جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • اپل با حذف 46 هزار برنامه و بازی از اپ استور چین رکورد زد!

اپل با حذف 46 هزار برنامه و بازی از اپ استور چین رکورد زد!

براساس اخباری که روز گذشته از وب سایت اپل اینسایدر منتشر شده است، اپل یک رکورد جدید به نام خودش ثبت کرده است که آن هم حذف 46 هزار برنامه و بازی از اپ استور چین است؛ که از قرار معلوم دلیل اصلی آن اخذ نکردن مجوزهای کشور چین بوده است؛ البته این داستان از هفته پیش که مشخص شد اپل قصد دارد اپلیکیشن و بازی هایی را از روی اجبار از اپ استور چین حذف کند که مطابق با قوانین کشور چین مجوز دریافت نکرده اند، شروع شد و روز گذشته به دلیل آمار بالای برنامه ها و بازی های حذف شده از اپ استور رسانه ای شد.

ضرب الاجل دولت چین موجب حذف 46 هزار برنامه و بازی از اپ استور چین شد

با استناد به خبرگزاری رویترز و گزارشاتی که در وب سایت اپل اینسایدر منتشر شده است، اپل مجبور شده است به ضرب الاجلی که دولت چین تا تاریخ 31 دسامبر 2020 یعنی 11 دی 99 داده بوده است، تن دهد و تنها در یک روز به حذف 46 هزار برنامه و بازی از اپ استور چین بپردازد. از میان 46 هزار اپلیکیشنی که از اپ استور چین حذف شده است، 39 هزار اپلیکیشن از آن ها بازی بوده اند و شواهد نشان می دهد که در بین این 39 بازی حذف شده، بازی های مهمی از جمله NBA 2K 20، Assassins Creed Identity و … نیز وجود داشته اند. با این اوصاف تنها 74 بازی از هزار و پانصد بازی جدید منتشر شده در سال 2020، برای دانلود در اپ استور چین در دسترس هستند.

 

قوانین محدود کننده کشور چین سد راه توسعه دهندگان خارجی اپلیکیشن ها

بخش مهمی از درآمد فروشگاه های نرم‌ افزاری را بازار چین تشکیل می‌دهد؛ اما این خوش شانسی شامل حال توسعه دهندگان خارجی اپلیکیشن ها نمی شود؛ چراکه دولت چین قوانین محدود کننده متعددی را برای توسعه دهندگان خارجی وضع کرده است که این قوانین به سد بزرگی بر سر راه آن ها بدل شده است. جالب است بدانید که قوانین دولت چین به حدی برای توسعه دهندگان خارجی اپلیکیشن ها محدودیت ایجاد می کند که باعث ‌شده است گوگل‌ پلی در چین فعالیت نکند.

آن دسته از فروشگاه های نرم افزاری مانند اپ استور که در چین فعالیت می کنند نیز محتوای خیلی از بازی ها و برنامه های خود را مطابق با قوانین این کشور تغییر می دهند یا محدود می کنند. قبل از اقدام اپل برای حذف 46 هزار برنامه و بازی از اپ استور چین، بنیاد آماری اعلام کرده بود که  94 هزار برنامه در سال 2020 از فروشگاه برنامه چین حذف شده است که آمار قابل توجهی است.