جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش بکاپ گرفتن از آیپد

بکاپ گیری فرایندی است بسیار کاربردی و ضروری که برای داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده ها مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران تبلت های اپل نیز به بکاپ گرفتن از آیپد نیاز دارند تا بتوانند در مواقع مورد نیاز، یک نسخه پشتیبان از این اطلاعات خود داشته باشند.

با این حال شاید برخی از کاربران با نحوه بکاپ گیری از آیپد آشنایی زیادی نداشته باشند. به همین دلیل در این آموزش می خواهیم نحوه بکاپ گرفتن از آیپد را به صورت قدم به قدم بررسی کنیم. این آموزش خصوصا برای کاربرانی که قصد تعمیر آیپد خود را دارند می تواند مفید واقع شود.

آموزش بکاپ گرفتن از آیپد

چرا به بکاپ گرفتن از آیپد نیاز است؟

همانطور که گفته شد، هدف اصلی بکاپ گیری از تبلت اپل و دیگر دیوایس ها داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه مورد نظر است. این نسخه پشتیبان در مواقعی که مشکلی برای دستگاه به وجود می آید کاربرد دارد. برای مثال در مواقعی که آیپد درگیر ویروس یا بدافزار شده باشد و به ریست دستگاه نیاز باشد، داشتن یک فایل بکاپ ضروری است. با داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات در مواقعی که آیپد آسیب می بیند، خصوصا آسیب های فیزیکی، می توان با خیال راحت داده ها را بازیابی کرد.

در مواقعی که آیپد به سرقت می رود نیز می توان با داشتن این اطلاعات به داده ها دسترسی یافت. یکی دیگر از مواقعی که به بکاپ گرفتن از آیپد نیاز است زمانی است که رمز عبور دستگاه را فراموش کرده اید. در زمان فروش دستگاه و واگذاری آن، تعویض آیپد، تعمیر و تعویض قطعات اصلی آن و مواردی از این دست داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات ذخیره شده در آیپد ضرورت دارد.

روش های مختلف بکاپ گرفتن از تبلت اپل

حال که با اهمیت بکاپ گیری از اطلاعات آیپد آشنا شدیم، می توان از چند روش برای انجام این کار استفاده کرد. یکی از این روش ها بکاپ گرفتن از آیپد از طریق آیتونز است. در روشی دیگر می توان تهیه نسخه پشتیبان را با استفاده از آیکلود انجام داد. در نهایت نیز می توان از طریق سیستم مک و گزینه finder مکینتاش از داده های آیپد فایل بکاپ تهیه کرد.

بکاپ گیری از آیپد با استفاده از آیتونز

یکی از رایج ترین روش های بکاپ گرفتن از داده های آیپد، استفاده از نرم افزار آیتونز است. برای استفاده از این روش ابتدا باید نرم افزار آیتونز را روی دستگاه نصب کرده و بعد از نصب، آن را اجرا کنید. حال آیپد را از طریق کابل مخصوص آیفون به یک سیستم متصل کنید تا پیامی روی صفحه تبلت نمایش داده شود. سپس گزینه تایید را زده و رمز آیپد را وارد کنید. در صفحه ای که باز می شود، روی آیکون مربوط به آیپد کلیک کرده و در منویی که در ادامه باز می شود، روی گزینه تنظیمات کلیک کنید. در بخش تنظیمات گزینه summary را انتخاب نمایید.

در ادامه در صفحه ای که باز می شود، باید گزینه Backups را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید مشخص کنید که می خواهید فایل بکاپ تهیه شده در چه قسمتی ذخیره شود. بهترین گزینه ذخیره سازی فایل بکاپ در کامپیوتر است. بعد از این مرحله با کلیک کردن روی گزینه Back up now، فرایند بکاپ گرفتن از آیپد آغاز می شود.

بکاپ گیری از تبلت apple با آیکلود

برای بکاپ گیری از دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل iOS، می توان از سرویس ابری آیکلود نیز استفاده کرد. آیکلود یک فضای ذخیره سازی ابری است که کاربران می توانند از آن برای ذخیره سازی داده ها استفاده کنند. برای استفاده از این روش جهت بکاپ گرفتن از آیپد باید آیپد را به اینترنت وصل کرد. سرعت اینترنت نیز باید در حد مطلوب باشد. حال باید در دستگاه وارد بخش تنظیمات شد و در آن جا اپل آیدی را وارد کرد. زمانی که اپل آیدی وارد شد، در صفحه ای که باز می شود باید گزینه iCloud را انتخاب کرد. در صفحه آیکلود با انتخاب گزینه iCloud Backup، فرایند بکاپ گرفتن از اطلاعات آیپد آغاز می شود.

در این روش می توان قبل از شروع بکاپ گیری مشخص کرد که دقیقا از چه اطلاعاتی فایل بکاپ تهیه شود. بعد از شروع بکاپ گیری، نسخه پشتیبان تهیه شده از داده ها در فضای ابری اختصاصی دستگاه مورد نظر ذخیره می شود. در این روش کاربران به 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی دسترسی دارند. این روشی آسان و در دسترس برای بکاپ گیری است. اما با این حال به دلیل نیاز به اینترنت و محدودیت در فضای ذخیره سازی، در مقایسه با روش قبلی محبوبیت کمتری دارد.

برای بکاپ گرفتن از مک بوک این مطلب را بخوانید.

بکاپ گیری از داده های آیپد با مکینتاش

در سیستم های مبتنی بر مک می توان از طریق Finder مکینتاش نیز بکاپ گیری را انجام داد. برای این منظور باید ابتدا پنجره Finder را باز کرده و سپس آیپد را از طریق کابل مخصوص به سیستم مک متصل کرد. در صورت نیاز به وارد کردن رمز، رمز آیپد را زده و گزینه تایید را بزنید.

در ادامه با انتخاب دستگاه مورد نظر، با ورود به بخش تنظیمات و انتخاب گزینه بکاپ گیری می توان از اطلاعات آیپد یک نسخه پشتیبان تهیه کرد. این روش تا حدود زیادی شبیه بکاپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیتونز است و همان مزیت ها را دارد. با این حال در کل این روش به دلیل رابط کاربری ساده تری که دارد یک روش آسان و بی دردسر برای بکاپ گیری از آیپد برای کاربران این دستگاه هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید