جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بهترین فروشگاه های اپل در دنیا

منحصربفرد بودن و خارق العاده بودن نه تنها در محصولات کوپرتینویی‌ها بلکه در فروشگاه‌های آنها نیز قابل ردیابی است. اگر از علاقمندان و فعالان حوزه معماری باشید حتما می‌دانید که کمپانی اپل، همواره به داشتن فروشگاه های منحصر به فرد زبانزد بوده است؛ تا آنجا که برخی از فروشگاه های اپل با توجه به طراحی و شکل خارق‌العاده‌شان، بدل به نمادی برای این شرکت شده‌‌اند.

جذاب‌ترین قسمت فروشگاههای اپل طراحی های خاص و جالب آنهاست که تماما از نظم و زیبایی ویژه‌ای پیروی می‌کند. بد نیست بدانید تقریباً طراحی اکثر اپل استورها بر عهده آرشیتکت آمریکایی پیتر بوهلن بوده است. وی در معماری اپل استورها از طرح های مینیمالیستی که در عین حال مجلل نیز هستند استفاده می کند.

در حال حاضر کمپانی اپل حدود 424 فروشگاه در سراسر دنیا دارد که در حدود 100 میلیون مشتری را سازماندهی می کند. در بخش‌های آتی برخی از معروفترین و بهترین فروشگاه های اپل در دنیا معرفی شده‌اند.

بهترین فروشگاه های اپل در دنیا

نمونه ای از بهترین فروشگاه های اپل در دنیا:

فروشگاه مرکزی نیویورک

یکی دیگر از بهترین فروشگاه های اپل در دنیا فروشگاه مرکزی اپل نیویورک است. این فروشگاه در ترمینال مرکزی نیویورک قرار دارد. در میان ویژگی‌های خارق‌العاده این فروشگاه می‌توان به لوسترهای زیبا، طراحی به‌سبک قدیم، فناوری عصر مدرن و سادگی ان اشاره کرد.

مساحت این فروشگاه حدود 2 هزار متر مربع است و بیشتر از 300 نفر در آن مشغول به‌کار هستند. فروشگاه مرکزی نیویورک با قیمت 5 میلیون دلار از صاحب قبلی آن خریداری شده است.

فروشگاه بانکی اپل در پاریس

فروشگاه اپل در پاریس در سال 2010 در کنار خانه‌ی اپرای معروف پاریس افتتاح گردید. فروشگاه اپل شعبه پاریس پیش از اختصاص به کمپانی اپل متعلق به یکی از شعبه‌های بانکی فعال در این شهر بوده است. طراحی این شعبه دستکاری نشده و به همان شکل قبل است.

فروشگاه فولادی اپل در پکن

نکته شایان توجه در ارتباط با این فروشگاه ان است که تماماً از فولاد ساخته است. اپل در این فروشگاه، با نمایی سراسر پوشیده از فولاد ضد زنگ، ظاهری شکوهمند خلق کرده است.

فروشگاه مک بوکی اپل در استانبول

یکی از بهترین فروشگاه های اپل در دنیا فروشگاه اپل واقع در استانبول است. این فروشگاه توسط طراح معروف نورمن فاستر طراحی شده است. نکته جالب و شایان توجه در ارتباط با طراحی این فروشگاه ان است که شکل آن از بالا شبیه مک بوک است.

فروشگاه مکعبی اپل در نیویورک

یکی دیگر از بهترین فروشگاه های اپل در دنیا فروشگاهی است که در نیویورک واقع شده است. این نمونه از فروشگاه اپل بنایی مکعبی شکل با ارتفاع 10 متری دارد. دیوارهای عظیم شیشه‌ای به ارتفاع نزدیک به 14 متر به‌همراه لوگوی زیبای اپل از جمله نکات بارز این فروشگاه است. روشنایی این مکان در طول روز از نور طبیعی تآمین می‌شود.

فروشگاه قدیمی اپل برلین

این فروشگاه اپل در برلین قبلا متعلق به یک خانه اپرا بوده است. اپل معماری آن‌را به‌همان سبکی که بوده باقی گذاشته و تنها تغییرات کوچکی در بخش‌های داخلی آن داده است. این بنا تقذیبا بالغ بر 100 سال سن دارد. بنابراین اگر می‌خواهید اگر هم‌زمان هم سفری به گذشته و هم سفری به آینده داشته باشید، این مورد از بهترین فروشگاه های اپل در دنیا می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

این فروشگاه که بزرگ‌ترین فروشگاه اپل در آلمان به‌حساب می‌آید در یک تماشاخانه تاریخی در غرب برلین ساخته شده است.

پرکارمندترین فروشگاه اپل

یکی دیگر از فروشگاه‌های جالب و شایان توجه در دنیا، فروشگاه اپل لندن است. این فروشگاه که بزرگترین اپل استور دنیا محسوب می شود حدود 300 کارمند دارد و به نوعی پرکارمندترین فروشگاه اپل است. این فروشگاه در سال 2010 باز شد، اما تاریخ ساخت آن به‌سال 1876 برمی‌گردد.

معماری خاص قرن نوزده در این فروشگاه باقی مانده و اپل تنها طعم سیب را به‌آن اضافه کرده است. این فروشگاه بزرگ‌ترین فروشگاه اپل در اروپا است و روزهای آخر هفته برگزار کننده ورک‌شاپ‌های رایگان است.

فروشگاه شانگهای اپل

یکی دیگر از بهترین فروشگاه های اپل در دنیا فروشگاه شانگهای اپل است. فروشگاه اپل در شانگهای منحصر به فرد ترین بنای اپل است که با شکلی استوانه ای شکل مشتریان را به زیرزمین هدایت می کند. فروشگاه اپل در شانگهای در سال 2011 در مرکز خرید IFC ساخته شد. این ساختمان با معماری معلق بر روی خیابان طراحی شده است.

فروشگاه آمستردامی اپل

درهای این فروشگاه نخستین بار در سال 2012 به‌روی عموم باز شد. فروشگاه اپل آمستردام در یکی از مهم ترین میدان های آمستردام ساخته شده است و دسترسی به آن برای عموم مردم آسان است.

نمایندگی اپل

تقاضا برای تولیدات اپل در ایران طی یکی دو سال اخیر روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته است و علی‌رغم وجود بحث تحریم اقتصادی ایران و سخت‌گیری‌های شرکت تولید‌کننده در مورد عرضه تولیدات اپل در ایران، محصولات این شرکت توانسته‌ طرفداران بسیاری را در بازار داخلی ایران برای خود دست و پا کند.

به گونه ای که استقبال از این محصولات، برخلاف گذشته خاص طبقه‌ی متمول و ثروتمند جامعه نبوده است. همین امر سبب گشته تا مراکز بسیاری، به ناروا، خود را نمایندگی اپل در ایران معرفی می نمایند و به عرضه تولیدات و خدمات مرتبط با دستگاه های اپل بپردازند.

اگر چه در زمان بروز خرابی در این دستگاه ها، کاربران ناچارند تا به یکی از همین مراکز مراجعه نمایند، اما سطح کیفی خدمات در این مراکز نیز بسیار متفاوت است و کاربران می توانند با انتخاب یک مرکز مجاز و استاندارد از بالاترین سطح کیفی برخوردار گردند. نمایندگی اپل در ایران اگر چه مدعی داشتن نمایندگی این برند را ندارد اما در تلاش است تا روز به روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیکتر ساخته و خدماتی شایسته نام اپل به کاربران ارائه دهد.