جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • استفاده از موتور جستجوی متفاوت در حالت خصوصی سافاری

استفاده از موتور جستجوی متفاوت در حالت خصوصی سافاری

اپل به شما اجازه می دهد تا بتوانید در Safari روی دستگاه های iPhone، iPad و Mac، موتور جستجوی منحصر به فردی برای حالت جستجوی خصوصی و شخصی تنظیم کنید که جدا از جستجو های روزمره ی شما استفاده میشود. در iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma، شما میتوانید برای جستجوی خصوصی موتور جستجوی متفاوتی تنظیم کنید که از موتور استفاده شده در سرچ عمومی و روزمره ی شما متفاوت باشد. در این مقاله از نمایندگی اپل به ویژگی ها متفاوت سافاری خواهیم پرداخت و در مورد فعال کردن حالت جستجوی خصوصی سافاری صحبت خواهیم کرد.

فعال کردن حالت جستجوی خصوصی سافاری

چگونه موتور جستجوی منحصر به فردی برای حالت سرچ خصوصی Safari تنظیم کنیم؟

جهت تنظیم این قابلیت کافیست وارد برنامه ی سافاری دستگاه اپل خود شوید و سپس با انتخاب کردن گزینه ی جستجو های اخیر ، بخش جستجوی شخصی را خصوصی را انتخاب کرده و در این بخش به سرچ مورد نظر خود بپردازید. از این پس با وارد شدن به حالت مرور خصوصی Safari، موتور جستجوی انتخابی برای جستجوها از نوار URL فعال میشود. پس از خروج از حالت جستجوی خصوصی یا تغییر به پنجره استاندارد، به موتور جستجوی پیش فرض شما باز میگردد. نکته ی مهم در این رابطه این است که ، تنظیمات و جستجو های شما در بخش خصوصی برنامه سافاری ، حتی در صورتی که دستگاه های دیگری با اپل آیدی یکسانی وجود دارند قابل انتقال نبوده و این ویژگی منحصر به دستگاه شما میباشد.

تعریف کردن قفل اثرانگست یا حسگر شناسایی چهره برای بخش مرورگر خصوصی در سافاری :

یکی از قابلیت های مهم در جستجوی اطلاعات ، عدم دسترسی آن ها به سایرین میباشد بابت این موضوع شما میتوانید با تعریف کردن قفل اثر انگشت یا فعال کردن حسگر شناسایی چهره برای بخش مرورگر خصوصی خود این امر را رفع کنید. برای تعریف این قابلیت یا ویژگی طبق مراحل نامبرده پیش بروید :

  • در iPhone یا iPad، به تنظیمات > Safari > پیشرفته > محافظت از تعقیب و تجسس پیشرفته بروید.
  • همچنین در Mac، بر روی تنظیمات Safari > حریم خصوصی > تنظیمات پیشرفته > استفاده از محافظت از تعقیب و تجسس پیشرفته کلیک کنید.
قابلیت های جدید سافاری

حال به دلخواه خود گزینه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید :

  • خاموش: این ویژگی را برای همه مرور غیرفعال کنید.
  • جستجوی خصوصی: از این ویژگی تنها هنگام مرور وب در حالت سرچ یا جستجوی خصوصی استفاده کنید.
  • تمام جستجو ها: این قابلیت را هیچوقت خاموش نکنید.

برای محافظت بیشتر از حریم خصوصی خود، پیشنهاد های موتور جستجو در حالت مرور خصوصی Safari به طریق متفاوتی عمل میکند، و از اطلاعات دستگاه برای ایجاد پیشنهاد ها استفاده میشود به جای اشتراک گذاری داده های شما با ارائه دهنده موتور جستجو. این ممکن است منجر به پیشنهاد های کمتر مناسب شود، اما حداقل حریم خصوصی شما به خطر نمی افتد.

تغییرات دیگر در مرور خصوصی در iOS 17

اپل قابلیت ها و ویژگی های زیادی در نسخه ی جدید سیستم عامل دستگاه های خود در این رابطه افزوده که در این جا به مهم ترین این قابلیت ها می پردازیم. این ویژگی ها عبارت اند از :

1 . مرور خصوصی قفل شده: تب های مرور خصوصی خود را با Face ID، Touch ID یا رمز دستگاه محافظت کنید.

2 . تدابیر حفظ حریم خصوصی پیشرفته: Safari شما را در برابر تکنیک هایی مانند اثرانگشتی محافظت میکند تا وبسایت ها نتوانند شما را در حالت جستجوی خصوصی پیگیری کنند.

3 . محافظت از پیگیری لینک: حالت مرور خصوصی Safari به طور خودکار کد های پیگیری را از نشانی های URL که برای شناسایی شما مورد استفاده قرار میگیرد، حذف میکند.

4 . موتور جستجوی خصوصی: برای مرور خصوصی از موتور جستجوی متفاوتی استفاده کنید.

حالت سرچ خصوصی Safari عالی برای مرور وب به صورت ناشناس است. جستجو های وب در حالت مرور خصوصی ثبت نمیشوند، وبسایت هایی که بازدید میکنید در تاریخچه شما ذخیره نمیشوند و تب های مرور خصوصی شما بر روی دستگاه های دیگر به اشتراک گذاشته نمیشوند. برای افزایش حفظ حریم خصوصی خود بهتر است تا Safari را تنظیم کنید تا به طور خودکار جلسات مرور خصوصی شما را با استفاده از Face ID، Touch ID یا رمز دستگاه قفل کند هنگامی که در حالت استفاده نیستند.

نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید ، انتقادات و پیشنهادات شما به بهبود مطالب ما در سایت نمایندگی اپل کمک خواهد کرد.