اشتراک گذاری

تعمیر ویبره گوشی اپل

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با ویبره گوشی اپل بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه و عملکرد آن داشته باشیم. ویبره گوشی اپل، همچون سایر ویبره‌های بکاررفته در گوشی‌های دیگر، در واقع یک موتور DC با ابعاد بسیار پایین است که در بدنه این دستگاه جاسازی شده است. موتور ویبره گوشی های تلفن همراه معمولاً دارای 4 میلی‌متر عرض و نهایتاً 10 تا 15 میلی متر طول است. تمام لرزش و صدای شنیده شده در زمان ویبره دستگاه، در واقع به دلیل تکان‌های همین موتوری است که در بدنه گوشی قرار داده شده است. آنچه که سبب لرزش و تکان‌های این موتور می‌گردد، نوع طراحی این موتور است.

چرا که این موتور از نظر وزن، نامتقارن طراحی شده است. طراحی این موتور به شکل استوانه‌ای تو پر است که میزان پرشدگی آن تنها 10 تا 50 درصد و تنها در یک سر آن است. این شکل از طراحی سبب می‌گردد تا یک طرف موتور همیشه دارای وزن و طرف دیگر بی‌وزن باشد. زمانی که موتور ویبره گوشی اپل شروع به چرخش می‌کند، این مسئله در واقع به دلیل چرخش و لرزش همین استوانه نامتقارن است. 

ویبره گوشی اپل

نحوه تعمیر ویبره گوشی اپل

نخستین گام جهت تعمیر ویبره آیفون اطمینان از خرابی آن است. بدین معنا که ابتدا می‌بایست کلیه تنظیمات نرم افزاری مرتبط با این بخش بررسی گردد و از درست بودن آنها اطمینان حاصل شود. چرا که گاه اشکال پیش آمده در ویبره آیفون به دلیل تنظیمات نادرست دستگاه است.

بنابراین جهت تعمیر ویبره آیفون، توصیه می‌شود ابتدا بخش نرم افزاری مربوطه بررسی گردد. برای مثال، مراحل طی شده در بخش فوق بررسی شده و از فعال بودن ویبره آیفون اطمینان حاصل شود. در صورت فعال بودن گزینه مرتبط با ویبره، جهت رفع مشکلات نرم افزاری احتمالی مرتبط با این بخش از دستگاه به موارد زیر دقت نمایید. خوشبختانه بروز خرابی در این بخش از دستگاه قابل رفع است و کارشناسان تعمیر گوشی اپل با اندک دستکاری دستگاه قادر به رفع اشکالات مرتبط با این قطعه هستند.

ریستارت کردن گوشی

در صورت فعال بودن بخش مرتبط با ویبره آیفون، کارشناسان تعمیر گوشی اپل توصیه می‌کنند که گوشی خود را ری استارت کنید. گاه فعال شدن این بخش از دستگاه نیاز به یک ری استارت ساده دارد.

ریست کردن تنطیمات ویبره آیفون:

گاه پس از به روز رسانی های انجام شده برای سیستم عامل ios، اشکالاتی در بخش هایی از آیفون مشاهده می شود. اگر ویبره آیفون شما نیز پس از یک به روز رسانی سیستم عامل 14 ios یا نسخه های دیگر اتفاق افتاده است، توصیه می شود تنظیمات مرتبط با این قابلیت را Reset نمایید. برای این کار دستورالعمل درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید:

Settings > General > Reset > Reset All Settings

در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره آیفون با راهکارهای ارائه شده در بخش فوق برطرف نشد، اشکال پیش امده در این بخش از دستگاه به احتمال زیاد سخت افزاری است و نیاز به تعویض ویبره دستگاه است. جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر ویبره آیفون توصیه می‌شود به مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر گوشی اپل مراجعه نمایید.

ریست کردن تنطیمات ویبره آیفون

آموزش فعالسازی ویبره آیفون

فعالیت ویبره گوشی اپل منوط به تیک خوردن گزینه مرتبط با این قابلیت در تنظیمات نرم افزاری دستگاه است. همانگونه که می‌دانید در بخش تنظیمات آیفون، گزینه‌ای برای ویبره وجود دارد که در صورت تمایل به لرزش دستگاه، کاربر می‌بایست این بخش را فعال کند. روش فعال کردن قابلیت ویبره یا همان هشدار لرزشی در آیفون براساس مراحل زیر است:

1- به بخش تنظیمات دستگاه یا همان Settings آیفون وارد شوید.

2- وارد بخشی که با عنوان Sounds آمده است شوید.

3- برای فعال بودن حالت ویبره، تیک گزینه Vibrate on Ring را بزنید. بالعکس، برای غیرفعال کردن ویبره دستگاه، این تیک را بردارید.

تعمیر گوشی اپل

در صورتی که تمامی اقدامات درج شده در بخش فوق کارساز نبود، جهت رفع مشکل ویبره گوشی اپل خود، به یکی از مراکز تخصصی تعمیر گوشی اپل مراجعه نمایید تا دستگاه از نظر سخت افزاری بررسی گردد. این احتمال وجود دارد که آیفون شما ضربه‌ای خورده باشد و یا اتفاق دیگری برای آن افتاده باشد که سبب خرابی ویبره آن شده است. کارشناسان سخت افزار آیفون گوشی شما را بررسی کرده و با تست عملکرد کلیه قطعات آن، علت این اشکال را شناسایی می‌کنند.

در صورت عدم آشنایی با مراکز استاندارد این حوزه، می‌توانید به مرکز تخصصی تعمیر گوشی اپل مراجعه نمایید و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید. برخی دیگر از خدمات ارائه شده در این مرکز عبارتند از: تعویض قطعات گوشی اپل، تعمیر آسیب‌های وارده ناشی از آب خوردگی، تعویض باطری و AC Adapter، تعویض Touch و LCD شکسته، تعمیر ویبره گوشی اپل، تعمیرات تخصصی برد گوشی، تعمیر سوکت شارژ گوشی اپل، تعمیر مشکلات مربوط به افت عملکرد یا خرابی کامل دکمه Home، تعمیر سوکت هدفون گوشی اپل و… .

نمایندگی مجاز اپل

نمایندگی مجاز اپل در بخش فروش ارائه کننده تمامی خدمات مرتبط با عرضه و فروش تولیدات اپل و در بخش تعمیرات ارائه کننده تمامی خدمات مرتبط با تعمیر، بازیابی، بازسازی و ترمیم دستگاه های اپل است. حتماً شما نیز می دانید که کمپانی اپل تاکنون اجازه راه اندازی یک نمایندگی رسمی در کشور ما را صادر نکرده است از این رو هیچ مرکزی نمی تواند مدعی باشد که نمایندگی رسمی اپل را دارا است.

نمایندگی تعمیرات اپل جهت رفع این نقصان درصدد برآمده است تا کلیه خدمات مورد نیاز کاربران اپل را در زمینه تعمیر و ترمیم دستگاه هایشان به آنها ارائه نماید. به عبارتی دیگر نمایندگی تعمیرات اپل به منظور تأمین نیازها و درخواست های آن دسته از کاربرانی راه اندازی شده است که دارنده یکی از محصولات اپل هستند و دستگاه آن ها در حال حاضر دچار خرابی و نقص گشته است. چنین کاربرانی می توانند با مراجعه به نمایندگی مجاز اپل تمامی خدمات تخصصی مورد نیاز خویش را دریافت دارند.

5/5 (2 امتیاز)