جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رویداد اپل 2023

در رویداد اپل 2023  اپل محصولات جدید خود را از جمله موبایل های سری آیفون 15 و اپل واچ سری 9 سه شنبه تاریخ 12 سپتامبر 2023 معرفی شد. سری آیفون 15 نرمال به قیمت 799 دلار ، آیفون 15 پلاس 899 دلار ، آیفون 15 پرو 999 دلار و آیفون 15 پرومکس 1199 دلار به عرضه خواهند شد. تمام چهار مدل آیفون سری 15 از تاریخ 15 سپتامبر پیش فروش میشوند و از تاریخ 22 سپتامبر به فروشگاه های رسمی اپل عرضه خواهند شد. در این خبر از نمایندگی اپل بصورت کلی به خصوصیت های جدید ارائه شده به مدل های مختلف آیفون 15 خواهیم پرداخت.

رویداد اپل 2023

محصولات معرفی شده در رویداد اپل 2023

1 . آیفون 15 نرمال

در رویداد 2023 اپل اظهار شد که : نمایشگر آیفون 15 نرمال 6.1 اینچی خواهد بود. در مورد دوربین ها سری 15 نرمال دارای یک سیستم دوربین بهبود یافته میباشد که امکان زوم اپتیکی بیشتری را فراهم میکند و سنسور 12 مگاپیکسلی نیز جای خود را به یک سنسور 48 مگاپیکسلی داده است. همچنین آیفون 15 نرمال از تراشه 16A برای پردازش برنامه ها نرم های خود استفاده خواهد کرد . یکی دیگر از تکنولوژی های جدیدی که در این سری استفاده شده بهرهبری از تکنولوژی Dynamic Island میباشد که با کاهش ناچ بالا صفحه و قابلیت هایی که هم بصورت پیش فرض و هم بصورت شخصی سازی شده قابل اضافه میباشد ، به بازار عرضه خواهد شد . این سری با رنگ های سیاه ، سفید ، زرد ، آبی و صورتی به بازار عرضه خواهند شد .

2 . آیفون 15 پلاس

آیفون 15 پلاس با نمایشگر 6.7 اینچی خود به بازار خواهد آمد. مشخصات دوربین آیفون 15 پلاس با مشخصات دوربین آیفون 15 نرمال یکسان خواهد بود و همچنین از تراشه ی یکسانی جهت پردازش استفاده میکنند. از دیگر قابلیت های مشابه آیفون 15 پلاس با سری نرمال میتوان به قابلیت ها Dynamic Island نیز اشاره نمود. این سری نیز مانند سری نرمال خود با پنج رنگ عرضه میشود که عبارت اند از : سیاه ، زرد ، آّبی ، صورتی و سفید .

تعمیر آیفون 15 پرو

3 . آیفون 15 پرو

سری پرو آیفون 15 با طراحی متفاوت نسب به سری های نامبرده خواهد بود و با استفاده از فلز تیتانیوم در حاشیه ی شاسی دستگاه برای جلوگیری از ضربه های شدید خواهد بود و همچنین لبه های تیز سری های قبل آیفون جای خود را به لبه های خمیده در کنار بدنه ی دستگاه خواهند داد. از دیگر قابلیت های آیفون 15 پرو میتوان به پردازشگر 17 A اشاره نموند که تجربه ی بازی های انحصاری را برای شما جذاب تر خواهد کرد . دوربین آیفون 15 پرو نیز از دیگر ویژگی های متفاوت این سری نسب به سری های قبل تر خود میسازد . این دستگاه سه دوربین قدرتمند با لنز های تغییر نیافته نسبت به سری قبل و سنسور 48 مگاپیکسلی کیفیت خود در عکسبرداری از مناظر را به رخ خواهد کشید. سری 15 پرو در چهار رنگ سیاه ، خاکستری تیره ، خاکستری روشن و آبی تیره به بازار عرضه خواهد شد.

4. آیفون 15 پرومکس

شاید اصلی ترین و مهم ترین دلیل برگزاری این رویداد ، رونمایی از پرچم دار امسال برند اپل میباشد. اما درکمال تعجب باید عنوان کرد که آیفون 15 پرومکس با کمترین تفاوت نسبت به سری پرو به بازار عرضه خواهد شد. با قابلیت های مشابه آیفون 15 پرو و شاید بزرگترین تفاوت موجود در سری پرومکس اضافه شدن قابلیت زوم اپتیک 5X  میباشد. البته ویژگی های اعلام شده کاملا کلی بوده و برای تست دقیق مدل های مختلف امسال باید تا تاریخ عرضه ی رسمی منتظر بمانیم.

5. اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا

بعد از معرفی مدل های آیفون باید به اپل واچ های جدید بپردازیم. امسال اپل واچ سری 9 با قیمت 399 دلار و واچ اولترا با قیمت 799 دلار به بازار عرضه خواهند شد. اپل واچ سری 9 با پردازشگر SIP 9S عرضه خواهد شد. این سری از اپل واچ های اپل دارای قابلیت های بروز شده ی زیادی خواهد بود. از جمله قابلیت دابل تپ است که به کاربران امکان پاسخ دادن به تماس یا کنترل تعدادی از عملیات در یک اپلیکیشن را با تپ کردن انگشتان را بوجود آورده است. همچنین سری اپل واچ 9 با کمترین تغییر ظاهری نسبت به مدل های قدیمی خواهد عرضه خواهد شد. همچنین، واچ اولترا 2 اپل نیز از تراشه S9 SiP بهرهمند خواهد بود.

اخبار شرکت اپل: معرفی آی او اس 17

تغییر در سیستم شارژ

اپل همچنین اعلام کرد که تلفن های همراه خود را از سیستم شارژ لایتنینگ به پورت USB-C منتقل خواهد کرد. این تغییر با معاینه مقررات تنظیم سازی شده توسط اتحادیه اروپا برای استانداردسازی پورت های شارژر دستگاه های الکترونیکی انجام شده است. حال باید عرضه ی رسمی محصولات جدید اپل بمانیم تا از دقیقترین قابلیت ها و ویژگی های محصولات باکیفیت آن مطلع شویم.

گزارش ویدیویی رویداد اپل 2023

در ویدیوی زیر، نگاهی داریم به گزارشی کوتاه از آنچه در رویداد اپل 2023 گذشت: