن فضاهای کوچک را به خوبی تمیز کنید. 

بهتر است از مسواک برای این منظور استفاده نکنید؛ چون بعضا موهای مسواک در شیارها گیر می کنند و دردسرساز می شوند. فوت کردن درون پورت، موجب نفوذ رطوبت به داخل شیار شارژ می شود. در نهایت می توانید برای تمیز کردن پورت شارژ آیفون و هر گوشی دیگری، از مقدار بسیار کمی الکل استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن درگاه شارژ گوشی اپل

پین های شارژ موجود در درگاه لاتینگ گوشی های اپل، کمی با پورت usb تفاوت دارند. به همین دلیل هم تمیز کردن آنها نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارید. برای تمیز کردن پورت شارژ در موبایل اپل، می توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

  • گوشی را خاموش کنید.
  • با استفاده اسپری هوای فشرده یا پوآر، ذرات آلودگی و گرد و خاک را از داخل شیارهای پورت، بیرون بکشید.
  • آیفون خود را مجددا روشن کرده و سعی کنید آن را به شارژر وصل کنید.
  • اگر گوشی همچنان شارژ نمی شود، دوباره آن را خاموش کنید.
  • برای تمیز کردن پورت شارژ گوشی آیفون، با استفاده از یک خلال دندان به آرامی بقایای موجود در درگاه را بکشید یا بیرون بیاورید.
  • این کار را زیر نور و با آرامش کامل انجام دهید تا خلال دندان نشکند.
  • در ادامه پاکسازی پورت شارژ آیفون، هوای فشرده یا پوآر هوا را دوباره به داخل پورت وارد کنید تا ذرات گرد و غباری که با خلال دندان شل کرده اید را از بین ببرید.
  • سپس iPhone را دوباره روشن کنید و ببینید آیا شارژ می شود یا خیر.