جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بلاک کردن شماره تلفن در آیفون

بلاک کردن شماره در آیفون یک ویژگی مفید است که به شما اجازه می دهد از تماس ها یا پیام های ناشناس جلوگیری کرده و ارتباط افراد مزاحم با خود را قطع کنید. در این مقاله، روش های مختلف برای بلاک کردن شماره در آیفون را مورد بررسی قرار می دهیم و به آن ها را بصورت تخصصی می پردازیم.

بلاک کردن شماره در آیفون

افزودن شماره به بلاک لیست آیفون

روش های مختلفی برای افزودن شماره های مزاحم و ناشناس و حتی تبلیغات به بلک لیست آیفون وجود دارند. از جمله این روش های میتوان به بلاک کردن شماره از طریق تنظیمات ، استفاده از لاگ تماس ها ، افزودن شماره به بلک لیست از طریق پیام ها ، بلاک کردن از طریق تنظیمات پیشرفته ، استفاد از سرویس های حذف اسپم و بلاک کردن شماره از طریق برنامه های شبکه اجتماعی اشاره نمود. در ادامه بصورت جزئی به این موارد می پردازیم.

این مقاله را از دست ندهید: آموزش نحوه انجام تنظیمات تماس آیفون

روش های بلاک کردن شماره در آیفون

1. استفاده از تنظیمات آیفون

برای استفاده از این روش ، ابتدا وارد تنظیمات شوید و به بخش تلفن بروید. در بخش بلاک و اپلیکیشن ها گزینه بلاک شده ها را انتخاب کنید. روی گزینه اضافه کردن شماره جدید ضربه بزنید و شماره موردنظر را وارد کنید. در انتها گزینه ذخیره را انتخاب کنید تا شماره موردنظر وارد بلک لیست شود.

2. استفاده از لاگ تماس ها

یکی دیگر از راه های بلاک کردن شماره در آیفون استفاده از لاگ تماس هاست. در این کار ابتدا وارد لاگ تماس ها شوید و به تماسی که میخواهید آن را بلاک کنید بروید. روی گزینه اطلاعات تماس در بالا سمت راست ضربه بزنید. به پایین صفحه بروید و گزینه بلاک تماس را انتخاب کنید.

3. استفاده از پیام ها در آیفون

وارد برنامه پیام ها شوید و به گفتگویی با فرد موردنظر بروید. روی گزینه اطلاعات مخاطب در بالا سمت راست ضربه بزنید. روی گزینه بلاک تماس کلیک کنید تا شماره موردنظر بلاک شود.

4. بلاک کردن از طریق تنظیمات پیشرفته

ابتدا وارد تنظیمات شوید و به تنظیمات پیشرفته بروید. در بخش تلفن گزینه بلاک تماس ها را انتخاب کنید. روی اضافه کردن شماره ضربه بزنید و شماره را وارد کنید. در پایان نیز گزینه افزودن را انتخاب نمایید.

5. با استفاده از اپلیکیشن های بلاک کننده تماس

 از دیگر روش ها و رویکرد های بلاک کردن شماره در آیفون  میتوان به بلاک کردن شماره از طریق برنامه های لاک کننده اشاره کرد. برای استفاده از رویکر کافیست از اپلیکیشن های معتبری مانند Truecaller یا Hiya استفاده کنید. این برنامه ها یا اپلیکیشن ها امکان بلاک کردن شماره های ناخواسته را فراهم میکنند. برای دسترسی به این برنامه ها کافیست از طریق برنامه اپ استور آن ها را دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن بلاک کردن مخاطب در آیفون

6. استفاده از سرویس های حذف اسپم

 اگر با تماس های اسپم مواجه هستید، از سرویس های حذف اسپم شرکت های مختلف مانند Nomorobo یا RoboKiller بهره مند شوید. البته تماس های اسپم فقط در گوشی های تلفن همراه آیفون رخ نمی دهند و در سایر سیستم عامل ها نیز وجود دارند. همچنین برای رفع این مشکل می تونید اطلاعات تکمیلی تر از طریق نمایندگی های مجاز تعمیرات نرم افزاری دریافت نمایید.

با استفاده از روش های نامبرده در بالا، شما می توانید به طور موثر از تماس ها و پیام های ناشناس و مزاحم جلوگیری کنید و تجربه استفاده از گوشی تلفن همراه آیفون خود را بهبود ببخشید. درصورتی که روش های نامبرده جهت بلاک کردن شماره در آیفون کارآمد نبود، می توانید از طریق پشتیبانی اوپراتور سیم کارت تلفن همراه خود پیگیری نمایید. همچنین می توانید از طریق نمایندگی مجاز اپل جهت رفع این مشکل اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید